Temná noc duše nás může očistit

Jev známý jako temná noc duše je něco, co mnozí duchovní hledači zažijí na své cestě za znovuosvícením. Může to být bolestivý a děsivý proces, ale také může být osvobozující a dodávat sílu. Vše záleží na osobním pohledu a schopnosti dívat se na věci s odstupem.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Loupání cibule

Slovo „noc“ je zavádějící. Jedná se vlastně o proces, a díky bohu za to. Pochybuji, že by někdo chtěl zažít celý proces očištění najednou. Moje vlastní temná noc začala v roce 1994 a vyvrcholila v roce 2013. To možná vypadá jako hodně času, ale procesem jsem naštěstí neprocházela bez přestání ale spíše v etapách. Délka a intenzita je dána stupněm očištění, které člověk vyžaduje. Je to jako loupání cibule. Každá sloupnutá vrstva člověku vžene slzy do očí. Pak si chvíli odpočineme a pokračujeme další vrstvou.

Jakmile se dostaneme do středu, najdeme i jádro své úzkosti. To je většinou to nejtěžší, a proto jde o poslední fázi. Budejeme sílu a schopnost postavit se svému hlavnímu problému či problémům. Naše vyšší já nám nedovolí se k tomuto jádru dostat, dokud nejsme připraveni. Dobrou zprávou je, že to nejhorší již máme za sebou. Nic z toho, co během tohoto procesu objevíme, nebude horší než původní bolest. Jakmile jsme se ji už jednou postavili, tak jsme více než schopni ji nyní dát volný průběh. A po očištění bude pryč už navždy.

Smrt ega

Temná noc duše je v podstatě smrt (škodlivého) ega. Schválně říkám „škodlivého“, protože ego samo o sobě není špatné ani nevyžaduje potlačení. Ego nabízí duši iluzi odloučení, abychom mohli prozkoumat jiné výtvory, které se liší od jednotného pole lásky, z něhož pocházíme. Ve své součásné formě je však ego příliš dominantní. Žijeme v egocentrické době. Kult vlastního já je oslavován skrze uctívání celebrit, slávy, jmění, povrchní krásy a moci. Narcistické chování je v tomto egem řízeném podnebí často odměňováno.

Externí svět je výslednou projekcí škodlivého stavu našeho kolektivního ega. Netřeba říkat, že egu se proces probuzení a osvícení příliš nezamlouvá. Proces duchovního probuzení bere jako ohrožení vlastní existence a v mnoha ohledech tomu tak i je. Vábení ega se snižuje zároveň s tím, jak si začínáme více rozpomínat na své duchovní počátky. Nakonec tak naše ego zcela nad námi ztratí moc a začnete se zmenšovat a vytrácet. Z pohledu ega je to stejné jako smrt a proto se nehodlá vzdát bez boje. Klíčem není egu vzdorovat. A nevzdorovat není lehké. Ve skutečnosti se naše ego pokusí za každou cenu lpět na starém, ale naše vyšší já ví své.

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Temná noc duše nás může očistit269b - Temná noc duše nás může očistit MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Temná noc duše nás může očistit OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Temná noc duše nás může očistit monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

Existenciální krize

Jak se probouzíme ze stínů našeho snového života na Zemi do bezmezné, neforemné a věčné podstaty Duše, začnou se iluze našeho života založené na myšlenkách rozplývat. Samotný základ lidské existence se rozpadne a způsobí tak existenciální krizi víry. Mezi symptomy patří:

 • Intezivní sebepozorování a úzkost
 • Zpochybňování smyslu a účelu života
 • Pocit, že život je bezvýznamný
 • Izolace; pocit osamění, odříznuti od ostatních
 • Uvědomění si vlastní smrtelnosti
 • Pocit prázdnoty bez radosti

Existenciální krize nás může odříznout od ostatních. Jedná se o vnitřní bitvu. Je podobná depresi, s tím rozdílem, že je spíše duchovní než duševní. Ego bojuje o svůj život a brání se tak procesu očisty. Mějme však na paměti, že tyto příznaky vyplývají z pohledu ega na život. Duše ví, že všechno má smysl, ve všem lze nalézt radost a krásu. Jakmile duše ego vytlačí, život zase nabyde na barevnosti.

Očista ohněm

Odbourávání ega se bude odrážet také v našem vnějším světě. Vše, co neslouží našemu nejvyššímu dobru, odpadne. Ačkoliv se tato fáze může zdát destruktivní a bolestivá, pomáhá vlastně rozbít nadvládu ega nad námi tím, že jej donutí vzdát se všeho, co je mu drahé. Jak se říká: „Pozor na toho, kdo nemá co ztratit“. Takový člověk je absolutně nebojácný. Když se zbavíme všeho, čeho si naše ego cení, dojde k rozpadu jeho strachem podložené nadvlády nad námi.

Upozorňuji, že tím neříkám, aby člověk přišel o všechno. Jen vysvětluji, k čemu někdy během tohoto procesu dochází. Například i ztráta (rozvod, ztráta zaměstnání či bankrot) nám usnadní zbavit se nadvlády ega. Čím dramatičtější ztráta, čím rychlejší je pak proces očištění. Zbavováním se ega či strachu vytváříte více prostoru pro lásku, světlo, moudrost, krásu a radost své duše.

Fénix stoupá

V této chvíli to může vypadat chmurně a beznadějně, ale jak se říká v dalším přísloví: „Největší tma je před úsvitem“. Já to přirovnávám k ponoření se do temných hlubin. Máme pocit, že už nikdy neuvidíme světlo, a vše je ztraceno. Potom náhle nohama najdeme pevnou zemi a odrazíme se zpět směrem ke světlu. Potom už jsme skoro na konci a když se objevíme na druhé straně Temné noci, znovu objevíme radost a krásu světa. Jsme fénixem, který je očišťován ohněm. Jakmile se zbavíme strachů ega, budeme „znovuzrozeni“ či transformování na svobodnější a šťastnější verzi sebe sama.

Řešení šetřící zdravý rozum

 • Vyšší perspektiva: Pochopení, že temnota, strach a ego jsou všechno jen iluze. Jsme dítětem lásky a světla. Naše aktuální zkušenosti jsou pouhým snem naší duše. Chce lépe porozumět lásce a světlu, ale to není možné bez kontrastu. Jelikož ego není skutečné, zkusme změnit jeho povahu z narcistického diktátora na malé, vystrašené dítě. Když se pak neumí chovat, tak ho místo šarvátek a nadvlády milujte a vychovávejte.
 • Neodporování – Procesu se nevzpírejte. Čím větší odpor, tím bolestivější příznaky. Mějte na paměti, že čemu odoláváme, to přetrvává. Nedávejte egu nic, proti čemu by mohlo vzpírat. Prostě jděme s proudem. A pamatujme si, že ego bojuje o svůj život. Namísto snahy o zničení ho milujme a učme ho, jak našemu duchu důvěřovat a nechat se jím chránit. Ego je možné přeškolit.
 • Nevázání – Nechme jít všechno, co již neslouží našemu vyššímu dobru. Ať se bojíme sebevíce, dokud v životě neupustíme od prvků založených na egu, není možné, aby došlo k něčemu novému a duchovně povznášejícímu. Berme to jak úklid domu. Zbavujeme svou nádobu temnoty a neproniknutelnosti, aby uvolnila cestu světlu.
 • Duchovní průvodci – Požádejte o pomoc duchovní říše. Povolejme své duchovní vůdce, duchovní rodiny, skupiny, své zesnulé příbuzné, anděly, nanebevzaté mistry, zvířecí totemy, Matku zemi, Otce slunce, Stvořitele/Boha/Bohyni či kohokoliv jiného, s kým jste spřízněni. Buďme otevření pomoci ve všech možných podobách.
 • Podpora spřízněných duší – Najděme si spřízněné duše, s nimiž můžeme sdílet své zkušenosti. Nejsme sami. Jsou i další, kteří si právě teď či v minulosti prošli Temnou nocí duše. Požádejme své duchovní průvodce, ať nám tyto lidi pomohou najít či naopak ať umožní ostatním najít nás. Pak věnujme pozornost zprávám, které intuitivně přijímáme. Zastaví-li nás cizinec a dá se s námi do hovoru, může se jednat o spřízněnou duši.
 • Starostlivá, láskyplná péče – Obzvláště teď potřebujeme lásku a péči. Buďme sami sobě nejlepšími přáteli. Mluvme se sebou něžně a láskyplně. Zbavme se vyčerpávajících povinností a závazků. Nastavme si zdravé hranice mezi sebou a ostatními. Zacházejme s sebou jako v rukavičkách. Jezme zdravě, pijme dostatek čisté vody, spěme, když jsme unavení a cvičme například jógu, tchai-ťi a čchi-kung. Energetická medicína může také pomoci zmírnit závažnost a trvání příznaků. Především nikdy nezapomeňme, že jsme vzácnými dětmi božími. (​zdroj: themindunleashed.com)
REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Temná noc duše nás může očistit269b - Temná noc duše nás může očistit MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Temná noc duše nás může očistit OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Temná noc duše nás může očistit monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*