10 největších přínosů plodů Arónie pro zdraví (3)

Pokud váš jídelníček zahrnuje arónii pravidelně, můžete si být jistí, že chřipka a nachlazení vás hned tak nepřekvapí. Arónie bojuje s bakteriemi a viry a posiluje imunitní systém.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Další bulharská studie (Studie vlivu přírodního džusu z aronia melanocarpa na antivirovou aktivitu, Borissová a kol., 1994) ukázala, že džus z temnoplodce má díky svým antokyanovým flavonoidům energiezivota Banner3 - 10 největších přínosů plodů Arónie pro zdraví (3)protizánětlivý účinek.

Ochrana očí

Plody arónie kromě všech svých dalších zdravotních přínosů poskytují dobrou ochranu pro vaše oči. Tyto superbobule obsahují vysoké množství karotenu, který chrání buňky před poškozením a oči před tvorbou katarakty.

Jsou také bohaté na flavonoidové antioxidanty jako je lutein a zeaxanthiny. Zeaxanthin má fotofiltrační účinek na UV paprsky a proto chrání oči před věkem podmíněnou makulární degenerací (VPMD) a zánětem živnatky (uveitidou).

Japonští výzkumníci měřili vliv surového extraktu arónie na zánět očí. Studie byla publikována před několika lety v časopisech Investigative Ophtalmology a Visual Science.

Regulace hmotnosti

V neposlední řadě pomáhají plody arónie regulovat hmotnost. Navíc pomáhá arónie předcházet ukládání tuku kolem břicha, což je neustálý problém mnoha lidí. Další výhodou pravidelné konzumace plodů arónie je zlepšení hodnot cholesterolu díky podpoře produkce dobrého cholesterolu. Tento skvělý přínos pro zdraví zkoumají vědci z amerického ministerstva zemědělství v Beltsvill v Marylandu, kteří provedli studii pozitivních efektů těchto superbobulí na regulaci váhy a hladiny cholesterolu.

Štítná žláza

A nakonec má arónie rovněž velmi pozitivní přínos v optimalizaci funkce štítné žlázy. Plody Arónie jsou vskutku jedním z nejlepších přírodních doplňků a zdravotní výhody těchto „superplodů“ zdá se neberou konce. V dodatku k výše uvedeným benefitům navíc brzdí vývoj krevních sraženin a raného procesu arterosklerózy. Plody arónie také zlepšují vaši paměť!

Konec.

Překlad: Honzoid

zdroj: www.aroniaberrynews.com

Šťávu z aronie můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*