Přeslička rolní a její přínos pro naše zdraví (2)

Odedávna se přeslička používá jako diuretikum, neboť pomáhá vyplavit z těla přebytečné tekutiny zvýšením produkce moči. Využití má rovněž v léčbě ledvinových a močových kamenů, infekcí močových cest a inkontinenčních potíží. Německá komise E schválila použití této bylinky k léčbě otoků.

BRAHMI FORTE kapsle extrakt 50% bacopasidů 100 tob.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
MACA peruánská BIO 100 g - 50% SLEVA

Pokračování prvního dílu.

energiezivota Banner3 - Přeslička rolní a její přínos pro naše zdraví (2)Vlasy a pokožka

Díky nejvyššímu obsahu oxidu křemičitého je tato rostlina považována za vhodnou volbu na problémy s vlasy a pokožkou. Říká se, že dokáže zlepšit strukturu a sílu vlasů a kožních tkání. V tradiční lidové medicíně se přeslička hojně přikládala na kůži k léčbě menších zranění a popálenin. Lékaři však použití jakýchkoliv bylinek na otevřená zranění nedoporučují.

Další užití

Vědecký výzkum prokázal, že přeslička má antioxidační vlastnosti a proto může zpomalovat rakovinné bujení. V tradičním lidovém lékařství se přeslička užívá při léčbě plešatosti, žloutenky, dny, silné menstruace, omrzlin, hepatitidy, žaludečních vředů, kapavky, stárnutí a podobně.

Dávkování

Účinná dávka přesličky začíná na 300 mg a může být až 600 mg, a to třikrát denně. Přesličkový čaj se připravuje za použití 1,5 gramu sušeného extraktu rostliny. V jedné z klinických studií se k léčbě osteoporózy používá dvakrát denně 270 mg léku s obsahem přesličky a vápníku.

Vedlejší účinky, předávkování a další upozornění

Předávkování přesličkou může mít následující důsledky: nízkou hladinu draslíku, deficit thiaminu, toxicitu nikotinu, dermatitidu, alergické reakce, horečku, úbytek váhy, studené ruce a nohy a tak dále. Neměli by ji užívat následující skupiny: diabetici, pacienti s poruchami funkce ledvin, těhotné a kojící ženy a děti.

Shrnutí

Na trhu lze přesličku nalézt ve formě sušené rostliny, kapslí nebo v tekuté podobě. Při orálním užití není tato bylinka zcela bezpečná. Obsahuje totiž chemickou látku s názvem thiamináza, která může u člověka vést k deficitu thiaminu.

Některé z komerčních produktů dostupných na trhu jsou však označeny jako „bez thyaminázy“. V různých částech světa rostou různé odrůdy přesliček, například přeslička rolní, přeslička zimní, přeslička skřípinovitá, přeslička větevnatá, přeslička různobarvá, přeslička největší. Proto je vhodné se před užíváním přesličky poradit s kvalifikovaným lékařem.

Interakce s léčivy

Přeslička může interagovat s následujícími léky – s diuretiky, steroidy a laxativy (projímadly), dogoxinem, nikotinem, stimulanty, s léky proti dně a s léky na cukrovku.

Konec.

Přesličku rolní je možno zakoupit buď jako 100% šťávu nebo jako peruánskou sušenou bylinu v eshopu Energie života.

zdroj: http://www.vitaminsestore.com

překlad: Honzoid

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*