Alobal a jídlo: Zhouba pro naše zdraví?

Přestože běžně používáme hliníkovou fólii na grilování, vaření či balení, měli bychom být na pozoru, jelikož nedávná vědecká studie ukázala, že hliník může prostupovat do jídla a negativně tak působit na naše zdraví.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

399 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

139 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ve velké míře je hliník pro nás neurotoxickým těžkým kovem, který má závažné vedlejší účinky na funkci mozku. Dokonce jej mnozí výzkumníci spojují s Alzheimerovou chorobou.

Dlouhodobé vystavení tomuto těžkému kovu by mohlo způsobit nežádoucí účinky, včetně úbytku mentality a ztráty rovnováhy, paměti, koordinace a tělesné kontroly.

Výše zmíněná studie zjistila, že vaření či grilování s hliníkovou fólií ovlivňuje kosti, protože hliník se usazuje uvnitř nich a ubírá prostor vápníku, čímž snižuje jeho hladinu.

Navíc mají vědci mají v souvislosti s vařením s hliníkovou fólií podezření, že může být spouštěcím mechanismem plicní fibrózy a dalších respiračních onemocnění v důsledku inhalace hliníkových částic. Stejný efekt lze dosáhnout i v případě grilování s alobalem.

Mnozí lidé si stále neuvědomují skutečnost, že když je hliníková fólie vystavena vysokým teplotám, hliník pak snadno proniká do potravy.

Chemický inženýr Essam Zubaidy z americké univerzity Sharjah zhodnotil účinky hliníku na vaření a zjistil, že jídlo uvařené v hliníkové fólii může obsahovat až 400 mg hliníku.

„To znamená, že čím vyšší je teplota, tím intenzivnější je extrakce hliníku do jídla," upozornil Zubaidy. Podle něj fólie není vhodná nejen k vaření, ale i pro kontakt se zeleninou – například s rajčaty. Snadno se rovněž hliník dostává do citrusové šťávy nebo do koření.

Přestože doporučená denní dávka hliníku je 60 miligramů na 1 kg hmotnosti, takže by se mohlo zdát, že hliník z alobalu je v normě, je to jen zdání. Hlíník totiž běžně přijímáme také z potravy (kukuřice, sýr, sůl, bylinky, čas a koření), z kosmetiky (antiperspiranty), v očkovacích vakcínách, v nádobách, v pitné vodě (aluminium sulfát). Zkrátka je všude kolem nás.

Takže alobal nám jej pak dodá již přes míru. Vítejte na startu demence…

zdroje: myhomemedicine.com huffingtonpost.com

gcat

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

399 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*