Lichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikum

Lichořeřišnice je jedlá květina a bylina s léčivými účinky, která obsahuje vysoké množství vitaminu C a má silné antivirové a antibiotické vlastnosti.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
Lichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikum.
Lichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikum.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​​Podporuje tvorbu krevních buněk a pomáhá tak posilovat krev. Listy lichořeřišnice jsou známé jako účinný lék na infekci močového měchýře, ledvin a močových cest.

Dále má velmi příznivé účinky při depresi nervové soustavy, zácpě, zažívacím potížím, bolesti v krku, zánětu dutin a zlepšuje zdraví očí a pokožky.

Lichořeřišnice pomáhá také s odhleněním a může pomoci uvolnit ucpané dýchací cesty při nachlazení, chřipce či průduškových infekcích. Obsahuje vysoké množství síry a obzvláště účinně dodává energii a zabraňuje mlhavému vědomí.

Květiny a listy dále stimulují drobné kapiláry na pokožce hlavy, což z lichořeřišnice činí dobrý doplněk stravy pro podporu růstu vlasů.

Lichořeřišnice jako jídlo

Lichořeřišnice má peprnou chuť podobnou rukole. Je možné ji vymačkat, nasekat či přidat do salátů, nebo ji připravit na páře jako špenát.

Barevné květiny lichořeřišnice jsou nápaditou ozdobou salátů, tortil, smoothie či polévek. Její listy a květiny jsou také výborné v podobě léčivého čaje.

Čerstvé nebo sušené listy lze přidat do horké vody a nechat louhovat po dobu nejméně 20 minut a poté podle potřeby osladit čistým medem.

Drcené listy a květy mohou fungovat také jako přirozené lokální antibiotikum na říznutí, škrábance, puchýře nebo rány. Květy a listy stačí rozdrtit s trochou kokosového nebo olivového oleje a namazat na kůži. Obalte lehce obvazem a dvakrát denně ji vyměňujte, aby jste dosáhli co nejlepších výsledků.


Zdravé tipy pro jednotlivá znamení

♈ BERANBrahmi • ♉ BÝKCordyceps

♊ BLÍŽENCICordyceps • ♋ RAKAcai Berry

♌ LEVCaigua • ♍ PANNAAšvaganda

♎ VÁHYCordyceps • ♏ ŠTÍRKotvičník

♐ STŘELECReishi • ♑ KOZOROHKřemelina

♒ VODNÁŘBrahmi • ♓ RYBYAšvaganda


Lichořeřišnici snadno vypěstujete rovnou ze semen buď doma nebo venku, což tak přestavuje jednoduchý avšak účinný způsobem, jak tuto léčivou květinu a bylinu zahrnout do svého jídelníčku.

originální text: medicalmedium.com

překlad: Lukáš Kucharczyk

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*