Lichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikum

Lichořeřišnice je jedlá květina a bylina s léčivými účinky, která obsahuje vysoké množství vitaminu C a má silné antivirové a antibiotické vlastnosti.

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč


Lichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikum.
Lichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikum.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​​Podporuje tvorbu krevních buněk a pomáhá tak posilovat krev. Listy lichořeřišnice jsou známé jako účinný lék na infekci močového měchýře, ledvin a močových cest.

Dále má velmi příznivé účinky při depresi nervové soustavy, zácpě, zažívacím potížím, bolesti v krku, zánětu dutin a zlepšuje zdraví očí a pokožky.

REKLAMA
lichořeřišnice - Lichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikum

Lichořeřišnice pomáhá také s odhleněním a může pomoci uvolnit ucpané dýchací cesty při nachlazení, chřipce či průduškových infekcích. Obsahuje vysoké množství síry a obzvláště účinně dodává energii a zabraňuje mlhavému vědomí.

Květiny a listy dále stimulují drobné kapiláry na pokožce hlavy, což z lichořeřišnice činí dobrý doplněk stravy pro podporu růstu vlasů.

Lichořeřišnice jako jídlo

Lichořeřišnice má peprnou chuť podobnou rukole. Je možné ji vymačkat, nasekat či přidat do salátů, nebo ji připravit na páře jako špenát.

Barevné květiny lichořeřišnice jsou nápaditou ozdobou salátů, tortil, smoothie či polévek. Její listy a květiny jsou také výborné v podobě léčivého čaje.

Čerstvé nebo sušené listy lze přidat do horké vody a nechat louhovat po dobu nejméně 20 minut a poté podle potřeby osladit čistým medem.

Drcené listy a květy mohou fungovat také jako přirozené lokální antibiotikum na říznutí, škrábance, puchýře nebo rány. Květy a listy stačí rozdrtit s trochou kokosového nebo olivového oleje a namazat na kůži. Obalte lehce obvazem a dvakrát denně ji vyměňujte, aby jste dosáhli co nejlepších výsledků.

Lichořeřišnici snadno vypěstujete rovnou ze semen buď doma nebo venku, což tak přestavuje jednoduchý avšak účinný způsobem, jak tuto léčivou květinu a bylinu zahrnout do svého jídelníčku. (zdroj: medicalmedium.com)

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*