Pyl z květů je včelím pokladem pro naše zdraví

Jíte květový pyl? Ačkoliv samotní výrobci jej doporučují jíst bez jakékoliv úpravy, zasloužilý včelař Jaroslav Kopeček z Beskyd upozorňuje, že neupravený pyl projde trávicím traktem bez vstřebání.

eshop energie života nabízí


SPIRULINA tbl.

vyčistí krev

180 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

299 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

ŠKORNICE FORTE

přírodní viagra

799 Kč


Pyl z květů je včelím pokladem pro naše zdraví.
Pyl z květů je včelím pokladem pro naše zdraví.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

- Pyl z květů je včelím pokladem pro naše zdravíJak tedy pyl upravit, aby mělo smysl pojídat jej po lžičce denně? Jednoznačně je nejlepší nechat ho zfermentovat.

Postup je následující:

  1. Je zapotřebí převařit asi 40 gramů vody.
  2. Po vychladnutí přimícháme 25 gramů medu a 100 gramů pylu.
  3. Vše poté řádně promícháme a napěchujeme do jedné či více skleniček.
  4. Vše necháme 3 dny v otevřené sklenici při pokojové teplotě.
  5. Poté skladujeme v lednici.

Poté konzumujeme jednu až tři lžičky denně. Dětem a při prevenci podáváme poloviční dávku. Při nízkém tlaku doporučujeme užívat na noc. Neužívejte při onemocnění ledvin, nádorových onemocnění a první 3 měsíce těhotenství.

Zdraví

Pyl prospívá našemu zdraví v mnoha směrech

Pyl obsahuje velké množství bílkovin, minerálů a stopových prvků.  Jedná se především o železo, vápník, fosfor, draslík, hořčík, chlor, měď, kobalt, křemík či sodík. Také je zdrojem řady nenasycených mastných kyselin, aminokyselin a velkého množství vitamínů.

Ty udržují naši pokožku zdravou, podporují růst vlasů a starají se o naše sliznice. Taktéž zajišťují správnou stavbu našich kostí a zubů. Pyl se taktéž podílí na tvorbě pigmentu pokožky a krvinek . 

Stimuluje zvýšení počtu červených krvinek a tím podporuje prokrvení. Tento fakt potvrzují i odborníci. Proto pokud potřebujete zvýšit hladinu červených krvinek, tak tento dar přírody vám v tom může směle pomoci. Navíc pomáhá i snižovat tlak a hladinu cholesterolu v krvi.

Ochránce střevní mikroflóry

Dostáváme se tak k dalším účinkům pylu, které souvisí s trávicí soustavou. Pyl má totiž velice příznivý vliv na střevní mikroflóru. Podporuje funkce žaludku a poruchy trávení, upravuje činnost střev a celkově zlepšuje stav organismu.

Dá se užívat i při zánětech horních cest dýchacích, nervových onemocněních či při onemocnění prostaty. Celkově nám pomáhá uchovat si tělesný a duševní pocit plného zdraví. Je to prostě vynikající pramen energie nejen v zimě a na jaře.

Květový pyl můžete zakoupit i v eshopu Energie života. U pylu se lze setkat s různými názvy jako je včelí, květový, rouskový či rouskovaný pyl. Všechny označují to stejné. Jedná se o druh pylu, který se odebírá ihned, jakmile včelka přiletí do úlu. Existuje však i druh pylu perga. Jedná se o zpracovaný plástový druh pylu, který se hůře získává. Proto je i dražší.


MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

349 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*