Pyl z květů je včelím pokladem pro naše zdraví

Jíte květový pyl? Ačkoliv samotní výrobci jej doporučují jíst bez jakékoliv úpravy, zasloužilý včelař Jaroslav Kopeček z Beskyd upozorňuje, že neupravený pyl projde trávicím traktem bez vstřebání.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč


Pyl z květů je včelím pokladem pro naše zdraví.
Pyl z květů je včelím pokladem pro naše zdraví.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

- Pyl z květů je včelím pokladem pro naše zdravíJak tedy pyl upravit, aby mělo smysl pojídat jej po lžičce denně? Jednoznačně je nejlepší nechat ho zfermentovat.

Postup je následující:

  1. Je zapotřebí převařit asi 40 gramů vody.
  2. Po vychladnutí přimícháme 25 gramů medu a 100 gramů pylu.
  3. Vše poté řádně promícháme a napěchujeme do jedné či více skleniček.
  4. Vše necháme 3 dny v otevřené sklenici při pokojové teplotě.
  5. Poté skladujeme v lednici.

Poté konzumujeme jednu až tři lžičky denně. Dětem a při prevenci podáváme poloviční dávku. Při nízkém tlaku doporučujeme užívat na noc. Neužívejte při onemocnění ledvin, nádorových onemocnění a první 3 měsíce těhotenství.

Pyl prospívá našemu zdraví v mnoha směrech

Pyl obsahuje velké množství bílkovin, minerálů a stopových prvků.  Jedná se především o železo, vápník, fosfor, draslík, hořčík, chlor, měď, kobalt, křemík či sodík. Také je zdrojem řady nenasycených mastných kyselin, aminokyselin a velkého množství vitamínů.

Ty udržují naši pokožku zdravou, podporují růst vlasů a starají se o naše sliznice. Taktéž zajišťují správnou stavbu našich kostí a zubů. Pyl se taktéž podílí na tvorbě pigmentu pokožky a krvinek . 

Stimuluje zvýšení počtu červených krvinek a tím podporuje prokrvení. Tento fakt potvrzují i odborníci. Proto pokud potřebujete zvýšit hladinu červených krvinek, tak tento dar přírody vám v tom může směle pomoci. Navíc pomáhá i snižovat tlak a hladinu cholesterolu v krvi.

Ochránce střevní mikroflóry

Dostáváme se tak k dalším účinkům pylu, které souvisí s trávicí soustavou. Pyl má totiž velice příznivý vliv na střevní mikroflóru. Podporuje funkce žaludku a poruchy trávení, upravuje činnost střev a celkově zlepšuje stav organismu.

Dá se užívat i při zánětech horních cest dýchacích, nervových onemocněních či při onemocnění prostaty. Celkově nám pomáhá uchovat si tělesný a duševní pocit plného zdraví. Je to prostě vynikající pramen energie nejen v zimě a na jaře.

Květový pyl můžete zakoupit i v eshopu Energie života. U pylu se lze setkat s různými názvy jako je včelí, květový, rouskový či rouskovaný pyl. Všechny označují to stejné. Jedná se o druh pylu, který se odebírá ihned, jakmile včelka přiletí do úlu. Existuje však i druh pylu perga. Jedná se o zpracovaný plástový druh pylu, který se hůře získává. Proto je i dražší.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*