Proteinový nápoj. Ano, ale který? (3)

Dalším rostlinný protein se vyrábí z konopných semen. Obsahuje velmi málo THC - Tetrahydrocannabinolu, který je hlavní psychoaktivní látkou nacházející se především v květenství marihuany. Je tedy bezpečný a nemusíte se obávat vedlejších účinků.

REKLAMA

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

249 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Konopné semeno je velmi nutričně bohaté, nabízí víc než pouhý protein. Za prvé, konopí se skloňuje jako superpotravina díky vysokému obsahu omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Zároveň je 100% čistě rostlinný a lehce stravitelný, což je důležité pro jedince s citlivým zažíváním.

Nicméně konopný protein má rovněž i několik záporů. Jednak má poměrně vysoký podíl tuků, což má za následek vyšší příjem kalorií a je tím pádem méně vhodnou variantou pro ty, jejichž cílem je shazovat nadbytečná kila.

Rovněž jeho cena je poměrně vysoká vzhledem k tomu, že pěstování konopí, byť technického s obsahem do 0,3 procenta THC, je v mnoha zemích stále zakázáno a tím pádem se musí dovážet. To samozřejmě šroubuje cenu nahoru a činí tak konopný protein jedním z nejdražších na trhu.

Na vzestupu je protein z hnědé rýže

Jen samotná, i když pořádná miska rýže, vám určitě nedoplní všechny potřebné látky po náročném cvičení. Zato koktejl z rýžového proteinu rozhodně ano. Tento čistě rostlinný zdroj bílkovin si stojí překvapivě dobře vedle výše zmíněných konkurentů.

Jedná studie, která po dobu osmi týdnů sledovala účinky syrovátkového a rýžového proteinového prášku, prokázala totožné výsledky. Rýžový je navíc přirozeně bezlepkový, což ho činí vhodnou volbou pro celiaky a všechny, kteří se chtějí lepku vyhnout.

Jedinou nevýhodou je fakt, že může mít snížený obsah některých aminokyselin. Jedná se hlavně o lysin, což je právě esenciální aminokyselina, tedy ta, kterou si tělo nedokáže vyrobit samo a musí tudíž doplňovat ze stravy. To znamená, že spoléhat se na rýžový protein jako na jediný zdroj bílkovin není úplně dobrý nápad. Doplnění stravy o další rostlinné nebo živočišné zdroje bílkovin je pak tou nejlepší cestou jak dodat tělu vše, co potřebuje.

Bude pokračováno.

zdroj: http://dailyburn.com/life/health/best-protein-powder-whey-casein-vegan/

REKLAMA

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

249 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

449 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*