Kokosový olej na opalování? Určitě ano

Pomáhá vám slunce zlepšit náladu? To slunce jistě dokáže. Spousta lidí nemá ráda léto kvůli vlhkosti, pocení či prachu, které k němu patří. Ale jsou i takoví, kteří se na letní dny vysloveně těší. Je to ta správná doba, kdy se můžete opálit a připadat tak ostatním přitažlivější. Je však také důležité dodržovat zdravotní doporučení.

eshop energie života nabízí


MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

na křečové žíly

349 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč


Kokosový olej na opalování? Rozhodně ano
Kokosový olej na opalování? Rozhodně ano. foto: Pixabay
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ležet dlouho na slunci není přirozené a může vystavit naši pokožku škodlivému UV záření. Jednou z možností je použití opalovacího krému, ale i tak musíme dodržovat určitá pravidla. Přirozenější a lepší volbou je použití přírodních přípravků. Kokosový olej na opalování doporučujeme v první řadě.

Je kokosový olej na opalování vhodný?

Ano! Většina lidí je zvyklá používat kokosový olej k péči o vlasy nebo ke kulinářským účelům. A zatímco jeho přínos pro vlasy a pokožku hlavy je zřejmý, ne každý ví, že jej lze použít i jako opalovací krém. Vyhnete se tak dopadům způsobeným UV zářením.

Proč používat kokosový olej na opalování?

Žádné škodlivé chemikálie

Mnoho opalovacích přípravků, včetně těch, které vyrábějí známé značky, často obsahuje chemikálie a přísady jako paraben a rozpouštědla. I když obsahují ochranný faktor k ochraně před UV paprsky, mohou mít škodlivé vedlejší účinky.

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

Lidem s citlivou kůží mohou jejich potíže zhoršit. Týká se to všech forem opalovacích přípravků – krémů, gelů i tělového mléka. Kokosový olej oproti tomu neobsahuje žádnou škodlivou složku ani chemickou látku, která by mohla kůži uškodit.

Vynikající výživa pleti

Na rozdíl od typických opalovacích krémů kokosový olej hydratuje pokožku i během koupání. Přírodní mastné kyseliny zajistí, že pokožka zůstane dobře zvlhčená i hodiny po nanesení.

Zároveň zabrání jejímu vysychání a tvorbě vrásek, i když ležíte hodiny na prosluněných plážích. Díky kokosovému oleji tak získáte opálení, aniž by kůže trpěla. Podobně jako jiné superpotraviny tudíž zabraňuje stárnutí pokožky.

Vytváří ochrannou vrstvu

Ať už použijeme kokosový olej na opalování přímo, nebo ho smícháme s jinými oleji nebo přísadami na opalování, pomáhá nám vytvářet na pokožce vrstvu, která bude odrážet některé UV paprsky.


b5346493b270440c4ba02cebe8daf262 0 - Kokosový olej na opalování? Určitě ano

GOJI 250 g

zrychlí metabolismus

99 Kč

09c356fd52bd07e32e9d8cb23c1b530c 0 - Kokosový olej na opalování? Určitě ano

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

14e2acee7d5078aefd4c1e1a6f3170cb 0 - Kokosový olej na opalování? Určitě ano

MACA 100 tob.

vyladí hormony

149 Kč

cdfb3ea2f861051a6e28c059d2b2e48b 0 - Kokosový olej na opalování? Určitě ano

REISHI 100 kapslí

prodlouží váš věk

449 Kč


Ochrana před infekcemi

Když strávíme hodiny na slunci, naše pokožka je vystavena různým bakteriím a mikroorganismům z okolí. Děje se to bez našeho vědomí. Kokosový olej na opalování vykazuje antimikrobiální a protiplísňové vlastnosti, které pokožku před těmito patogeny chrání.

Lesklý vzhled

Trvalé vystavení silnému slunečnímu záření může způsobit, že pokožka bude tmavější a matná. Aplikace kokosového oleje může pomoci pokožce zachovat lesk i po opálení. Pokožka tak bude tmavější a zároveň lesklá.

Opálíte se rychleji

Kokosový olej se rychle vstřebává do kůže a vybudí pod jejím povrchem vrstvu vytvářející melanin. Díky tomu se spalujícím paprskům nemusíme vystavovat tak dlouho.

Tvorba vitamínu D

Kromě opalování pomáhá sluneční záření vytvářet vitamín D. Vitamín D potřebuje lidské tělo ke správnému průběhu různých tělesných funkcí. Problémem většiny opalovacích krémů je, že spolu se škodlivými ultrafialovými paprsky blokují tvorbu vitamínu D. To však není případ kokosového oleje.

Jak používat kokosový olej na opalování?

Kokosový na opalování se používá velmi jednoduše:

• naberte větší množství kokosového oleje a vmasírujte ho do celého těla.
• masírujte dostatečně, aby olej snadno pronikl do pokožky.
• pokud máte citlivější kůži, použijte ještě ochranný oděv jako například klobouk, nebo si vezměte slunečník.
• na přímém slunce nanášejte olej každou půlhodinu.

Pro dosažení nejlepších výsledků použijte panenský a organický kokosový olej. Rafinované a parfemované varianty ztrácejí část svých přirozených kladných vlastností.


GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikuje tělo

199 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*