Cukr, který sladí a také chrání před cukrovkou

Z exotických dálek přichází sladké potěšení, které na rozdíl od bílého řepného cukru nezatěžuje naši slinivku. Má totiž nízký glykemický index okolo 35, tudíž se náramně hodí do našeho zdravého životního stylu. Řeč je o cukru z nektaru kokosových květů.

REKLAMA

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Cukr, který sladí a také chrání před cukrovkou Vyrábí se velmi tradičním způsobem. U kokosové palmy se nařezávají květy, z nichž poté začne vytékat nektar. Ten se ručně sbírá, vaří, suší a drtí až na krystalickou hmotu, která pak doputuje až do našich končin.

Již zmíněný nízký glykemický index, který udává rychlost využití glukózy tělem z určité potraviny, snižuje míru ukládání tuků. Ke vstřebávání kokosového cukru není zapotřebí tolik inzulínu, takže jako zcela přírodní sladidlo je velmi vhodný pro cukrovkáře. Zároveň slouží i jako prevence diabetu druhého typu.

Cukr z kokosových květů se vyjímá i dalšími výživnými látkami. Jsou to zejména minerály hořčík, draslík, železo a zinek. Dále obsahuje 14 aminokyselin a zejména antioxidanty, což jsou rostlinné látky, zvané fytokyaniny. Ty obecně zabraňují oxidačním procesům v organismu, což zpomaluje stárnutí, a jsou prevencí proti nádorovým onemocněním.

Kam s ním? Do jídla i na pleť

op7mYl4 - Cukr, který sladí a také chrání před cukrovkou Jeho použití v kuchyni je velmi pestré. Můžete jej přidat třeba do chia pudingu, zdravých dezertů, kávy, čaje, prostě kdekoliv tam, kde se normálně dává běžný cukr. Jeho nahrazením kokosovým však pro své zdraví uděláte zcela mílový krok.

Cukr z kokosových květů se dá výborně použít v domácí péči o pleť. Dá se z něj připravit velmi účinný peeling, pomocí něhož odstraníte mrtvé kožní buňky a zároveň vaši pokožku díky obsaženým minerálům oživíte.

A jak na onen peeling? Vezměte do malé misky dvě lžičky kokosového cukru. Pokud máte sušší pleť, přimíchejte lžičku kokosového oleje. Pokud naopak mastnější, místo oleje přidejte pár kapek citrónu a trochu medu. Vzniklou směs naneste na obličej a postupně jemně promasírujte celou tvář. Poté umyjte a naneste přírodní masku, pro změnu namíchanou opět z kokosového cukru a z rozmačkaného banánu. Nechte působit asi patnáct minut, maximálně půl hodiny. Po umytí nanesete přírodní výživný krém a v zrcadle objevíte novou tvář:-)

Parádní experimentování přeje amber

REKLAMA

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*