Mozek má tlačítko VYMAZAT, stačí jej zapnout

Jde o fascinující způsob, jakým náš mozek uvolňuje místo k vytváření nových a silnějších spojení, takže se toho naučíme více.V neurovědě existuje staré pořekadlo: „Neuron k neuronu sedá, rovný rovného si hledá.“Znamená to, že čím častěji využíváme nějaký neurální okruh svého mozku, tím silnější se stává. Je to proto, že cvik dělá mistra, abychom citovali další staré přísloví. Čím více cvičíme na klavír, hovoříme cizím jazykem nebo žonglujeme, tím silnější se tyto okruhy stávají.Vědci to vědí už dlouhá léta. Nedávno však dospěli k dalšímu poznatku. Když se chceme něco naučit, důležitější než procvičování je schopnost něco se odnaučit a přerušit tak stará neurální spojení. Říká se tomu „synaptický prořez“.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Představte si, že váš mozek je zahrada, jen místo květin, ovoce a zeleniny pěstujete synaptická spojení mezi neurony. To jsou ta spojení, přes něž putují neuropřenašeče jako dopamin, serotonin a další.

Zahradníky dělají vašemu mozku gliální buňky. Urychlují signály mezi určitými neurony. Jiné gliální buňky zase vynášejí odpad, plejí plevel, hubí škůdce a odstraňují suché listy. Zahradníci provádějící prořez jsou mikrogliální buňky. Prořezávají vaše synaptická spojení. Otázka zní: Jak vědí, která spojení odstranit?

Vědci tuto záhadu teprve rozplétají, už teď však vědí, že synaptická spojení, která se používají zřídka, jsou označena proteinem C1q (a dalšími). Když mikrogliální buňky narazí na takovou značku, navážou se na protein a danou synapsi zničí, tedy „prořežou“.

Takto si náš mozek zajišťuje fyzický prostor, abychom mohli vytvářet nová a silnější spojení a mohli se toho více naučit.

Proč je spánek důležitý

Zatímco spíme, náš mozek se čistí.

Měli jste někdy pocit, že váš mozek je plný? Obvykle když se něco nového učíte nebo začínáte s novou prací nebo koníčkem? Tak vězte, že plný skutečně může být.

Když se učíme velké množství nových věcí, náš mozek vytváří spojení. Jsou to však neúčinná, čistě účelová spojení. Náš mozek potřebuje mnoho těchto spojení odstranit a vytvořit zeštíhlené a účinnější cesty. Dělá to, když spíme.

Ve spánku se naše mozkové buňky scvrknou až na 60 % své původní velikosti, aby uvolnily místo pro naše gliální zahradníky, kteří nastoupí a vynesou odpad. Tímto způsobem se prořezávají synapse. Stalo se vám, že jste se vzbudili po vydařeném nočním odpočinku a byli jste schopní přemýšlet rychle a jasně? Teď víte proč. Funguje to podobně, jako když na počítači spustíte defragmentaci.

- Mozek má tlačítko VYMAZAT, stačí jej zapnout Ze stejného důvodu je zdřímnutí tolik prospěšné pro naše kognitivní funkce. Deseti nebo dvacetiminutové zdřímnutí poskytuje našim mikrogliálním zahradníkům příležitost nastoupit, odstranit několik nepoužívaných spojení a ponechat prostor pro vznik nových.

Snažit se přemýšlet ve chvíli, kdy mozku chybí spánek, je jako klestit si cestu hustou džunglí pomocí mačety. Cesta je zarostlá, jde to pomalu a je to vyčerpávající.

Naopak přemýšlení s odpočatým mozkem je jako procházka růžovou zahradou. Cesty jsou čisté a jejich spojení jsou dobře zřetelná. Stromy jsou na svých místech a vidíte daleko před sebe. Je to povzbuzující.

Jak mozek řídí, co bude z vašeho mozku odstraněno

Synaptická spojení, která nepoužíváme, jsou označena jako určená k recyklaci. Používaná spojení jsou zalévána a okysličována. Buďte proto obezřetní, na co myslíte.

Věnujete-li spoustu času čtení teorií o konci „Hry o trůny“ na úkor své práce, hádejte, které synapse budou určeny k recyklaci?

Pokud jste v práci s někým v konfliktu a přemýšlíte o tom, jak s ním zatočit, místo abyste přemýšleli o projektu, skončíte jako synaptická superstar pomsty, ale také jako velmi špatný inovátor.

Přetrvá to, na co se soustředíme! Svou mysl doslova tvarujeme podle toho, čemu věnujeme svou pozornost.

Těžko můžeme ovlivnit vše, co se nám v průběhu dne stane, ale můžeme rozhodnout o tom, jak moc se tím necháte strhnout. Abychom byli konkrétnější: můžeme si vybrat ČÍM se necháme ovlivnit a vytvořit si tak vlastní neurální spojení.

Namísto abyste se soustředili na věci, které vás brzdí, soustřeďte se na věci, které vás dělají lepším člověkem. Namísto vymýšlení scénářů, které se pravděpodobně nikdy nestanou, raději meditujte. Pročistěte svou mysl. Přeneste svou mysl do přítomného okamžiku a využijte energii své mysli ke svému prospěchu.

Je to vlastně strategická hra. Musíte svou mysl užívat moudře, abyste byli moudří. Moudrost znamená odolat pokušení věnovat se věcem, které nám neprospívají.

Abyste něco vymazali, prostě na to přestaňte myslet. I když se ta myšlenka vrátí, soustřeďte svou pozornost na něco jiného. Dřív nebo později bude označena a recyklována. (zdroj: themindsjournal.com)

Přírodní prostředky na podporu mozkové činnosti

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Mozek má tlačítko VYMAZAT, stačí jej zapnout 269b - Mozek má tlačítko VYMAZAT, stačí jej zapnout  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Mozek má tlačítko VYMAZAT, stačí jej zapnout  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Mozek má tlačítko VYMAZAT, stačí jej zapnout  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*