Televize ničí nejen mozek, ale také náš život

Byli jste někdy svědkem intenzivní diskuse, v níž byly hlavním tématem životy fiktivních postav ze seriálů? Přemýšleli jste někdy, co nás vůbec vede k tomu, abychom věřili někomu, kdo vlastně vůbec neexistuje? Odpověď je možná prostější, než si dokážeme představit. Hlavním cílem televize je měnit naše mozkové vlny, což vede k poškození nejen mozku, ale celého těla. Že je to celé nesmysl? Není už tento výrok důkazem, že nejsme ochotni připustit skutečnost, že tomu tak může být, protože bychom velkou část svého života strávenou u televize museli označit za jednu obrovskou manipulaci?

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Již v roce 1969 prováděl vědec Herbert Krugman řadu experimentů, týkajících se vlivu televize na mozkové vlny. To, co zjistil, bylo docela překvapující.

Za méně než jednu minutu sledování televize se mozkové vlny člověka změnily z beta vln, spojených s aktivním, logickým myšlením, na hladinu alfa. Když se účastník experimentu přestal dívat na televizi a začal číst časopis, mozkové vlny se opět změnily na hladinu beta.

Ta se považuje za normální, bdělý stav, kdežto do hladiny alfa mozek přechází s hlubokým uvolněním nebo sněním.

Pokud je tedy člověk ve stavu alfa, je vystavený pasivnímu učení s dominantní pravou stranou mozku. Takže kritické myšlení je zcela vypnuté.

Když vědci studují výsledky těchto experimentů, často se později dozvídáme, že se ve skutečnosti snažili jen pomoci korporátním klientům, jak dosáhnout lepšího ovlivnění diváků reklamou. Výzkumníci dokonce zjistili, že mozky lidí, kteří sledují televizi společně, jsou synchronizované. Je v tom záměr, jak zcela nenápadně narušit naši individualitu?

Americký spisovatel Jerry Mander je autorem knihy Čtyři důvody pro zrušení televize, vydanou v roce 1977. A to zrušení myslel naprosto vážně. Jako hlavní důvod uváděl „kulturu smrti“.

Všechny tehdejší televizní příběhy, zejména ve zprávách, byly doslova posedlé smrtí.

Změnilo se vůbec od té doby něco? Co takové zpravodajství pak dělá s negativisticky založenými lidmi, plných zloby a nenávisti? Je to zábava, jak si tito lidé pak vylévají svůj vztek na sociálních sítích vůči všemu, co ztělesňuje to, co bytostně nenávidí, přestože se s daným tématem osobně nikdy nesetkali a zřejmě ani nesetkají?

Při sledování televize se mozek přeladí na takovou frekvenci, že je možné mu podprahově vsugerovat naprosto cokoliv. Naše mysl je zmatená a vykolejená zhuštěnými a nerealistickými příběhovými liniemi. Jednotlivé obrazy nutí tělo k nadprodukci stresových hormonů, jako bychom byli neustále pod vlivem uvolňovaného adrenalinu.

Ale zároveň sedíme v klidu na gauči, protože si neustále říkáme, že jde přece jen o show. Jenže mozek a tělo evidentně nesouhlasí. Nespotřebovaný adrenalin nás uvádí do stavu trvalého zmatení s příznaky snížené schopnosti vnímat skutečnou realitu. V podvědomí, tedy aniž bychom si to uvědomovali, si totiž neustále vsugerováváme, že jde pouze o show, kterou přece nemůžeme ovlivnit.

Skutečně?

gcat

zdroje: cs.wikipedia.org bodymindsoulspirit.com brainworksneurotherapy.com

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


1 Comment

  1. Důležitý článek ! Televize, tak jak dnes zámořuje svět, se stala zbraní hromadného ničení. Nakonec zničí nejen své oběti, ale i ty kdo ji používají ku svým ziskuchtivým záměrům.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*