Bolest v krku má různé příčiny. Jak si ulevíte?

Trápí vás bolest v krku? Toto onemocnění může mít různé příčiny. Prozradíme vám, jak si ulevíte přírodní cestou. Od bolesti v krku vám pomohou například bylinné čaje nebo bylinné odvary ke kloktání.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Bolest v krku má různé příčiny. Jak si ulevíte?
Bolest v krku má různé příčiny. Jak si ulevíte?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolest v krku bývá způsobena virovou nebo bakteriální infekcí. Při správné léčbě se tohoto problému zbavíte během několika dnů. Úlevu vám přinesou nejen syntetické přípravky z lékárny, zkuste vsadit také na čistě přírodní léčbu.

Bolest v krku a její hlavní příčiny

Jaké jsou hlavní příčiny bolesti v krku? Nejčastěji jde o příznaky začínajícího virového onemocnění, jako je rýma, chřipka nebo faryngitida. Za bolest v krku bývá mnohdy zodpovědná také vážnější infekce, a to zejména angína, laryngitida či covid-19. S bolestí v krku se můžete potýkat rovněž v důsledku alergie, senné rýmy či přetížení hlasivek.

Hlavní příznaky bolesti v krku

  • Pálení
  • Škrabání
  • Bolest při polykání
  • Bolest, která vystřeluje do krku

Příznaky bolesti v krku mohou mít různý charakter a rovněž mohou trvat různě dlouho. Často je doprovází také otok hrdla, chrapot, rýma, kašel, únava nebo zvýšená teplota. Bolest v krku nepřichází sama od sebe, jak již uvádíme výše, bývá zpravidla příznakem jiného onemocnění.

Co pomáhá na bolest v krku

Zajímá vás, jak léčit bolestivý krk přírodní cestou? Naordinujte si v prvé řadě klidový režim. Důležité rovněž je, abyste zvýšili svůj příjem tekutin, minerálů a vitamínů. Činnost svého imunitního systému nakopněte zejména zvýšenou dávkou vitamínu C. 

Nejsilnější přírodní dávku tohoto vitamínu najdete především v tropickém ovoci Camu camu, které má zároveň silné protivirové účinky. Na přírodní vitamín C jsou velmi bohaté také bobule ovoce Acai berry. V případě přírodního vitamínu C můžete vsadit rovněž na rakytník řešetlákový nebo na plody růže šípkové.

Bylinky na bolest v krku

Nejspolehlivější bylinkou, která vám uleví od bolesti v krku, je jednoznačně šalvěj lékařská, která se může pochlubit protizánětlivými a antimikrobiálními účinky. Šalvěj vašemu bolestivému krku uleví a zároveň jej léčí. Pokud se chcete zbavit bolesti v krku, připravte si šalvějový čaj, který třikrát denně kloktejte. Kromě čaje můžete použít také šalvějovou tinkturu nebo šalvějové cucací bonbóny. Coby přírodní léčba bolesti krku je šalvěj lékařská zcela nevhodná v době těhotenství. Tato bylinka totiž může způsobit překrvení pánve a vyvolat potrat.

Jako dezinfekci proti zánětům zkuste třikrát denně popíjet také heřmánkový čaj, který zároveň zklidňuje. Heřmánkový čaj můžete při bolesti v krku používat rovněž jako kloktadlo. Pokud vás začne bolet v krku, zkuste sáhnout i po mátovém čaji působícím antisepticky a protizánětlivě.

Připravte si kloktadlo ze směsi bylinek

Bolest v krku nemusíte léčit pouze jedním druhem bylinek. Připravte si účinné kloktadlo také z vícedruhové směsi. Jak na to? Smíchejte řepík lékařský, šalvěj lékařskou, mateřídoušku lékařskou a heřmánek pravý v poměru 1 : 1 : 1 : 1. Tuto směs zalijte vroucí vodou a následně ji ještě vlažnou kloktejte třikrát denně.

Jak se zbavit bolesti v krku přes noc? Pomůže Priessnitzův obklad

Jestliže se chcete zbavit bolesti v krku přes noc, vyzkoušejte kromě bylinkové léčby také Priessnitzův obklad. Jakým způsobem si jej udělat? Bavlněný šátek či bavlněnou plenu namočte do vlažné vody a následně si je přiložte na krk. Mokrou bavlněnou látku zakryjte igelitovým sáčkem, který převažte suchým bavlněným šátkem či plenou. Priessnitzův obklad nechte působit ideálně přes noc.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*