Empatik má náročný život. Jak jej ulehčit?

Být empatikem může být fyzicky a emocionálně vyčerpávající. Mnoho lidí si neuvědomuje, že jsou empati. Nevědí, jak se s touto schopností vypořádat.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč


Empatik má náročný život. Jak jej ulehčit?
Empatik má náročný život. Jak jej ulehčit? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Připravili jsme proto pro vás několik zásadních tipů, jak empatik může svůj život vylepšit. Zároveň si bude schopen lépe uvědomit, kým ve skutečnosti je. Díky tomu značně posílí sebevědomí.

Rozviňte svůj tělesný štít

Kolem vašeho fyzického těla se nachází vrstva vaší aury, která funguje jako rozhraní s vaším okolím. Její tvar a stav naznačují váš vztah k okolnímu světu. Empatici mají často „tenkou kůži“ ve vztahu k tělesnému štítu. Když jsou v něm jsou díry, mnohem snáz podléhají vlivu okolí.

Vizualizujte si energetický štít kolem vašeho fyzického těla. Vizualizujte jej jako zářivý a úplný. Můžete jej vidět v konkrétní barvě. Někteří lidé ho rádi vidí jako bílý nebo zlatý. Rozhodněte se, která barva bude pro vás nejlepší. Představte si štít jako plynule pohyblivý, nikoliv statický.

Je nutno mít na paměti, že se jedná o štít a nikoliv brnění. Je proto dobré, aby byl flexibilní, aby propustil to, co vám prospívá a naopak zadržel to, co je pro vás škodlivé. Snažte se jej uchopit prsty a držet ho na místě. Toto cvičení provádějte pravidelně.

Empatik potřebuje najít své centrum bytí

Jakmile máte energetický štít aktivovaný, představte si, že ve středu vaší bytosti se nachází jiskra, která je vaší čistou esencí. Soustřeďte svou pozornost na jiskru, přeneste do ní všechny své smysly. Stejně tak si uvědomte své pocity, emoce a myšlenky. Nejprve to zkuste, když jste sami. Po nějaké době to praktikujte mezi lidmi. Zjistěte, zda můžete přepnout svou pozornost z okolí na sebe a zpět. Všimněte si rozdílu mezi těmito dvěma stavy.

Nepřijímejte odpovědnost, která není vaše

Člověk si může zvyknout na to, že by se měl starat o ostatní, protože mu něco říká, že by to měl dělat. Neměl. Je dobré být soucitný, jak je to jen možné. Ale jen za předpokladu, že nepřekročíte meze, co musíte udělat pro udržení svého zdraví a zdravého rozumu.

Jste zodpovědní jen do tého hranice. Ale za ní už ne. Pokud jste empatik, vaše představa o tom, kde je ona hranice, by mohla být trochu nejasná. Jakmile se dozvíte, kde se nachází, zkuste se jí držet. Díky tomu budou všechny vaše vztahy jasnější a čistější.

Zvykněte si, že jste ti špatní

Empatie se navenek často prezentuje laskavé a starostlivé chování. Obvykle je to velmi výhodné zejména pro osoby, které se domnívají, že jsou svaté a osvícené. Je velmi snadné si osvojit toto milé chování.

Naopak ale není vůbec snadné se vypořádat s negativními emocemi lidí. Mnohdy starostlivá péče o ostatní nakonec neslouží jim ani vám. Nepomáhá jim chránit je před jejich pocity. Brání jim to v dospívání. A kromě toho, není to vůbec skutečné. Je mnohem lepší žít v tvrdé realitě bez příkras, než v bublině s růžovými brýlemi.

Ano, mohou se na vás snadno rozhněvat. Nebo jim bude z vás smutno, že jako empatik neděláte to, co chtějí, abyste udělali. Ale je důležité si uvědomit, že jejich pocity nejsou vaše pocity. A vaše blaho nezávisí na jejich blahu.

Zkrátka pokud vás někdo požádá o pomoc, formu pomoci určíte vy, nikoliv osoba, které o pomoc žádá, protože pak by se také nemuselo jednat o pomoc, ale možné zneužívání vaší dobroty.

Rozvíjejte svou pátou krční čakru

Někdy empatik ví, co musí říci nebo by měl udělat, aby si stanovil jasné hranice, ale má potíže se vyjádřit. Krční čakra je centrem pro vyjádření osobní pravdy. Otevřením krční čakry se otevíráme vyjadřování našich skutečných potřeb a pocitů, jakož i vyjadřování tvořivé síly, když se pohybuje skrz nás.

Mezi dobré cvičení pro otevření krční čakry patří zpěv, recitace, sdílení vašich pocitů a myšlenek s přáteli a meditace na krční čakru. Některé léčivé kameny, které pomáhají s krční čakrou, jsou chryzokol, tyrkys, lapis lazuli, amazonit a modrý achát. Můžete s nimi meditovat, dávat si je do váčku nebo nosit jako šperky (zejména náhrdelníky).

Empatik rozvíjí svou kořenovou čakru

Kořenová čakra nám pomáhá vyrovnat se s plně se světem. Když je kořenová čakra otevřená, jsme plně uzemnění a připraveni na vše, co přichází. Pokud není otevřená, můžeme být antisociální, plní strachu a máme potíže zůstat přítomní s tím, co se nám v životě děje. Otevření a uzdravení kořenové čakry nám pomáhá uvolnit obavy, které nás zadržují před naší manifestací v té nejvyšší podobě.

Některá cvičení, kterým si empatik pomůže otevřít kořenovou čakru

Představte si, že z vašich nohou zapouštíte kořeny do země. Představte si, že můžete dýchat dovnitř a ven ze svého kořenového centra. Vdechujte energii ze Země. Na výdech uvolněte jakoukoli věc, která je ve vás a která vám neslouží, z kořenového středu přímo do Země.

Některé léčivé kameny, které vám mohou pomoci, jsou:

  • obsidián
  • boji kameny
  • hematit
  • červený jaspis

Empatik provádí pravidelně očistné rituály

Ať už máte potíže s empatickými schopnostmi nebo ne, je dobré se pravidelně očišťovat, abyste uvolnili energii a vliv jiných lidí z vašeho energetického těla. Očista probíhá tak, že zapálíte například bílou šalvěj, soustředíte se na myšlenku, která vyžene z těla vše negativní, co vám nepatří a zároveň děláte krouživé pohyby doutnající bílou šalvějí. Můžete ji nahradit i jiným očistným kadidlem. Dalšími dobrými způsoby čištění je sprchování, koupání a trávení času v samotě.

Dávejte si koupele

Toto je snad nejúčinnější věc, kterou můžete udělat, abyste odstranili veškerý negativní emoční nános. Mám na mysli koupel ve vaně. Nepotřebujete svíčky ani nic jiného, jen horkou koupel a trochu soukromí.

Dejte si na ni dobrých 15 minut. Budete se cítit mnohem, mnohem lépe. Doporučujeme koupel před ulehnutím do postele, protože všechen ten negativní balast můžete přenášet spánkem a tudíž se s ním můžete i probudit. Doporučujeme přidat do koupele šalvěj nebo levanduli nebo cokoliv jiného, co vám dělá náramně dobře.

Dýchejte

Ať jste kdekoli, přerušte svou činnost a na 5 minut jen dýchejte. Měli byste se pomalu nadechovat nosem a bránicí. A pak byste měli pomalu vydechovat přes rty. Neotevírejte ústa naplno a vše nevydechujte rovnou ven. Představujte si, že foukáte na šálek horké kávy. Prostě co nejjemněji, jak můžete. Pomalu a jistě.

Představujte si, že pokaždé, když vdechujete, nakreslíte všechen ten balast před sebe a poté, když vydechujete, tak to celé ze sebe vypudíte. Pokud pravidelně cvičíte, bude to pro vás jednodušší.

Nepřehánějte to zpočátku – hluboké dýchání může uvolnit všechny druhy emocionálního haraburdí, které jste si předtím neuvědomovali, že máte. Mohlo by se to jen zhoršit. Takže to vezměte hezky pomalu, dokud nebudete zkušenější. Pro začátek stačí jen pár nádechů. (inspirace: in5d.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Empatik má náročný život. Jak jej ulehčit?269b - Empatik má náročný život. Jak jej ulehčit? MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Empatik má náročný život. Jak jej ulehčit? OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Empatik má náročný život. Jak jej ulehčit? monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*