Demence již vede jako hlavní příčina úmrtí

Ve Velké Británii se demence a Alzheimerova choroba stala hlavní příčinou úmrtí v roce 2018. Očekává se, že podobný průběh čeká i zbytek západního světa kvůli rozšířenému životnímu stylu.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Demence již vede jako hlavní příčina úmrtí.
Demence již vede jako hlavní příčina úmrtí. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Již před časem totiž mezinárodní tým vědců z Manchesterské univerzity potvrdil objev hlavní příčiny demence. Viníkem je nárůst hladiny močoviny v mozku, což může způsobit poškození mozku a tedy i demenci.

Zvýšené množství močoviny v těle je možným důsledkem trávení nadměrného množství bílkovin zejména živočišného původu, především pak masa, kterého si lidé dopřávají oproti svým předkům v mnohanásobné míře – nejen každý den, ale i několikrát denně.

Ve Velké Británii odborníci bijí na poplach, protože podle nich se jedná o největší zdravotní krizi naší doby. Výzkum ukazuje, že jen v Británii se každé tři minuty vyvine demence.

Jeden z osmi lidí zemřel na demenci a Alzheimerovu chorobu v roce 2018, přičemž tento poměr se zvyšuje již čtvrtý rok po sobě – ​​z 12,7% v roce 2017 na 12,8% v roce 2018. V Anglii a Walesu umřelo na demenci a Alzheimerovu chorobu v loňském roce více než půl miliónu lidí, což je nejvyšší počet od roku 1999.

Demence bude v civilizaci sílit

Odborníci očekávají, že množství lidí žijících s demencí do roku 2021 vzroste ve Velké Británii na 1 milion. Aktivisté proto vyzývají vládu, aby splnila své závazky týkající se sociální péče pro dospělé. Zároveň se mlčí o vědecky prokázaných příčinách demence, takže tím jen řeší následky, ale nikoliv příčiny.

Podle Úřadu pro národní statistiku je však příčinou demence skutečnost, že lidé žijí déle a tak přežili jiné nemoci. Jenže podle jiné studie demence se začíná rozvíjet již ve středním věku.

Již v roce 2011 švédští výzkumníci dospěli k závěru, že existuje přímá souvislost mezi demencí a nadváhou ve středním věku.

Příčinou je skutečnost, že tělesný tuk má vliv na produkci hormonů a tvorbu signálních buněk, které mají dopad na fungování mozku. Čím více nadváhy, tím jsou větší sklony k poruchám myšlení, komunikace a paměti.

Příznaků počínající demence může být celá řada. Pokud se náhodou u někoho z Vašich blízkých objeví jeden z níže uvedených, nemusí to ještě nutně znamenat, že trpí počínající demencí. Pokud se jich však nahromadí více, je žádoucí přimět dotyčného či dotyčnou k návštěvě specialisty.

Příznaky rozvíjející se demence:

  • výpadky krátkodobé paměti
  • obtížné nacházení správných slov
  • změny nálady
  • apatie
  • nechuť jít do nových věcí
  • zmatenost
  • potíže se sledem událostí
  • ztráta orientace
  • opakování se

Prevence proti demenci

a) strava, viz článek Strava proti demenci a Alzheimerově chorobě

b) bylinky Brahmi a Gotu Kola

c) monoatomické zlato

d) a především chuť neustále studovat

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*