Demence již vede jako hlavní příčina úmrtí

Ve Velké Británii se demence a Alzheimerova choroba stala hlavní příčinou úmrtí v roce 2018. Očekává se, že podobný průběh čeká i zbytek západního světa kvůli rozšířenému životnímu stylu.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Demence již vede jako hlavní příčina úmrtí.
Demence již vede jako hlavní příčina úmrtí. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Již před časem totiž mezinárodní tým vědců z Manchesterské univerzity potvrdil objev hlavní příčiny demence. Viníkem je nárůst hladiny močoviny v mozku, což může způsobit poškození mozku a tedy i demenci.

Zvýšené množství močoviny v těle je možným důsledkem trávení nadměrného množství bílkovin zejména živočišného původu, především pak masa, kterého si lidé dopřávají oproti svým předkům v mnohanásobné míře – nejen každý den, ale i několikrát denně.

Ve Velké Británii odborníci bijí na poplach, protože podle nich se jedná o největší zdravotní krizi naší doby. Výzkum ukazuje, že jen v Británii se každé tři minuty vyvine demence.

Jeden z osmi lidí zemřel na demenci a Alzheimerovu chorobu v roce 2018, přičemž tento poměr se zvyšuje již čtvrtý rok po sobě – ​​z 12,7% v roce 2017 na 12,8% v roce 2018. V Anglii a Walesu umřelo na demenci a Alzheimerovu chorobu v loňském roce více než půl miliónu lidí, což je nejvyšší počet od roku 1999.

Demence bude v civilizaci sílit

Odborníci očekávají, že množství lidí žijících s demencí do roku 2021 vzroste ve Velké Británii na 1 milion. Aktivisté proto vyzývají vládu, aby splnila své závazky týkající se sociální péče pro dospělé. Zároveň se mlčí o vědecky prokázaných příčinách demence, takže tím jen řeší následky, ale nikoliv příčiny.

Podle Úřadu pro národní statistiku je však příčinou demence skutečnost, že lidé žijí déle a tak přežili jiné nemoci. Jenže podle jiné studie demence se začíná rozvíjet již ve středním věku.

Již v roce 2011 švédští výzkumníci dospěli k závěru, že existuje přímá souvislost mezi demencí a nadváhou ve středním věku.

Příčinou je skutečnost, že tělesný tuk má vliv na produkci hormonů a tvorbu signálních buněk, které mají dopad na fungování mozku. Čím více nadváhy, tím jsou větší sklony k poruchám myšlení, komunikace a paměti.

Příznaků počínající demence může být celá řada. Pokud se náhodou u někoho z Vašich blízkých objeví jeden z níže uvedených, nemusí to ještě nutně znamenat, že trpí počínající demencí. Pokud se jich však nahromadí více, je žádoucí přimět dotyčného či dotyčnou k návštěvě specialisty.

Příznaky rozvíjející se demence:

  • výpadky krátkodobé paměti
  • obtížné nacházení správných slov
  • změny nálady
  • apatie
  • nechuť jít do nových věcí
  • zmatenost
  • potíže se sledem událostí
  • ztráta orientace
  • opakování se

Prevence proti demenci

a) strava, viz článek Strava proti demenci a Alzheimerově chorobě

b) bylinky Brahmi a Gotu Kola

c) monoatomické zlato

d) a především chuť neustále studovat

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*