Mořské řasy vás obohatí přírodními minerály

Pokud máte pocit, že klasické potraviny vám nedodávají dostatečné množství minerálů potřebných pro tělo, zkuste třeba mořské řasy. Ve východní Asii, především v Japonsku, je znají, užívají již po staletí a řadí je do každodenního jídla. Nejen v podobě sushi.

eshop energie života nabízí


REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

GREPOVÉ JÁDRO 20 g

silná imunita

349 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

posílí cévy

449 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tato mořská superpotravina obsahuje zhruba o 15 procent více minerálních látek než klasická zelenina. Jejich výčet je opravdu široký. Namátkou třeba vápník pro zdravý růst kostí a zubů, hořčík pro činnost svalů a nervů, jód pro správnou práci štítné žlázy, železo pro celkové fungování organismu nebo draslík pro funkci kardiovaskulárního systému.

Jsou také bohatým zdrojem rozpustné vlákniny, vitamínů A, B, C a E, esenciálních aminokyselin a navíc obsahují minimum tuku. Mají schopnost očistit organismus od toxických látek, které se postupně v těle ukládají z nevhodné stravy. Snižují hladinu cholesterolu, vysoký krevní tlak a pozitivně působí na celý trávící systém.

Arame je dobrá zuby, nehty a vlasy

Pro začátečníky nejvhodnějším druhem mořských řas je Arame. Díky vysokému obsahu přírodního cukru má příjemně nasládlou chuť a jemné aroma z celé skupiny mořských delikates.

Je přírodní medicínou zlepšující kvalitu vlasů, zubů a nehtů, výborným pomocníkem při léčbě osteoporózy a zvýšené funkci štítné žlázy. Její výhodou je vysoké procento vlákniny, jódu, vitamínu skupiny B, zinku, chromu a sodíku.

Nori má pozitivní vliv na srdce

Nejrozšířenější a nejznámější je řasa Nori pocházející z Japonska. Ze všech druhů obsahuje nejvíce bílkovin a mimo jiné také kyselinu eikosapentaneovou (EPA). Ta pozitivně působí na kvalitu cév, pomáhá předcházet kardiovaskulárním onemocněním a má protizánětlivý efekt.

V kuchyni ji nejčastěji najdeme ve formě vloček, které se výtečně hodí do salátů a polévek. Nebo ve formě opražených plátků na přípravy již zmiňovaného sushi či jiných masových rolek. Není totiž cítit „rybinou“, naopak má velmi jemnou chuť, která připravované jídlo nepřebije.

%C5%99asy - Mořské řasy vás obohatí přírodními minerály

Wakame proti rakovině

Další hojně užívanou mořskou řasou z okolí ostrova Hokkaidó je Wakame. Díky svému příjemnému tak trochu špenátovému aroma je jednou z nejvíce využívaných. Pomáhá při srdečních chorobách, čistí krev a střeva a upravuje krevní oběh. Zároveň posiluje žlučník a játra a také snižuje výskyt rakovinotvorných buněk v těle. Jako jedna z mála také snižuje výskyt šedivých vlasů, výjimečně šedé vlasy ztmavuje. Najdeme v ní opět vysoký podíl vitamínů skupiny B, C a vápníku.

Sladkovodní řasy pomáhají podobně

Známými druhy, tentokrát sladkovodními řasami, jsou Spirulina a Chlorella. První zmíněná se používá díky vysokému obsahu jódu při léčbě snížené funkce štítné žlázy, pomáhá při trávení a eliminuje toxické látky v těle. Druhá jmenovaná hojně rozšířená sladkovodní řasa je považována za jakýsi multi-mix vitamínů a minerálů prospěšných pro lidské tělo. Více o chlorelle najdete v článku v našem magazínu.

Pjukina


GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

149 Kč

KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*