Mořské řasy vás obohatí přírodními minerály

Pokud máte pocit, že klasické potraviny vám nedodávají dostatečné množství minerálů potřebných pro tělo, zkuste třeba mořské řasy. Ve východní Asii, především v Japonsku, je znají, užívají již po staletí a řadí je do každodenního jídla. Nejen v podobě sushi.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

449 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tato mořská superpotravina obsahuje zhruba o 15 procent více minerálních látek než klasická zelenina. Jejich výčet je opravdu široký. Namátkou třeba vápník pro zdravý růst kostí a zubů, hořčík pro činnost svalů a nervů, jód pro správnou práci štítné žlázy, železo pro celkové fungování organismu nebo draslík pro funkci kardiovaskulárního systému.

Jsou také bohatým zdrojem rozpustné vlákniny, vitamínů A, B, C a E, esenciálních aminokyselin a navíc obsahují minimum tuku. Mají schopnost očistit organismus od toxických látek, které se postupně v těle ukládají z nevhodné stravy. Snižují hladinu cholesterolu, vysoký krevní tlak a pozitivně působí na celý trávící systém.

Arame je dobrá zuby, nehty a vlasy

Pro začátečníky nejvhodnějším druhem mořských řas je Arame. Díky vysokému obsahu přírodního cukru má příjemně nasládlou chuť a jemné aroma z celé skupiny mořských delikates.

Je přírodní medicínou zlepšující kvalitu vlasů, zubů a nehtů, výborným pomocníkem při léčbě osteoporózy a zvýšené funkci štítné žlázy. Její výhodou je vysoké procento vlákniny, jódu, vitamínu skupiny B, zinku, chromu a sodíku.

Nori má pozitivní vliv na srdce

Nejrozšířenější a nejznámější je řasa Nori pocházející z Japonska. Ze všech druhů obsahuje nejvíce bílkovin a mimo jiné také kyselinu eikosapentaneovou (EPA). Ta pozitivně působí na kvalitu cév, pomáhá předcházet kardiovaskulárním onemocněním a má protizánětlivý efekt.

V kuchyni ji nejčastěji najdeme ve formě vloček, které se výtečně hodí do salátů a polévek. Nebo ve formě opražených plátků na přípravy již zmiňovaného sushi či jiných masových rolek. Není totiž cítit „rybinou“, naopak má velmi jemnou chuť, která připravované jídlo nepřebije.

asy - Mořské řasy vás obohatí přírodními minerály

Wakame proti rakovině

Další hojně užívanou mořskou řasou z okolí ostrova Hokkaidó je Wakame. Díky svému příjemnému tak trochu špenátovému aroma je jednou z nejvíce využívaných. Pomáhá při srdečních chorobách, čistí krev a střeva a upravuje krevní oběh. Zároveň posiluje žlučník a játra a také snižuje výskyt rakovinotvorných buněk v těle. Jako jedna z mála také snižuje výskyt šedivých vlasů, výjimečně šedé vlasy ztmavuje. Najdeme v ní opět vysoký podíl vitamínů skupiny B, C a vápníku.

Sladkovodní řasy pomáhají podobně

Známými druhy, tentokrát sladkovodními řasami, jsou Spirulina a Chlorella. První zmíněná se používá díky vysokému obsahu jódu při léčbě snížené funkce štítné žlázy, pomáhá při trávení a eliminuje toxické látky v těle. Druhá jmenovaná hojně rozšířená sladkovodní řasa je považována za jakýsi multi-mix vitamínů a minerálů prospěšných pro lidské tělo. Více o chlorelle najdete v článku v našem magazínu.

Pjukina

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*