Vitamíny a minerály pro nervovou rovnováhu

Úzkost, strach, stres, únava a smutek. To vše jsou příznaky slabé nervové soustavy, kterou můžete posílit pomocí doplňků stravy. Poradíme, jaké volit vitamíny a minerály, abyste se cítili zdravější a šťastnější.

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Vitamíny a minerály pro nervovou rovnováhu.
Vitamíny a minerály pro nervovou rovnováhu. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nervová soustava je složitým systémem, který je rozmístěn po celém těle. Zahrnuje mozek, míchu, ale i drobnější stejně významné části, o které je třeba pečovat. Jelikož je lidské tělo v dnešní době často vystaveno nadměrnému stresu, může vzniknout riziko onemocnění.

Takovému scénáři lze zabránit tím, že bude tělo přijímat důležité látky, které pečují o celou nervovou soustavu. Vitaminy a minerály lze přijímat z běžné stravy, ale někdy je třeba přistoupit také k doplňkům stravy, a to hlavně ve chvíli, kdy je tělo vystaveno nadměrnému stresu.

Vitamíny skupiny B

Vitamín ze skupiny B lze nalézt v běžné stravě například v luštěninách a bohatým zdrojem jsou také ořechy. I když je poctivě zařadíte do svého jídelníčku, může se stát, že vlivem přílišné psychické zátěže vám bude tento vitamín chybět.

Doplnit jej proto můžete ve formě doplňku stravy, kde je mixováno hned několik vitamínů B z celé skupiny. Podporují nervovou soustavu, pomáhají ke zdravému psychickému stavu a kromě toho pečují o srdce a další orgány.

Minerály

Minerály jako hořčík, vápník nebo draslík, jsou v těle důležité stejně jako vitamíny. Hořčík se objevuje v ovoci, zelenině a semenech. Právě z toho důvodu je vhodné dbát hlavně na pestrý a rozmanitý jídelníček.

Vápník naleznete například v kapustě, brokolici, fazolích anebo v tofu. Nezapomínejte však na skutečnost, že ke správnému vstřebávání vápníku je třeba doplnit také vitamín D a K.

Nakonec také draslík, který je obsažen v ovoci, jako je rybíz, banán a třešně. Dále v máku nebo celozrnném pečivu. Jeho hladinu tak můžete doplnit rovnou u snídaně.

Byliny a přírodní produkty

Nejen vitamíny a minerály hrají v péči o nervy významnou roli. Důležité jsou také byliny. Pro zmírnění stresu a vyčerpání je vhodné popíjet čaje z třezalky, mateřídoušky, meduňky nebo mučenky.

Ideální je ovšem brát pravidelně indickou ašvagandu, která po velmi zmírňuje stres, ale netlumí mozkovou činnost, takže se hodí pro pro stresující povolání, které vyžaduje koncentraci a pohotovost.

Všechny tyto byliny posilují nervovou soustavu a vy tak budete cítit příval energie a méně stresu z povinností. Stačí si pravidelně zalít bylinný čaj a dopřát svému tělu sílu přírodních látek.

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*