Proces umírání popsali tvůrci Star Treku již před 30-ti lety

Před několika měsíci zveřejnil tým neurologů výsledky výzkumu, který vysvětluje, co se děje s naším mozkem, když umíráme. Dokázali, že mozek může zůstávat naživu ještě minuty poté, co se srdce zastaví. Stejný proces identicky popsala epizoda Star Treku: Nová generace již v roce 1988. Mrazící záhadou tak zůstává, odkud to tvůrci seriálu vůbec mohli vědět. Viděli snad do budoucnosti?

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Proces umírání popsali tvůrci Star Treku již před 30-ti lety.
Proces umírání popsali tvůrci Star Treku již před 30-ti lety. foto: thegeektwins.com
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Co se děje s naším mozkem v našich posledních chvílích? Lidé se tuto otázku snaží zodpovědět už po tisíce let, obvykle pomocí vědy nebo spirituality. Ukázalo se však, že popis podstaty umírání se od začátku skrývá v epizodě Star Treku: Nová generace z 80. let.

Teprve před pár měsíci uveřejnil tým neurologů výsledky pozoruhodného výzkumu, který vysvětluje, co se děje s naším mozkem v okamžiku umírání. Tento proces byl již dříve pozorován u zvířat, nikoliv však u lidí.

I když během umírání srdce již netluče, mozek stále žije

Výzkum prokázal, že mozek může zůstávat “naživu” ještě několik minut poté, co se srdce zastaví. Když srdce netluče a nepohání krevní oběh, mozek brzy pocítí nedostatek kyslíku.

Během 20 až 40 sekund se dostaví “cerebrální ischemie” a neurony se v podstatě přepnou do “spánkového režimu”. Jde o jejich zoufalý pokus uchovat si tenčící se zásobu energie. V mozku v tuto chvíli neprobíhá téměř žádná elektrická aktivita, ačkoliv by jej teoreticky bylo ještě možné přivést zpátky k životu.

Poté, po několika minutách, se dostaví vlna neuroelektrické aktivity a tepla známá jako “mozková tsunami”, která se šíří napříč mozkem. Mozek není schopen udržovat nerovnoměrné rozložení iontů mezi vnitřními a vnějšími nervovými buňkami, takže neurony se depolarizují a uvolní pulz elektrochemické energie.

Tvůrci Star Treku proces umírání popsali již v roce 1988

Německá verze kanálu VICE se nedávno ptala vedoucího studie Dr. Jense Dreiera z Centra pro výzkum mrtvice Charité, jak byl proces umírání vlastně popsán v epizodě Star Treku: Nová generace, která se poprvé vysílala v roce 1988. Dokonce i samotní výzkumníci si myslí, že zmíněný mechanismus je v této epizodě velmi dobře popsaný.

Po hádce s Armusem, zlým bahenním monstrem, je poručík Tasha Yar vážně zraněna. Zpátky na ošetřovně pak přes snahy posádky o oživení Tasha pomalu umírá. Přesně jak vysvětluje nový vědecký výzkum, velitelka Beverly Crusher poukazuje na to, že stále existuje naděje poručíka Yar oživit, přestože technicky nevykazuje žádnou mozkovou aktivitu.

“Neurony se začínají depolarizovat,” dodává další člen posádky, přesně jako ve vysvětlení nového vědeckého výzkumu.

Ačkoliv je to zvláštní shoda okolností, autoři nového výzkumu jsou si celkem jistí, že producenti Star Treku necestují časem. Když to řekneme slovy Spocka, zdá se, že existuje mnohem logičtější vysvětlení.

“Řekl bych, že tvůrci Star Treku museli nalézt tehdejší výzkum ohledně podstaty umírání, který detailně popisoval podobný proces u zvířat,” řekl Dreirer reportérům VICE. “Prvním člověkem, který zkoumal tento druh mozkových vln, byl brazilský neurofyziolog, který prováděl studie na králících ve 40 letech 20. století. My jsme jen prokázali, že u lidí to funguje stejně.”

Tolik oficiální článek z renomovaného serveru businessinsider.com

Skryté pozadí Star Treku

Skutečnost, že tvůrci Star treku věděli o mnoho let dopředu, jak proces umírání funguje, má ještě jiné skryté vysvětlení. Gene Rodenberry, který Star Trek stvořil, se po celý život zabýval esoterickým poznáváním podstaty naší reality. Výsledky svého bádání nenápadně zakomponoval do Star treku, aniž by si toho mnozí zvláště technicky orientovaní diváci vůbec všimli.

V osmdesátých letech se Rodenberry dokonce zúčastnil tajného amerického vládního projektu, Konkrétně se jednalo o legendární channelingová spojení s entitou Ra nebo Radou devíti, což jsou bytosti z vyšších dimenzí, odkud dohlížejí na naši realitu. Během několika sezení se dozvěděl mnoho podstatných informací, k nimž dospějí zemští vědci až daleko v budoucnosti. ()

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*