Dětský vztek: Jak na něj s pomocí bylinek

Když batolata a děti předškolního věku procházejí svými obdobími vzdoru, je to pro jejich rodiče nesnesitelné období. Pokud máte pocit, že je i váš potomek nezvladatelný a při jakémkoliv problému způsobí neuvěřitelnou scénu, obraťte se na sílu bylinek.

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč


Dětský vztek: Jak na něj s pomocí bylinek.
Dětský vztek: Jak na něj s pomocí bylinek. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
REKLAMA
krizovka - Dětský vztek: Jak na něj s pomocí bylinek

Dětský vztek patří mezi strašáky každého rodiče. Zvlášť batolata a děti předškolního věku dokážou způsobit vypjatou scénu kvůli jakékoliv maličkosti. Ať už jim nechcete koupit hračku v obchodě, odepíráte jim další kopeček zmrzliny nebo jste jim vzali tablet, u kterého seděly celou hodinu. Dítě si tímto vztekem vydobývá pozornost okolí a chce, aby bylo po jeho. Jenže jak těmto jeho nevhodným projevům zabránit?

Dětský vztek zmírní některé bylinky

Udržet nervy na uzdě, když vaše malé dítě křičí, vytlačuje ze sebe pláč, hází vším kolem sebe nebo mlátí sebou o zem, je pro mnohé rodiče nadlidský úkol. Těmto projevům však můžete předcházet. Jestliže vaše dítě intenzivněji prochází obdobím vzdoru, zklidní jej některé bylinky. Díky nim bude váš potomek nejen klidnější, ale i vyrovnanější. Nebude jako dříve podléhat záchvatům vzteku a nebude ani vyvolávat zbytečné scény pro sebemenší maličkost. I když mu možná sem tak slzičky ukápnou, díky bylinkám se také snadněji uklidní. Které bylinky tedy konkrétně na dětský vztek platí?

Pomohou zejména Bachovy esence

Dětský vztek výborně rozpouštějí především Bachovy esence. Jde o jednoduchý a zcela přírodní systém léčení, který harmonizuje emoce a myšlení. Bachovy esence vyvinul ve 20. a 30. letech 20. století anglický lékař a homeopat Edward Bach, který objevil jednoduchý systém 38 květinových esencí. Tento muž v Bachových esencích zachytil pozitivní náladu květin, která dokáže utišit negativní stavy mysli. Využívání Bachových esencí je přitom metodou, která má blízko k homeopatii.

Které Bachovy esence jsou přitom vhodné na dětský vztek? Záchvaty vzteku a hysterické scény zmírní zejména Cherry Plum neboli slíva třešňová. Díky této Bachově esenci bude vaše dítě lépe ovládat své chování a ve svém nitru bude mnohem klidnější. Pokud vaše dítě žárlí na své sourozence, zvládat vztek, žárlivost a případnou zášť mu pomůže Holly neboli cesmína ostrolistá.

Jak Bachovy esence dávkovat? Dvě kapky dejte do sklenice s pramenitou vodou, ze které několikrát za den dítě upije. Anebo dvě kapky dejte dítěti přímo na jazyk.

Dětský vztek zmírní také Aura spreje

Aby vaše dítě zůstalo v emoční pohodě a dětský vztek u něj byl pouze výjimečnou záležitostí, pomohou mu také Aura spreje. Vyzkoušejte například Aura parfém Klidně dítě, který obsahuje Bachovy květové esence z netýkavky, snědku, cesmíny, vrby a sporýše. Netýkavka vašemu dítěti vrátí klidnější chování a tolerantnější a chápající přístup, cesmína mu pomůže vnímat lásku, snědek jej utěší a přinese mu morální harmonii, vrba mu pomůže s  pochopením situace a sporýš mu navrátí ztracený klid a pohodu.

Aura parfém Klidné dítě obsahuje také 100procentně přírodní esenciální oleje. A to z pomeranče, který přináší radost a optimismus, z červené mandarinky, která uklidňuje, a z vavřínu kubebového, který má antidepresivní účinek a zahání smutek a únavu.

Tip: Dětský vztek můžete zmírnit i díky aromaterapii. Dítě prokazatelně zklidní levandule lékařská. Ke zlepšení nálady se zase hodí zejména citrusové vůně jako sladký pomeranč, bergamot nebo červená mandarinka.

Dětský vztek: Jak mu dále předejít?

Pokud má vaše dítě záchvat vzteku, obejměte jej. Rozhodně není tajemstvím, že objetí léčí, uklidňuje a přináší vytoužený klid. Kromě empatie a lásky na dětský vztek platí i rozptylování pozornosti, díky kterému změníte jeho současné emocionální rozpoložení.

Co je ale důležité, vždy trvejte na svém a vztekajícímu se dítěti neustupujte. I když se případně váš potomek kvůli hračce, kterou jste mu nekoupili, pořádně vyvzteká, příště už to na vás zkoušet nebude. V každém případě se svým vztekajícím dítětem nenechte nikdy vytočit. Pokud mu okamžitě naplácáte na holou, později by vás to mohlo mrzet. Naopak se snažte zachovat skálopevný klid.

REKLAMA

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*