Bolestivá ovulace: Zmírněte ji pomocí bylinek

Většina žen je ve svých plodných dnech plná energie a nepozoruje na sobě nic zvláštního. Některé z nich však při ovulaci trápí nepříjemné symptomy doprovázené bolestivostí v podbřišku. Může jít o nepříjemný tlak, ale i křeče či ostré bolesti. Jakým způsobem tyto nepříjemné stavy mírnit?

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč


Bolestivá ovulace: Zmírněte ji pomocí bylinek.
Bolestivá ovulace: Zmírněte ji pomocí bylinek. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolestivá ovulace není rozhodně nic příjemného. Intenzita bolesti se však může u každé ženy lišit. A to od pocitu nepohodlí až po silné křeče vždy na jedné straně podbřišku v závislosti na tom, z kterého vaječníku se právě uvolňuje zralé vajíčko. Jak dlouho bolest při ovulaci trvá? I to je velmi individuální. A to od několika minut, až po 48 hodin.

Bolest při ovulaci se zpravidla stěhuje každý menstruační cyklus

V případě, že máte pravidelný menstruační cyklus, ovulujete přesně v jeho polovině. Dochází tedy k uvolňování zralého vajíčka z jednoho z vaječníků. Pokud se vás týká bolestivá ovulace, právě v této době zažíváte nepříjemné stavy jako těsně před menstruací nebo v jejích prvních dnech.

Bolest při ovulaci  (přesněji bolest vaječníku během ovulace) se může v průběhu následujících cyklů přesouvat z jedné strany podbřišku na druhou. Někdy se však stává, že bolestivá ovulace se projevuje na jedné straně podbřišku až několik menstruačních cyklů po sobě. Jelikož ovulace není nemoc, ovulační bolest nemůžete léčit, ale pouze ji mírnit.

Bolestivá ovulace s sebou přináší i nevolnost či bolest prsou

Kromě bolestivé ovulace na jedné straně podbřišku si ženy v tomto období menstruačního cyklu stěžují i na bolesti ňader, vyšší citlivost bradavek, nevolnost, ovšem i slabé krvácení. Pokud vás při ovulaci trápí tyto nepříjemné příznaky, zkuste je eliminovat pomocí bylinek a přírodních prostředků. Co vše vám pomůže?

Bylinky, které pomohou od bolestivé ovulace

Pupalka dvouletá – Hlavním úkolem pupalky dvouleté je zajistit v ženském těle hormonální rovnováhu a odstranit všechny potíže, jež ženu v průběhu menstruačního cyklu trápí. Bojujete s bolestivou ovulací? Pijte pravidelně pupalkový čaj nebo si do stravy přidávejte pupalkový olej. Proti nepříjemné bolesti výborně působí také pupalková tinktura.

Kontryhel obecný – Bolestivá ovulace se dá zmírnit také díky kontryhelu. Aby tato ženská bylinka proti vašim obtížím opravdu zafungovala, je důležité, abyste ji ve formě čaje či tinktury užívala dlouhodobě. Dlouhodobé užívání je podmínkou úspěchu i v případě pupalkového čaje, pupalkového oleje nebo pupalkové tinktury.

Maca peruánská – Trpíte-li na bolest při ovulaci, součástí vašeho jídelníčku by měl být také drcený sušený kořen macy peruánské. Tato jihoamerická rostlina pozitivně ovlivňuje hormonální činnost a zmírňuje i nepříjemné stavy při ovulaci.

Od bolestivé ovulace vám rovněž uleví andělika čínská, která dokáže harmonizovat nepravidelný menstruační cyklus. Úlevu vám zajistí rovněž ploštičník hroznatý.

Úlevu přinesou i aromaterapeutické masáže

Aby vás bolestivá ovulace tolik nesužovala, vyzkoušejte také aromaterapeutické masáže. Oblast podbřišku si v průběhu dne masírujte speciálním aromaterapeutickým masážním olejem. Vyrobit si jej můžete z 25 mililitrů nosného oleje (kokosového oleje či olivového oleje), do kterého přidejte 10 kapek stoprocentního esenciálního oleje z levandule, 10 kapek mátového esenciálního oleje a 5 kapek esenciálního oleje z cypřiše.

Bolestivá ovulace: Co vám dále uleví?

  • Hýbejte se na čerstvém vzduchu. Vyzkoušejte také relaxační cvičení propojené se cviky na uvolňování kyčlí a pánve. Výborná je zejména jóga.
  • Dopřejte si teplou lázeň. Od bolestivé ovulace vám uleví také teplé obklady.
  • Snažte se zůstat v psychické pohodě. Vyhýbejte se stresovým situacím.
  • Při bolestivé ovulaci nepijte alkohol ani nekuřte. Zaměřte se naopak na svůj jídelníček a pitný režim. Jezte lehké pokrmy a do jídelníčku zařaďte více ovoce a zeleniny. Denně vypijte 1,5 až 2 litry čisté vody.
  • Spěte alespoň 6 až 8 hodin denně.

Pokud u vás bolestivá ovulace přetrvává, měla byste vědět, že může být způsobena také konkrétním zdravotním problémem. Bolest při ovulaci totiž mívá na svědomí rovněž endometrióza nebo cysta na vaječníku. Při jakémkoliv podezření se proto obraťte na specialistu, který vás vyšetří.

REKLAMA

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*