Zrychlení metabolismu dosáhnete za pomoci bylinek

Pokud cítíte, že máte zpomalený metabolismus, nastartujete jej díky následujícím bylinkám.

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč


Ke zrychlení metabolismu zkuste využít i sílu bylinek.
Ke zrychlení metabolismu zkuste využít i sílu bylinek. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zrychlení metabolismu je stále dokola opakovaným pojmem. Zvláště u lidí, kteří se snaží neúspěšně hubnout, ačkoliv se zdravě stravují a pravidelně cvičí. Jenže je zároveň trápí zpomalený metabolismus, kdy veškeré chemické reakce v lidském těle nefungují ideálně.

Je proto přirozené, že čím je metabolismus rychlejší, tím lidské tělo spálí více kalorií. Lépe a jednoduše se vám tak hubne. Díky vyšší rychlosti metabolismu máte také více energie a nejste tolik unavení. Ke zrychlení svého metabolismu můžete vyzkoušet několik opatření, využijte navíc i síly bylin. Které bylinky jsou tedy ke zrychlení metabolismu ty nejvhodnější?

Maté zajistí zrychlení metabolismu díky kofeinu

Zrychlení metabolismu docílíte ideálně kofeinem, který naleznete také v některých bylinkách. Taková cesmína paraguayská neboli maté obsahuje více kofeinu než klasická káva. Navíc v ní najdete další zdraví prospěšný stimulant, kterým je theobromin.

Lidé v Jižní Americe si z cesmíny připravují populární nápoj yerba maté, který můžete popíjet i vy doma. Tento nápoj vás nejen nabudí, ale výrazně vám zrychlí i metabolismus. A nejen to. Cesmína paraguayská také podporuje trávení, účinně spaluje tuky a zahání pocit hladu. Je tedy ideální bylinkou při hubnutí.

Tip: Vzhledem k účinkům maté rozhodně nepopíjejte společně s dalšími stimulanty, jako je káva nebo zelený čaj.

shutterstock 497944138 300x200 - Zrychlení metabolismu dosáhnete za pomoci bylinek
Guarana obsahuje velké množství kofeinu, díky čemuž zrychluje metabolismus. foto: Shutterstock

Guarana pro správný chod metabolismu i snazší hubnutí

Drcením semen bylinky s názvem paulinie nápojná vzniká hnědý prášek, který určitě znáte pod názvem guarana. Domovinou této rostliny je stejně jako v případě maté Jižní Amerika. V guaraně najdete vysoký podíl kofeinu, díky čemuž vám pořádně rozproudí metabolismus. Paulinie nápojná vám také zažene hlad, odbourá tuky a podpoří vás při hubnutí.

Ibišek není jen okrasná rostlina

Znáte ibišek pouze jako okrasnou rostlinu? Od teď na něj budete pohlížet jinak. Jeho pravá síla se totiž skrývá vevnitř.

Kromě toho, že obsahuje flavonoidy, vitamíny a minerály, v něm najdete i velký podíl cenných antioxidantů, které stimulují metabolismus. Popíjení čaje ze sušených ibiškových květů je tak velmi užitečným pomocníkem při hubnutí.

shutterstock 265400270 300x200 - Zrychlení metabolismu dosáhnete za pomoci bylinek
Pravidelné pití zeleného čaje je další možností jak zrychlit metabolismus. foto: Shutterstock

Zelený čaj je dalším tipem na zrychlení metabolismu

Další možností jak dosáhnout zrychlení metabolismu, je pravidelné pití zeleného čaje. Důležitou součástí tohoto čaje jsou katechiny, kofein a l-theanin, které využijete i při hubnutí. Pokud ale nechcete hubnout, ale pouze si udržet svou stávající váhu, je pro vás zelený čaj také tou správnou volbou.

Kromě bylinek vsaďte na jihoamerickou quinou

Pokud chcete docílit zrychlení metabolismu, do svého jídelníčku zařaďte také guinou. Tato málo známá obilnina, která se pěstuje pro svá jedlá semínka, se těší velké oblibě hlavně v Jižní Americe. Guinoa (vyslovujte „kínua“) byla velmi důležitou plodinou incké říše. Staří Inkové o ní mluvili jako o „matce všech obilí“.

I když ji lidé na americkém kontinentu konzumují tisícovky let, světově módní superpotravinou se stala až v posledních letech. Quinoa má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Jedním z nich je fakt, že významným způsobem přispívá ke zdravému metabolismu.

Když budete vařenou guinou coby přílohu jíst místo typicky bezlepkového pečiva nebo těstovin, navíc díky ní snížíte hladinu cukru v krvi. Jelikož má guinoa vysoký podíl vlákniny, proteinů a nízký glykemický index, je to velký pomocník při hubnutí, který vám zajistí i lepší zdraví.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*