Jak se zbavit vzteku přirozeně a bez potlačení

Nahromaděný vztek a hněv není snadné ukočírovat. Zvládání vzteku je otázkou naší vnitřní vyrovnanosti a integrity. Existují způsoby, jak se efektivně zbavit vzteku, aby se už znovu neobjevil.

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč


Jak se zbavit vzteku přirozeně a bez potlačení. Nahromaděný vztek, hněv a jeho zvládání.
Jak se zbavit vzteku přirozeně a bez potlačení.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
REKLAMA
krizovka - Jak se zbavit vzteku přirozeně a bez potlačení

Vztek, zlost či hněv nikam neodsuneme či neodhodíme. Pouze, když změníme způsob našeho fungování a našich reakcí, tak vzteku nedáme prostor, aby vůbec vznikl. Je to nejjednodušší a nejefektivnější způsob zvládání vzteku. Ale taky v podstatě nejtěžší způsob, jak se vzteku zbavit.

Pokud vztek vznikne, tak ho můžeme nechat rozplynout, a to tak, že posílíme v sobě něco pozitivnějšího. Tím se nám často odhalí, kde je schovaná příčina. Vše to souvisí s (ne)reakcemi a s uvědoměním.

V podstatě je přirozené a správné, když nás něco naštve, tak to umět vyjádřit a zareagovat. Je však důležité u toho nikoho neranit a neublížit mu. Zároveň musíme dokázat vyjádřit svou nespokojenost a stanovisko. A to většina z nás moc dobře neumí. Pak prostě nevíme, jak vztek ventilovat.

Obzvláště, když konflikty nemáme rádi, tak se jim vyhýbáme a vztek, hněv, zlost v sobě potlačujeme. Vztek je nízká energie, která nás pak při potlačení táhne dolů. Především, když se jedná o nahromaděný vztek. Projevuje se to tak, že se mysl soustředí na danou situaci, která způsobila, že se vztek objevil. V nás se pak kumuluje další vztek. Jak se pak zbavit takového vzteku hraničí již s pořádným výbuchem.

Podstata zvládání vzteku je v mysli

Vztek se objeví, když zažijeme nějakou křivdu, nespravedlnost, něco není podle našich představ, a pod.. Mnohdy je to však jen náš blud, že došlo k nějaké nespravedlnosti, a nám se to tak pouze jeví. Skutečnost je pak zcela jiná, ale díky nekomunikaci či špatné komunikaci, si v sobě budujeme vztek. Ten nám naše myšlenky pomáhají jen zveličovat a uvíznout v něm.

Podstatou zvládání vzteku je naučit se jakýkoliv pocit, který by vztek mohl vyvolat, vhodně vykomunikovat a vyjádřit. A pokud to nejde či to prostě neuděláme, tak cvičit svou mysl v tom, aby nás neovládla.

Takové cvičení spočívá v pozorování své mysli a soustředění se na jednu konkrétní věc. Soustředěním se myšlenka zesiluje. Když se naučíme vybírat si vhodné myšlenky a ty zesilovat, tak nás neovládne negativita a neobjeví se vztek. Budeme bdělí a v přítomnosti. A to je podstatou, jak se zbavit vzteku.

Zvládání vzteku pomocí zvýšení energie

Ke zvýšení energie a zvládání vzteku nám může pomoci monoatomická platina. Umí totiž posílit naše vnitřní světlo a zlepšit tak naše soustředění a hlídání si myšlenek. Lépe si i celou situaci začneme uvědomovat. I když člověk bude zažívat emotivní a náročné situace, tak se uvnitř bude cítit klidný a bude si uvědomovat, jak se zbavit vzteku. Vytvoří si prostor pro adekvátní reakci bez toho, aniž by pak prožíval hněv a zlost.

Monoatomická platina svým působením umí zlepšit uvědomění si našeho života, myšlenek, zvyků a způsobu chování. Díky tomu jsme v rovnováze, nepotřebujeme někoho soudit, mstít se. Plně chápeme souvislosti a své místo v dané situaci. Monoatomická platina příznivě působí na fungování obou hemisfér mozku, které vyrovnává.

Zvyšuje naši vnitřní sílu a tím jsme schopni reagovat na vyšší úrovni. Nikoliv odvetou, výbušností, tyranií či manipulací. S pocitem vnitřního klidu a vyrovnanosti raději reagujeme s laskavostí a s pochopením bez zbytečných soudů a předsudků. Dochází tak k posílení naší pozitivity a uvědomění si své temné stránky. Toto uvědomění je odpovědí na to, jak se zbavit vzteku, odstranit hněv a zlost.

Monoatomická platina podporuje náš osobní růst, dodává nám odvahu, snadněji se pak rozhodujeme, lépe zvládáme stres a koncentraci. Monoatomická platina existuje ve formě kapek, které se užívají ráno a aplikují se ráno, na lačno, pod jazyk, cca 2-3 kapky.

Jak se zbavit vzteku pomocí bachových esencí

Nahromaděný vztek a hněv nás dokáže ovlivnit natolik, že doslova přestaneme být sami sebou. V zachování naší integrity nám tedy můžou pomoci i Bachovy kapky či esence. Jejich působení je založeno na vyrovnání našich emocí a opět na posílení našich pozitivních vlastností a myšlenek. To je podstatou, jak se zbavit našeho vzteku.

Existuje celkem 38 Bachových esencí. Pokud známe jejich popis, tak jejich užití není vůbec složité. Ale pokud se v nich nevyznáme a nechceme je všechny pročítat, tak je vhodné se obrátit na terapeuta, který má s nimi zkušenosti a vybere nám esence na míru.

Skvělou esencí na vztek, nenávist či žárlivost je esence cesmíny ostrolisté. Taktéž se tato esence hodí pro děti, které žárlí na sourozence. Lidé, kteří cesmínu potřebují, mohou být ve svém chování až krutí a nelítostní. Užíváním cesmíny se člověk stává otevřenějším, milujícím, plný porozumění a odpuštění.

Vnitřní vztek se může projevit i tak, že člověk má tendenci ovládat slabší a vybíjet si na nich nahromaděný vztek a zlost. Těmto lidem často chybí respekt k druhým a druhé šikanují. Pro tyto lidi je skvělá esence vinné révy. Pomáhá zharmonizovat emoce tak, aby člověk zvládal fungovat s ostatními, aniž by se k nim choval tyransky. Podporuje v člověku přirozenou autoritu.

Jak ventilovat vztek v souvislosti s nadřazeností a netolerancí

Pokud vztek vyplývá z toho, že všechno je špatně a pouze já sám mám pravdu, tak je vhodné sáhnout po esenci buku. Tito lidé jsou příliš kritičtí, netolerantní a negativní ve vztahu k druhým. Esence buku jim tak pomůže znovuobjevit soucit a porozumění pro druhé bez pocitu nadřazení.

Pokud máme vztek, hněv a naštvání, tak potřebujeme znovu najít nějakou radost. V tom nám může pomoci esence žluté vrby, která se hodí pro zatrpklé, kritizující a pesimistické lidi. S touto esencí může člověk znovu objevit svou vnitřní sílu, zodpovědnost a důležitost pozitivního přístupu k životu.

V případě náhlého vzteku lze použít i krizovou esenci. Je to stav, kdy nám najednou náš vnitřní ukazatel jde do červena a je před okamžitým vybuchnutím. Tuto esenci oceníme v jakémkoli náhlém stavu, který může souviset i s úrazy, krizemi, šokem a nepříjemnými situacemi, které okamžitě rozhodí naše emoce.

Darina

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*