Vitamínové bomby vás nakopnou do života

Potřebujete co nejrychleji posílit imunitu? Sáhněte po přírodních zdrojích a vyzkoušejte některé vitamínové bomby, které vás doslova nakoupnou a dodají vám velkou dávku vitamínů, minerálů a tolik potřebné energie. Které vitamínové bomby rozhodně stojí za to?

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Vitamínové bomby vás nakopnou do života.
Vitamínové bomby vás nakopnou do života. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vitamínové bomby nastartují váš imunitní systém, když mu postupně dochází dech. Místo multivitamínových preparátů nebo umělých doplňků stravy obsahujících důležité vitamíny, vsaďte na přírodní zdroje. Následující vitamínové bomby stojí za to zařadit do svého jídelníčku. Nejen, že výborně chutnají, ale fungují zároveň jako rychlá vzpruha a posilovač imunity v jednom.

Camu camu: Patří mezi vitamínové bomby s extrémním obsahem vitaminu C

Chcete do svého těla doplnit co nejvíce přírodního vitamínu C? V tom případě se nespoléhejte na citrusy, ale spíš na tropické ovoce Camu Camu. Tento plod obsahuje až 25krát více vitamínu C nežli pomeranč. Pro představu: 100 gramů čerstvého Camu Camu obsahuje 2 800 miligramů vitamínu C. Na tento vitamin je ještě bohatší prášek ze sušeného Camu Camu. Ve 100 gramech prášku najdete konkrétně až 5 000 miligramů vitamínu C.

Díky výjimečnému obsahu vitamínu C se ovoce Camu Camu právem řadí mezi vitamínové bomby. Proč je vitamín C pro naše tělo tak důležitý? Přispívá ke správnému fungování imunitního systému, nervové soustavy a také metabolismu. Podporuje vstřebávání železa ze stravy, snižuje únavu a vyčerpání, chrání buňky před oxidativním stresem nebo podporuje zdraví kostí, dásní, zubů, kůže či chrupavek.

Acai Berry: Bohaté na vitamíny C a B a provitamín A

Jaké další přírodní vitamínové bomby vám jednoznačně prospějí? Určitě fialové ovocné bobule Acai, které rostou na palmách původem z Brazílie. Tyto Acai Berry mají jedinečnou chuť, která vám připomene lesní ovoce dochucené čokoládou. Tyto plody jsou navíc bohaté na vitamíny a minerály. Najdete v nich vitamín C, vitamíny řady B, provitamín A, hořčík vápník, měď zinek, ale také omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny.

Jakým způsobem tyto vitamínové bomby prospívají zdraví? Podporují správné fungování imunitního systému, jsou vhodné pro svalovou i psychickou regeneraci, celkově očišťují organismus, snižují srážlivost krve, předcházejí ucpávání tepen a také snižují špatný LDL cholesterol. Velkým pozitivem rovněž je, že pravidelná konzumace Acai Berry zpomaluje projevy stárnutí.

Brusinky: Přispívají ke zdraví močových cest

Na vitamín C jsou bohaté rovněž brusinky. Toto bobulovité ovoce řadící se mezi vitaminové bomby je rovněž významným zdrojem vitamínu K, který je důležitý pro správnou srážlivost krve, a vitaminu E, který patří k důležitým antioxidantům rozpustným v tucích. 

Brusinky jsou dále cenným zdrojem manganu, mědi a bioaktivních rostlinných složek (například quarcetinu, myricetinu či peonidinu), které přispívají k prevenci infekcí močových cest, srdečních onemocnění či rakoviny žaludku. Jakým způsobem můžete brusinky konzumovat? Ideálně sušené nebo ve formě šťávy či džusu.

Červená řepa: Snižuje riziko civilizačních chorob

Červená řepa má lidskému tělu co nabídnout a právě proto se řadí mezi vitamínové bomby. Proč je červená řepa tak zdravá? Obsahuje vitamíny C, B1, B2, B3 a B6, provitamin A, cholin, biotin, kyselinu listovou a řadu důležitých minerálních látek. A to například hořčík, vápník, draslík, sodík, zinek, selen, mangan nebo rubidium.

Pravidelná konzumace této vitaminové bomby má na lidské tělo očistný vliv a navíc pomáhá předcházet řadě civilizačním onemocněním. Červená řepa slouží například jako prevence rakoviny, Alzheimerovy choroby nebo aterosklerózy. Zlepšuje rovněž stav kardiovaskulárního systému a zpomaluje projevy stárnutí.

Jakým způsobem můžete červeném řepu konzumovat? Nejen v syrovém stavu či tepelně upravenou. Zkuste pít rovněž šťávu z červené řepy nebo si dopřejte sušenou červenou řepu, a to například ve formě čaje.

Spirulina: I prášek z této řasy se řadí mezi vitamínové bomby

K přírodním vitamínovým bombám nepatří pouze ovoce a zelenina. Už jste vyzkoušeli prášek ze spiruliny? Tato modrozelená sinice toho má našemu tělu co nabídnout. Obsahuje o 3 100 procent více provitaminu A než mrkev, dále v ní najdete vitaminy C, D, E, B1, B2, B3, B6 či B9. Spirulina je rovněž velmi bohatá na železo, bílkoviny a antioxidanty. Pro zajímavost, obsahuje až o 280 procent více antioxidantů nežli borůvky.

Proč se spirulina řadí mezi významné vitamínové bomby? Posiluje imunitu, snižuje vysoký krevní tlak, má protizánětlivé a antibakteriální účinky, zmírňuje příznaky alergie nebo snižuje hladinu špatného LDL cholesterolu. Spirulinu ve formě prášku můžete užívat přímo v tabletách, mnohem více vám však bude chutnat ve smoothie.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*