Orioňané chtějí více porozumět než cítit

Ti, jejichž planetárním původem je Orion mají silnou osobnost a silné ideály a názory. Orioňany snadno poznáte, kladou totiž mnoho otázek! Mají silnou potřebu porozumět příčinám a vnitřnímu významu veškerých věcí. Mají tendenci analyzovat lidi a události v touze nalézt k nim porozumění. Pro lidi v jejich okolí to může být frustrující, neboť se mohou cítit pod drobnohledem. Orioňané totiž fungují spíše na mentální než na pocitové úrovni. Nejde o nedostatek cítění, je to zkrátka jejich primární operační režim.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Orioňané chtějí od druhých respekt ke svým názorům a mohou se hádat, aby si jej získali a přesvědčili ostatní o jejich správnosti. Musí se naučit vyvážit touhu porozumět s citlivostí k potřebám druhých. energiezivota Banner3 - Orioňané chtějí více porozumět než cítitVyspělý Orioňan se naučil, že stačí, když jsou jeho názory a stanoviska brány v potaz a akceptovány jako relevantní a není už nutné získat nim souhlas druhých.

Orioňané mají hlubokou vnitřní touhu po vědomostech a mohou je frustrovat lidé, kteří ji s nimi nesdílejí. Zajímají se o širokou škálu odvětví. Při konverzaci s Orioňanem bude zřejmé, že buď mají o probíranou problematiku velký zájem a jsou v ní také dobře erudovaní, nebo o ni nemají žádný zájem a pak o ní neví takřka nic. Bez podrobných důkazů jsou velmi skeptičtí k novým názorům a obtížně je přijímají. Příčinou je jejich mentální a intelektuální soustředěnost a potřeba, „aby věci dávaly logický smysl“, než je přijmou.

Orioňané bývají kritičtí k sobě i k druhým. Je to proto, že vyhledávají a očekávají dokonalost. Jsou intenzívně zapálení pro detail. Všímají si věcí, kterých si jiní nevšimnou a pokud mají pocit, že jde o něco, co si žádá pozornost nebo změnu, upozorňují na ně druhé.

Pro lidi, kteří nejsou na energii Orioňanů zvyklí, to může být znepokojující a mohou to považovat za osobní kritiku. Je dobré si uvědomit, že Orioňané mají velký smysl pro rovnováhu a mohou se cítit fyzicky rozrušení nebo pociťovat nevolnost v nerovnovážných situacích. To u nich vytváří potřebu vyvažovat nerovnováhu, kdykoliv ji pocítí. Může jít o vnější fyzickou nerovnováhu nebo emocionální nerovnováhu, kterou pociťují u sebe či u druhých. Orioňané potřebují ve svém okolí krásný a vyrovnaný tok energie, aby se cítili co nejlépe na všech úrovních.

Co se týče vztahů a emocí, Orioňané reagují na emoce intelektuálně a svými reakcemi mohou překvapovat okolí. Touha porozumět je mnohem silnější, než emocionální reakce. Je pro ně velmi důležité pochopit důvody na pozadí situace, což jim pomůže ji akceptovat a porozumět jí.

V emočně vypjaté situaci je typickou reakcí Orioňana kladení otázek, ačkoliv klidnější typy se mohou ptát jen vnitřně. Neznamená to, že nic necítí nebo je to nezajímá, jen zkrátka musí najít porozumění. Orioňané se často cítí nesví v emocionálně vypjatých situacích, pokud jejich účastníky neznají dost dobře na to, aby mohli otevřeně klást otázky. Respektováním těchto potřeb lze budovat ve vztahu s Orioňanem komunikaci. Pokud jim není umožněno klást otázky, aby mohli emocím porozumět, vyvinou si vzorce jejich potlačování nebo je přenesou jen na vnitřní úroveň.

Lidé z Orionu potřebují soukromí a čas o samotě, aby načerpali energii, rozvíjeli svůj vnitřní proud a učili se z něj. Nejlépe se učí sami nebo v malých skupinách. Ve velkých třídách se necítí dobře. Disponují vysokou energetickou úrovní, která v kombinaci s jejich zvídavou povahou způsobuje averzi k třídnímu vyučování, pokud postrádá smysl nebo není dobře vedeno. Z mnoha Orioňanů se stávají výborní učitelé díky jejich schopnosti vidět mnoho detailů a možností prezentace a učinit tak výuku zajímavější pro studenty. Orioňané rádi rozesmívají druhé. Mají velký smysl pro humor a touží škádlit a hrát si. Ostatní si mohou všimnout, že mohou rychle přejít od hravosti ke kritice.

Mají pevné spojení s duchem a psychické schopnosti. Největší výzvou jejich duchovní cesty je rozvoj vyšších úrovní víry a to kvůli mnoha aspektům duchovna, jež musí akceptovat jen na základě víry. Orioňané mají hluboce zakořeněnou potřebu ptát se, hledat důkazy, odpovědi a logické porozumění před tím, než akceptují víru. Mnoha Orioňanům může činit potíže naučit se zkombinovat svou technickou mysl se svým duchovním já a zažívají tak vnitřní boj. Stejné vlastnosti však činí z Orioňanů důležité sběratele informací a vědomostí, které mohou sdílet s ostatními.

z knihy Jo Amidonové „Where Are You Really From?“ (Odkud skutečně pocházíte?)

zdroj: www.in5d.com

překlad: Honzoid

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*