Močová trubice – pálení uhasí nejen brusinky

Stačí lehce prochladnout a začíná trápení. Časté a zejména bolestivé močení je krajně nepříjemné. Příroda nabízí účinné a zároveň k našim játrům šetrné prostředky. Od těch notoricky známých až po ty méně rozšířené, ale o to více zabírající. Především pak z dlouhodobého hlediska. Pálení močové trubice vás pak přestane trápit.

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč


Močová trubice - pálení, infekce a zánět uhasí nejen brusinky.
Močová trubice - pálení uhasí nejen brusinky.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Močová trubice a problémy s ní se dávají velice často do spojitosti s brusinkami. Pro mnohé jsou brusinky plody první pomoci při opakovaných urinálních potížích jako je například infekce a zánět močové trubice. Brusinky zabírají především díky vysokému obsahu taninů a proanthocyanidinů, které pomáhají snižovat přilnavost některých bakterií na stěnách močového traktu.

Týká se to především Escherichia coli (E. Coli), což je hlavní bakterie, způsobující infekce a zánět močových cest, která se projevuje především jako pálení močové trubice. Prostě je vyplaví z těla ven a tím vás přestává močová trubice trápit.

A pokud užíváte brusinkovou šťávu pravidelně, jak zjistili výzkumníci z Harvard Medical School během studie v roce 1994, budete udržovat nízké množství bakterií v močovém traktu trvale.

Dalším tipem, když vás trápí močová trubice, je například jalovec. Ten díky obsaženým silicím stejně jako brusinky umí snížit počet bakterií v moči.

Zároveň ovšem dráždí ledviny, takže by se neměl používat při jejich akutním zánětu.

Z českých léčivek je možné jako bojovníka proti infekcím močových cest jmenovat ještě medvědici lékařskou, kopřivu a proslulou lichořeřišnici. Tu běžně nazýváme přírodním antibiotikem, protože dokáže zatočit kromě E.coli také se streptokoky, stafylokoky a dokonce i salmonellou.

Močová trubice a peruánské byliny

Ale zpátky k našemu hlavnímu tématu. Z cizokrajných bylinek nesmíme opomenout peruánské byliny, které velmi razantně umí vyhnat infekce z močového ústrojí. Močová trubice se tak rychle zbaví nepříjemného pálení.

Za prvé je to Cola de Caballo. Mírní bolesti a pálení močové trubice. Ale nejen to. Pomáhá při dně, žlučových a ledvinových kamenech, zánětu prostaty, osteoporóze, trávicích problémech, nádorových onemocněních, zlomeninách a bércových vředech. Jak je vidět, záběr je opravdu mnohem širší než jen na močové cesty.

Chanca Piedra zase umí kromě infekcí odstraňovat močové a žlučové kamínky. Český překlad názvu Drtič kamenů vypovídá o této unikátní schopnosti více než dost.

Stejně jako ostatní peruánské byliny pomáhá tělu od mnoha jiných neduhů. Působí proti cizopasníkům, dně, plísních a mykózách, bakteriálních střevních infekcích, nadýmání, kolikách, průjmech, zácpách, chřipce, nachlazení…

Poslední bylinou, kterou si probereme, je Juan de Alonso. Močová trubice se tak dokáže zbavit případných infektů a navíc tato bylina pomůže se záněty vaječníků, ledvin a prostaty, s neplodností, chorobami horních cest dýchacích a horečkami.

A také se závislostmi. Na alkoholu a na cigaretách. Tak to je věc 🙂

Parádní dny plné živé energie přeje amber

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*