Močová trubice – pálení uhasí nejen brusinky

Stačí lehce prochladnout a začíná trápení. Časté a zejména bolestivé močení je krajně nepříjemné. Příroda nabízí účinné a zároveň k našim játrům šetrné prostředky. Od těch notoricky známých až po ty méně rozšířené, ale o to více zabírající. Především pak z dlouhodobého hlediska. Pálení močové trubice vás pak přestane trápit.

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Močová trubice - pálení, infekce a zánět uhasí nejen brusinky.
Močová trubice - pálení uhasí nejen brusinky.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Močová trubice a problémy s ní se dávají velice často do spojitosti s brusinkami. Pro mnohé jsou brusinky plody první pomoci při opakovaných urinálních potížích jako je například infekce a zánět močové trubice. Brusinky zabírají především díky vysokému obsahu taninů a proanthocyanidinů, které pomáhají snižovat přilnavost některých bakterií na stěnách močového traktu.

Týká se to především Escherichia coli (E. Coli), což je hlavní bakterie, způsobující infekce a zánět močových cest, která se projevuje především jako pálení močové trubice. Prostě je vyplaví z těla ven a tím vás přestává močová trubice trápit.

A pokud užíváte brusinkovou šťávu pravidelně, jak zjistili výzkumníci z Harvard Medical School během studie v roce 1994, budete udržovat nízké množství bakterií v močovém traktu trvale.

Dalším tipem, když vás trápí močová trubice, je například jalovec. Ten díky obsaženým silicím stejně jako brusinky umí snížit počet bakterií v moči.

Zároveň ovšem dráždí ledviny, takže by se neměl používat při jejich akutním zánětu.

Z českých léčivek je možné jako bojovníka proti infekcím močových cest jmenovat ještě medvědici lékařskou, kopřivu a proslulou lichořeřišnici. Tu běžně nazýváme přírodním antibiotikem, protože dokáže zatočit kromě E.coli také se streptokoky, stafylokoky a dokonce i salmonellou.

Močová trubice a peruánské byliny

Ale zpátky k našemu hlavnímu tématu. Z cizokrajných bylinek nesmíme opomenout peruánské byliny, které velmi razantně umí vyhnat infekce z močového ústrojí. Močová trubice se tak rychle zbaví nepříjemného pálení.

Za prvé je to Cola de Caballo. Mírní bolesti a pálení močové trubice. Ale nejen to. Pomáhá při dně, žlučových a ledvinových kamenech, zánětu prostaty, osteoporóze, trávicích problémech, nádorových onemocněních, zlomeninách a bércových vředech. Jak je vidět, záběr je opravdu mnohem širší než jen na močové cesty.

Chanca Piedra zase umí kromě infekcí odstraňovat močové a žlučové kamínky. Český překlad názvu Drtič kamenů vypovídá o této unikátní schopnosti více než dost.

Stejně jako ostatní peruánské byliny pomáhá tělu od mnoha jiných neduhů. Působí proti cizopasníkům, dně, plísních a mykózách, bakteriálních střevních infekcích, nadýmání, kolikách, průjmech, zácpách, chřipce, nachlazení…

Poslední bylinou, kterou si probereme, je Juan de Alonso. Močová trubice se tak dokáže zbavit případných infektů a navíc tato bylina pomůže se záněty vaječníků, ledvin a prostaty, s neplodností, chorobami horních cest dýchacích a horečkami.

A také se závislostmi. Na alkoholu a na cigaretách. Tak to je věc 🙂

Parádní dny plné živé energie přeje amber

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*