Tvrdý alkohol škodí zdraví více než kvašené nápoje

Tvrdý alkohol škodí zdraví. Ničí totiž mozkové buňky, které nám samy den co den postupně odumírají. Tak proč tento proces urychlovat. Dát si svátečně panáčka na zdraví, kterým chceme pohostit návštěvu, není nebezpečné. Přesto je lepší destilovaný tvrdý alkohol vyměnit za tradiční kvašené nápoje.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Tvrdý alkohol škodí zdraví více než kvašené nápoje.
Tvrdý alkohol škodí zdraví více než kvašené nápoje. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tvrdý alkohol je jednoznačně droga, na které se lidé stávají závislí. I přesto, že společnost tvrdý alkohol toleruje, tak zdraví neprospívá.  A neprospívá ani zdravé společnosti.

Tvrdý alkohol se stal jedním ze způsobů, jak utéct od problémů, o kterých si myslíme, že nedokážeme řešit. Vypadá neškodně, reklamy jej spojují se zážitky, přátelstvím, radostí, ale o tom v případě závislých lidí nemůže být vůbec řeč. Navíc závislost dokáže vzniknout pěkně pomalu. A ani se nenadějeme a pijeme každý den si dáváme panáka, abychom si „spravili den a něco z toho dne měli“.

Podle knihy od Sally Fallon „Vyživující tradice“ je touha po alkoholických nápojích spojena se starodávnou kolektivní vzpomínkou na mléčně kvašené nápoje. Tyto nápoje se konzumovaly a konzumují v tradičních izolovaných společnostech, kterých se industrializace téměř nedotkla.

Tradiční kvašené nápoje obsahují výživné látky

Jednalo se o nápoje, které se připravovaly z místních surovin a byly něčím víc než jen voda. Vznikly z nich nápoje, které povzbuzují unavené tělo. Nepovzbuzují ale způsobem, že člověka omámí. Takové omámení pak často vede ke ztrátě sebekontroly.

Naopak, tyto kvašené nápoje dodávají tělu minerální ionty a tím ho dokáží přirozeně povzbudit. O tyto minerály člověk přichází obzvláště při namáhavé fyzické práci a v létě, kdy se více potí. Nejedná se však o moderní iontové nápoje, které jsou přeslazené umělými sladidly a nepřirozeně nabarvené, aby se lépe prodávaly.

Kvašené nápoje přispívají ke snadnému a důkladnému vstřebávání jídla. Je to díky tomu, že tělu dodají laktobacily, kyselinu mléčnou a enzymy. Alkohol, který u těchto kvašených nápojů vzniká, není primárním cílem.

Kvašené nápoje jsou mnohem méně alkoholické než tvrdý alkohol

Kvašené nápoje jsou jemně nakyslé, často mírně perlivé a mají bohatou chuť i vůni. Je to díky tomu, že se nechávají zrát několik až řadu týdnů. Většina tradičních kvašených nápojů je mírně alkoholická. Jedná se o výsledek procesu fermentace, který tvoří, jak alkohol působením kvasinek na cukry, tak i kyselinu mléčnou působením bakterií na cukry. K výrobě těchto nápojů se používá nejčastěji obilí, ovoce a bylinky.

Existuje tedy pivo vyrobené z prosa, kukuřice, ovsa, žita, ječmene, rýže, pšenice a jejich různých kombinací.  Takovéto kvašené nápoje najdeme u Aztéků, u obyvatel jižní Afriky, u Inků, v Asii, v Rusku či střední Evropě.

Ve světě najdeme taky kvašená ovocná vína a cidery. Nejčastěji se dělají z hroznů, banánů, jablek, hrušek či vodních melounů. Najdeme však i mexický kvašený nápoj ze šťávy kaktusové rostliny či palmové víno, které se vyrábí spontánní fermentací palmové mízy. Dále existuje například nápoj ze sladkých brambor a manioku, kvašený čaj, nápoj z pekanových ořechů či vlašských ořechů, smrkové pivo vařené ze smrkového jehličí, semínek a ovoce.

Pivo vyrobené z jednoho druhu zrna a směsi bakterií a kvasinek získaných z výroby chleba, není tak silné jako klasické průmyslově vyrobené alkoholické pivo. Spontánně kvašené pivo se dříve běžně konzumovalo v Evropě a na Středním východě. Takové pivo dokáže posílit celkový zdravotní stav a životní energii.

Běžné alkoholické nápoje a tvrdý alkohol bohužel tohle neumí. Obzvláště to neumí ve velké a časté konzumaci. Pokud je však tvrdý alkohol smíchaný s bylinkami a používán v minimálním množství jako v podobě tinktury podpůrný prostředek, tak ve spojení s bylinkami může mít na tělo pozitivní vliv.

Kvašené nápoje umí i lépe ulevit od žízně při fyzické práci než obyčejná voda. Je to proto, že tekutiny, které obsahují rozpuštěné cukry a elektrolyty minerálů, se umí lépe vstřebat a jsou zadržovány déle než obyčejná voda.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*