Aromaterapie jako prostředek na posílení imunity

Posílení imunitního systému je věčné téma, které se nejčastěji sklońuje s příchodem podzimních a zimní měsíců. Svou imunitu posílíte různými způsoby, jedním z nich je také aromaterapie. Jakým způsobem funguje?

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč


Aromaterapie jako prostředek na posílení imunity.
Aromaterapie jako prostředek na posílení imunity. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Aromaterapie využívá vysoce koncentrovanou sílu rostlin ukrytou v přírodních esenciálních olejích. Jejich prostřednictvím odbouráte stres a zklidníte mysl, aromaterapie však příznivě působí i na fyzické zdraví a posiluje imunitní systém.

Aromaterapie a imunita: Vyberte si správný esenciální olej

Jak posílit imunitu pomocí aromaterapie? Základem je správná volba přírodních esenciálních olejů, které se získávají z rostlinných silic ukrytých v semenech, květech, listech stoncích, kořenech nebo kůře. Pokud si tyto silně koncentrované těkavé aromatické látky zvolíte opravdu dobře, během podzimních a zimních měsíců bude vaše nemocnost mnohem nižší.

Vybrané esenciální oleje můžete v rámci aromaterapie používat hned několika způsoby. Pro posílení imunitního systému je nejlepší volbou jejich inhalace, a to prostřednictvím aromalampy nebo difuzéru, ze kterých se budou pozvolna uvolňovat do okolí. Několik kapek vybraného esenciálního oleje si můžete nakapat rovněž do koupele.

Pro posílení imunity zvolte antistresové oleje

Stres má negativní dopad na naše psychické a fyzické zdraví. V jeho neprospěch hraje i fakt, že je-li dlouhodobý, významně oslabuje fungování imunitního systému. Procházíte-li náročnou stresovou situací či zatěžkávající zkouškou, nenechte si rozhodně pod vlivem stresu rozhodit svou imunitu.

Využijte naopak sílu aromaterapie, která vás dokáže povzbudit či zklidnit, odbourat z vás přebytečný stres a napětí a rovněž navodit pocit relaxace. Nejúčinnějším esenciálním olejem, který můžete inhalovat pomocí aromalampy či difuzéru nebo si jeho prostřednictvím dopřát zklidňující aromakoupel, je esenciální olej z levandule. Tento éterický olej vám zároveň pomůže od úzkostných stavů a problémů s usínáním. A nejen to. Levandule podporuje lepší fungování imunitního systému, a tak jej chrání pře případnou infekcí.

V rámci aromaterapie sáhněte po antivirových olejích

V průběhu podzimních a zimních měsíců na nás útočí nejrůznější typy viróz včetně chřipky. Není proto od věci, když začnete k inhalaci či do koupele používat některé antivirové esenciální oleje. Tyto oleje léčí a zároveň působí jako podpůrná berlička pro oslabený imunitní systém. O které esenciální oleje jde především?

Tea tree oil má v aromaterapii nezastupitelné místo

Chcete-li prostřednictvím aromaterapie posílit svou imunitu, rozhodně vám doma nesmí chybět tea tree oil. Tento esenciální olej má silné antivirové, antibiotické, antiseptické i antimykotické vlastnosti, a tak napomáhá stimulaci imunitního systému.

Tea tree oil můžete používat v ředěné i neředěné formě. Při léčbě rýmy, nachlazení či chřipky nejúčinněji působí ve formě parní inhalace. Stačí, když si několik kapek tea tree oleje nakapete do horké vody, dáte přes hlavu ručník a zhruba deset minut vdechujete výpary. Jako dezinfekci vzduchu a pro lepší spánek během probíhající virózy tea tree oil přidejte také do difuzéru nebo aromalampy.

Esenciální olej z eukalyptu vám uleví při nemocech dýchacích cest

Stejným způsobem jako tea tree oil funguje také esenciální olej z eukalyptu, který patří k výborným antivirotikům. Uleví vám zejména od nemocí horních a dolních dýchacích cest, snižuje rovněž zánět v těle. Pokud eukalyptový esenciální olej zkombinujete s mátovým olejem, jde o výborný prostředek ke snížení horeček.

Na podporu imunitního systému: Citron a grep

Chcete snížit náchylnost svého těla k infekcím? Nakapejte si do difuzéru nebo aromalampy citronový olej, který stimuluje imunitní systém a podporuje produkci bílých krvinek. Upevnit zdraví vám pomůže také esenciální olej z grapefruitu, který má výrazně antivirotické, antiseptické a detoxikační účinky. Grapefruitový esenciální olej navíc čistí vzduch v interiéru od virů a bakterií.

Aromaterapie, imunita a další vhodné esenciální oleje

Esenciální olej z oregána a esenciální olej z tymiánu – Chrání před virovými infekcemi, má antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Úlevu přináší při kašli, bolesti v krku a zahlenění dýchacích cest.

Esenciální olej z hřebíčku – Ničí viry a bakterie. Uleví od kašle a bolesti hlavy. Posiluje imunitní systém.

Esenciální olej ze skořice – Má antivirové a antibakteriální účinky. Tento olej je velmi silný, používejte jej spíš jako součást směsí.

Mátový esenciální olej – Vyniká antivirovými a antiseptickými vlastnostmi. Tlumí kašel, pomáhá při nemocech dýchacích cest.

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*