Kousnutí hmyzem: Jaká je nejlepší první pomoc?

Na kousnutí hmyzem existuje řada prostředků, jak jim předcházet. Ale bohužel občas se stane, že se i tak neubráníme a musíme řešit, co dále. Jak si tedy poté účinně poradit s nepříjemnými následky po kousnutí hmyzem?

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Kousnutí hmyzem. Jaká je nejlepší první pomoc.
Kousnutí hmyzem. Jaká je nejlepší první pomoc.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kousnutí hmyzem je otravná záležitost a bohužel v létě velmi pravděpodobná. Přináší řadu nepříjemných projevů, obzvláště zarudnutí v místě kousnutí a svědění. To nás pak svádí si postižené místo škrábat a případnou infekci si rozšířit.

Kousnutí hmyzem způsobí především podráždění pokožky, které je potřeba zklidnit. Pokud víme, že kousnutí určitého hmyzu nám může způsobit i další potíže, tak je potřeba umět svůj organismus posílit.

Vitamín C – přírodní prostředek pro posílení organismu a zvládnutí zátěže

První pomocí po kousnutí hmyzem jsou hlavně vnější prostředky pro zklidnění kůže, ale vnitřně je to hlavně vitamín C. Skvělým zdrojem lehce vstřebatelného vitamínu C je například rakytník.

Stačí si dopřávat 3x denně jednu lžičku této sytě oranžové šťávy a do týdne máte organismus zřetelně posilněný. Takový organismus je pak schopen se lehce vypořádat s jakoukoliv zátěží i třeba s kousnutím nějakého hmyzu.

REKLAMA
sangre unc - Kousnutí hmyzem: Jaká je nejlepší první pomoc?

Z vnějších prostředků na kousnutí hmyzem si hledejte ty antiseptické

Z prostředků pro zklidnění kůže po kousnutí hmyzem volte ty, které obsahují tea tree oil.  Tea tree oil je skvělý na zahojení drobných poranění, na opary či bodnutí hmyzem. Tea tree oil je silně antiseptický a používá se i na popáleniny, akné, ekzémy či záněty v dutině ústní.

Je to v podstatě nejpoužívanější přírodní antiseptikum. Tea tree oil lze zakoupit jako čistě esenciální olej nebo jako praktický a velmi užitečný přírodní bio aroma roll-on. V této podobě má totiž opravdu široké využití.

Pokud člověk není alergický, tak může jako první pomoc po kousnutí hmyzem použít i kvalitní stoprocentní levandulový olej či extrakt z grepových jadérek, který se vnitřně užívá jako přírodní antibiotikum.

Zklidňující účinek má i krizový krém připravený smícháním čistého krémového základu s krizovou esencí. Na zklidnění kůže má především vliv obsažená esence z planého jablka.

Dračí krev na kousnutí hmyzem

Další silně antiseptickou zbraní na kousnutí hmyzem je tzv. dračí krev, nebo-li Sangre de drago.  Jedná se o neobyčejnou pryskyřici z amazonského stromu crotonu lechleri. Když je strom poraněný, tak začne tuto pryskyřici vylučovat na svou obranu a k hojení.

Peruánskému obyvatelstvu pomáhá tento kapalný latex udržovat rovnováhu v těle a zvyšovat odolnost vůči vnějším nepříznivým vlivům. Sangre de drago má široké spektrum vnějšího i vnitřního použití, působí antibakteriálně a protizánětlivě.

Je to cenný pomocník při poranění kůže, bodnutí hmyzem či dalších kožních problémech jako jsou:

  • jizvy
  • opary
  • bércové vředy
  • hemeroidy
  • ekzémy
  • lze použít i na bradavice

Osvědčil se i při popáleninách a zánětlivých procesech v dutině ústní. Užívá se tak, že poraněné místo se dračí krví potře a nechá zaschnout. Na pokožce se pak vytvoří ochranný a hojivý film.

Sangre de drago lze v podstatě použít na jakékoliv kousnutí hmyzem. Ať už se jedná o vosu, včelu, komára, klíště či i nějaký exotický druh hmyzu. Tato dračí krev totiž dokáže okamžitě neutralizovat účinky jedu. K vnějšímu potírání postiženého místa lze dračí krev užívat i vnitřně v podobě tinktury.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*