Posílení plic zvládnete přírodní cestou

Dech je základní esencí života. Čím hlubší jej máme, tím více jsme spjatí s přítomným okamžikem. Abychom dech prohloubili, je žádoucí se zaměřit na posílení plic.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Posílení plic zvládnete přírodní cestou.
Posílení plic zvládnete přírodní cestou. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Plíce nám umožňují dýchat, tvoří se zde energie, zpracovávají tekutiny v těle, řídí difúzi, sestup, hlas a výkonnost. Dokonce kontrolují kůži a ochlupení. Mají v našem těle nezastupitelnou funkci, a přesto na ně často zapomínáme a bereme jejich správné fungování jako samozřejmost. I ony si ale zaslouží pozornost. Možná je právě teď ten správný čas na posílení plic.

Naše plíce mají spoustu přirozených obranných mechanismů. Ne vždy to bohužel stačí, protože jsou vystavený mnoha škodlivým chemikáliím a látkám, které každý den dýcháme a s tím souvisí výskyt mnoha nepříjemných a nebezpečných chorob a potíží (bronchitida, pneumonie, astma, rozedma nebo třeba rakovina plic). Co můžete udělat, abyste jim prospěli? Naučte se dechová cvičení, jděte na čerstvý vzduch, inhalujte bylinné roztoky, zkuste zábal z ricinového oleje a jezte vitamíny.

Zábal z ricinového oleje

Přírodně vyčistit plíce můžete pomocí domácího zábalu z ricinového oleje. Ten podporuje vylučování odpadu a napomáhá čerpat toxiny z plic. Dokáže utlumit zánět. Pro zábal použijte čistý organický olej lisovaný za studena.

Do jednoho šálku teplého oleje namočte látku a tu si pak položte přes hruť a po stranách. Přes látku dejte potravinářskou fólii nebo igelit. Nechte působit asi hodinu až dvě.

Zázračné oregano

Oregano obsahuje různé sloučeniny jako karvakrol a terpeny. Ty mají čistící schopnost v plicích. Dokáže pomoci při zánětu, zlepšit zdraví dýchacích cest a celkově je detoxikovat. Můžete vyzkoušet čaj z oregana, alespoň dvakrát denně zejména tehdy, když trpíte astmatem nebo jinými respiračními problémy.

Na detoxikaci a posílení plic dobře funguje oreganový olej. Stačí přidat několik kapek do sklenice s čajem a vypít každý den jednu.

Další tipy k posílení plic

  • Přírodní posílení plic je možné pomocí některých vitamínů. Možná vám chybí. Zaměřit byste se měli na vitamín C, který stimuluje přirozené čistící mechanismy těla a posiluje imunitu jako celek. Vyzkoušejte plody stromu Camu Camu, který patří mezi nejlepší a nejsilnější zdroje přírodního vitamínu C. Mimo to obsahuje mnoho dalších živin.
  • Na posílení plic je velmi účinná peruánská bylina Tahuari Lapacho.
  • Důležité jsou také potraviny obsahující antioxidanty, ať už se jedná o česnek, cibuli, zázvor, kurkumu, zelený čaj nebo koenzym Q10.
  • Překvapivě jsou velmi důležitá kvalitní probiotika, protože očista plic probíhá v závislosti na pročištění tlustého střeva.
  • Na plíce mají skvělý vliv ovocné šťávy, které mají celou řadu pozitivních účinků a umí aktivovat protizánětlivé a samoléčivé mechanismy v organismu.
  • Jednou ze základních potravin napomáhajících ke zdravému tělu a optimálnímu fungování organismu je goji neboli kustovnice čínská. Obsahuje vysokou koncentraci proteinů, vitaminu C, vlákniny a minerálů.

Plíce neoslabují jen nahromaděné toxické látky v těle, ale také životní styl a s tím často související obezita, protože taktéž zbytečně zatěžuje dýchací orgány. V plicích se mohou začít hromadit tekutiny a nastávají problémy s dýcháním. Proto se snažte myslet na svou váhu, zbytečně se nepřejídejte a pokud cítíte, že je vaše hmotnost větší, než by měla být, začněte s tím něco dělat. Jako podporu můžete vyzkoušet některé spalovače tuků z naší nabídky.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*