Co obsahuje železo více než upřednostňované maso

Doporučená denní dávka železa je pro dospělé 14 miligramů, u žen během menstruace a před menopauzou až 18 miligramů. Ačkoliv nejvíce železa obsahuje maso, jeho každodenní konzumace má tolik negativních účinků, že je mnohem zdravější sáhnout po rostlinných potravinách. Z nich máme pro vás 13 tipů.

REKLAMA

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč


Co obsahuje železo více než upřednostňované maso.
Co obsahuje železo více než upřednostňované maso.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Co obsahuje železo je častá otázka lidí, kteří řeší potíže spojené s nedostatkem železa a lidé, kteří nechtějí jíst maso. Železo je totiž pro tělo jeden z velmi důležitých prvků. Potřebují ho všechny orgány v těle a je důležitou součástí složky červených krvinek, která přenáší kyslík k buňkám.

Bohužel řada lidí má železa nedostatek. Na nedostatek železa trpí především ženy, které ztrácejí značné množství krve během menstruace a vegetariáni. Proto je ho potřeba pravidelně doplňovat. Maso však není jediným zdrojem železa, i když obsahuje i další látky, které se železem fungují v těle synergicky.

Spirulina jako plnohodnotný zdroj železa

Co železo značně obsahuje je superpotravina spirulina.  Spirulina má železa 58x více než třeba špenát a hlavně obdobně jako maso obsahuje další důležité látky, které s železem v těle působí synergicky. Především je spirulina bohatým zdrojem vitamínu E, vitamínu B12, aminokyselin, beta karotenu, minerálů, enzymů, chlorofylu a antioxidantů jako je třeba fytocyanin.

REKLAMA
floradix tabs - Co obsahuje železo více než upřednostňované maso

Fytocyanin je vzácné modré barvivo, které podporuje zdravou krvetvorbu. Přispívá také k přirozené obranyschopnosti organismu a posílení imunitního systému. Spirulina je velmi výživná superpotravina, která svým složením předčí řadu potravin. Například, co se týče bílkovin, tak jich obsahuje o 300% více než ryby či drůbež.

Co obsahuje železo dále – Ferospirina a Floradix

Existuje i přirozený doplněk stravy, co obsahuje přírodní železo a spirulinu. V podstatě se jedná o směs obsahující vitamíny skupiny B, vitamín C, E a H a celé spektrum stopových prvků včetně železa. Jedná se o přirozenou formu železa a díky kombinaci s vitamíny a s dalšími látkami je zajištěno jeho maximální využití v organismu. Tento doplněk stravy se jmenuje ferospirina a od spiruliny se odlišuje tím, že do substrátu, z nějž čerpá spirulina živiny, bylo přidáno železo. Díky tomu ho náš organismus dokáže dobře vstřebat a využít.

Železo je obsaženo i v doplňku stravy Floradix. Je to doplněk, co obsahuje železo v tekuté formě glukonátu železnatého. Díky této formě má železo dobrou vstřebatelnost. Dále floradix obsahuje vítamíny skupiny B a vitamín C, které se železem fungují synergicky. Floradix je bohatý na výtažky z bylin a ovocné šťávy. Floradix neobsahuje konzervační látky a barviva, proto je potřeba ho po otevření uchovávat v lednici a co nejdříve spotřebovat.

Co z rostlinných potravin obsahuje železo

Zdrojem železa je i hodně druhů zeleniny, luštěniny, ořechy či semena. Proto bychom ani ve stravě neměli zapomínat na tyto přirozené zdroje železa a často je měnit a vhodně kombinovat. Každá z těchto potravin má totiž odlišnější složení a tělo potřebuje mít změnu.

Co ze zeleniny obsahuje železo je především listová zelenina. Konkrétně máme na mysli kapustu, čínské zelí či špenát. Díky obsahu vlákniny dokáže například kapusta i skvěle zasytit. Všeobecně zelenina pomáhá s trávením a díky obsahu zeleného barviva dodává energii a vitalitu. Zelenina je i zdrojem vitamínu C, který zlepšuje schopnost těla železo absorbovat. Zajímavostí je, že co obsahuje železo více než třeba kuřecí stehno, je jeden pečený brambor.

Luštěniny jsou další potravinou, co obsahuje železo. Jedná se především o čočku, která je i skvělým zdrojem řady aminokyselin. Ale železo obsahuje i například taková cizrna či fazole adzuki. Třeba humus může být skvělým zdrojem železa nejen díky cizrny, ale i díky tomu, že obsahuje sezam.

Z takových pochutin, obsahující železo, jsou například kešu oříšky či kvalitní hořká čokoláda. Tělu dodají nejen železo, ale třeba i mnoho antioxidantů či zdravých tuků. A nesmíme zapomenout ani na sojové miso. Zdravé recepty s několika výše zmíněnými potravinami můžete najít a vyzkoušet v sekci Zdravé recepty.

zdroj: rodalesorganiclife.com

přeložil: gcat

REKLAMA

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*