Legální drogy zabíjejí více než nelegální

Ačkoliv většina lidí má za to, že drogová závislost se rovná užívání nelegální látek, jsou na fatálním omylu. Legální drogy jsou jim samotným mnohem blíže, než si odkáží představit. Nejdostupnější a zároveň nejsmrtelnější je alkohol. Následuje nikotin v cigaretách, doplněných o syntetickou karcinogenní chemii. A velmi nenápadně lidé „fetují“, když užívají na předpis opioidní narkotika z lékárny, kterým se říká zabijáci bolesti.

eshop energie života nabízí


MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ty přitom způsobují mnohem více utrpení a smrti než nelegální pouliční drogy. Na předávkování těmito léky umírá ročně několikanásobně více lidí než na heroin či kokain. Překvapivé? Jak pro koho.

MUAY THAI KRÉM OD BOLESTI 100g

Vzhledem k možnému výskytu závažných vedlejších účinků a jejich návykové povahy činí z léků proti bolesti nejnebezpečnější známé léky. Velmi snadno se jimi člověk může předávkovat, přičemž ohroženější jsou více ženy než muži. Zejména kvůli vzniku závislosti.

Například opioidní lék proti bolesti OxyContin je návykovější než heroin. Ve skutečnosti jde o velmi podobnou molekulu s heroinem. Po několika hodinách, kdy OxyContin přestane působit, začíná docházet k abstinenčním příznakům jako je bolest a úzkost. Poté se pak vracejí bolesti, kvůli nimž si člověk lék vlastně vzal. Začíná typický bludný kruh, který akceleruje zvyšováním dávek až to organismus nezvládne.

Výrobci se nerozpakují utrácet nekřesťanské peníze za hlavní vysílací časy pro reklamu na zázračné pilulky štěstí. Často se stává, že slibují mnohem delší účinek, než je tomu ve skutečnosti. V bledě modrém jsou na tom krémy a gely proti bolesti, které vůbec nefungují například v porovnání s přírodní thajskou mastí Muay, na kterou ovšem reklamu v televizi nenajdete.

Klamavý marketing farmakologických společností se však stal trnem v oku řadě států, které se nerozpakují podávat žaloby. Například právní tým v americkém státě New Hampshire vede soudní spor se společností Purdue, vyrábějící OxyContin. Firma vydělala na této legální droze za 10 let astronomických 30 miliard dolarů. Několik manažerů společnosti se přitom dočkalo obvinění z trestné činnosti. Přiznali, že podvádějí regulátory tím, že zkreslují účinnost léku a zároveň mlčí o riziku závislosti.

OxyContin se rovněž užívá jako nelegální pouliční droga. I když vedení společnosti vědělo, že tento „heroin pro burany“, jak se Oxycontinu přezdívá, doslova decimuje komunitu narkomanů, přesto nehnuli ani prstem. Neudělali nic, přestože dobře věděli o některých lékárnách, které zásobovaly pouliční dealery. Zkrátka kšeft je kšeft.

Kdo je zarazí?

gcat


MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*