Léčivá síla kočičího předení má dlouhou historii

Na světě žije odhadem stovky milionů koček, přičemž nejvíce – kolem 80 milionů - je jich registrováno ve Spojených státech. Kočky si v průběhu historie vyvinuly k člověku zajímavý vztah a hrály klíčovou roli při našem přežití během úsvitu zemědělství a později se staly jedním z nejlepších malých přátel člověka. Některé dávné kultury kočky dokonce uctívaly a považovaly je za posvátná zvířata obdařená moudrostí. Nedávné studie dokonce odhalily určité unikátní léčebné schopnosti koček.

REKLAMA

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

249 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Podle posledních archeologických nálezů byly kočky domestikovány možná dokonce už před érou Egyptské říše kolem roku 9000 před naším letopočtem. V roce 2004 byl na ostrově Kypr ve Středozemním energiezivota Banner3 - Léčivá síla kočičího předení má dlouhou historii moři odkryt neolitický hrob obsahující kostru muže a africké divoké kočky, který prozrazuje, že vztah mezi člověkem a kočkovitými sahá ještě dál, než se vědci původně domnívali.

Egyptské hieroglyfy vyprávějí příběhy o Bastet, bohyni války a ochrany, zobrazované někdy se lví hlavou. Další egyptskou bohyní zobrazovanou s kočičí hlavou byla Mafdet, zodpovědná za spravedlnost a její výkon. Může to odkazovat na schopnost koček hubit škůdce, kteří byli pro egyptské zásoby vážnou hrozbou, nebo to může být také odkaz na překvapivou kočičí dovednost zabíjet kobry královské. Kočky chránily lidem úrodu a na oplátku od nich dostávaly jídlo a přístřeší. Tak začal symbolický vztah mezi lidstvem a kočkami.

Když se přesuneme do přítomnosti, jsou kočky nejpopulárnějším domestikovaným zvířetem na světě. Může to být pro jejich báječnou nezávislost, kdy ke své spokojenosti vyžadují jen základní potřeby jako je jídlo a přístřeší. Na rozdíl od psů, kteří potřebují neustálou lásku a pozornost svých páníčků, kočky vyzařují dojem nezávislosti: samy si vybírají, kdy si přejí lásku přijímat a kdy ji dávat. Přesto si po většinu času ponechávají více než dostatečný prostor na své denní rutiny jako je průzkum, lov, spánek a hra.

O svá těla pečují jako o svůj chrám. Stráví hodiny očistou a údržbou. Některé kočky si dokonce vyvinou obsedantní očistný zvyk zvaný psychogenní alopecie. Pokud dojde k ohrožení jejich teritoria, ztvárňují kočky na bitevním poli agresi a naježí srst na hřbetě, aby vypadaly hrozivěji. Odhaduje se, že kočky ročně zabijí v průměru 1-4 miliardy ptáků a 7-20 miliard savců, což představuje vážný problém.

Kočky také dlouho obklopuje mysticismus. Legendy z různých koutů světa mluví o schopnostech koček vidět kolem sebe spektrum viditelného světla, v němž sledují jiná stvoření a frekvence. Egypťané věřili, že kočky umí předvídat budoucnost, a že každý záškub jejich vousků předpovídá nějakou událost, například špatné počasí. Těchto vlastností prý využívali s ohledem ke schématům počasí i tehdejší námořníci. Zároveň kočky hubily škůdce na jejich lodích.

Vztah mezi lidmi a kočkami vzkvétal a vyvíjel se po tisíce let a předpokládá se, že se tak bude dít i nadále v časech rostoucí civilizace. Kočky jsou skvělými domácími mazlíčky pro malé obytné prostory, což je nejspíš důvod, proč se druhá největší populace koček na světě nachází v Číně. Je jich tam kolem 55 milionů. Zajímavé je, že nedávné studie našich kočičích přátel ukázaly, že frekvence a vibrace kočičího předení (od 20-140 Hz) mají na lidské tělo významný léčivý vliv. Krom jiného redukují stres, pomáhají s dýchacími potížemi a předcházejí infarktu.

Léčivá síla kočičího předení

V čem spočívá: Kočky vytvářejí předením vibrace v rozmezí 20-140 Hz, o nichž se ví, že mají léčivý vliv na mnoho nemocí.

  1. Snižují hladinu stresu. Hlazení předoucí kočky zklidňuje vaše nervy

  2. Kočičí předení mírní symptomy ztíženého dýchání jak u koček, tak u lidí

  3. Snižuje krevní tlak. Interakcí s kočkou a poslechem předení.

  4. Léčba kostí. Frekvence 25 a 50 Hz jsou nejlepší a frekvence 100 a 200 Hz druhé nejlepší k podpoře silných kostí

  5. Nedávná studie prokázala, že majitelé koček mají o 40 % menší riziko infarktu.

  6. Vibrace předení pomáhají léčit infekce a otoky

  7. Léčí svaly, šlachy a poranění vazů. Vibrace také pomáhají léčit měkké tkáně

„Když dáte do jedné místnosti kupu zlámaných kostí a kočku, kosti se zcelí.“ – Staré veterinární pořekadlo

Možná se od našich koček můžeme něčemu naučit, ať už jsou to lekce klidu nebo přítomnosti. Všichni můžeme potvrdit, že když své miláčky občas sledujeme, zřetelně vidíme jejich klid v každém okamžiku. Zvířatům stačí tak málo a přesto jsou o tolik spokojenější než průměrný člověk.

Jejich vytříbené smysly jim umožňují zcela souznít s přírodou kolem: naslouchat, cítit, dýchat – je to podobné jako posvátné lekce jógy. Možná, že největší úpadek lidstva je důsledkem našeho odklonu od přírody a naši malí chlupatí přátelé nás mohou naučit, jak se znovu spojit se zdrojem.

zdroj: www.collectivelyconscious.net

překlad: Honzoid

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*