Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2)

Stejně jako v ostatních rovinách je možné i ve čtvrté - jazykové rovině - transportovat všechny myslitelné obsahy: romantiku, náboženství, filozofii, ironii atd. V této rovině se ale také dají nejlépe zprostředkovat racionální a matematicko-logické obsahy. A protože racionalita a logika jsou zvlášť důležité pro rozvoj vědy a techniky, vyvinula se jazyková rovina v nejoblíbenější komunikační rovinu naší společnosti.

eshop energie života nabízí


BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč

ZLATÉ KAPKY

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

GARCINIA 100 g

sníží hmotnost

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Knihy, časopisy, počítače, přednášky a téměř celý systém školství podporují vysoce užitečné, ale poněkud jednostranné zdůrazňování této roviny. Cenou za to je jistá neschopnost vyjadřování v ostatních čtyřech rovinách. Často vnímáme to, co po nás naše vnitřní osoby chtějí, nejprve jako myšlenky – tedy jako „vnitřní hlasy“. Protože se ale zároveň vyjadřují ve všech pěti rovinách, nazýváme je také vnitřními osobami.

Rovina 5 – vibrace a energie

Čím dál více lidí si uvědomuje realitu roviny vibrací. Náš jazyk má jen málo výrazů schopných popsat komplexní interakce, jimiž jsme spojeni v rovině vibrací. Například říkáme „někdo má charizma“ nebo „bylo mezi nimi napětí“. Děti a zvířata jsou v kontaktu s touto rovinou většinou více než dospělí. Ale i vy určitě znáte ten fenomén, že „cítíte“, když ve vašem vztahu k druhému člověku něco nehraje – přestože navenek se všechno zdá docela normální. I touto rovinou a jejím „jazykem“ se ještě budeme podrobněji zabývat.

Souhrnně můžeme říci:

Každá osoba se vyjadřuje v pěti rovinách zároveň, nezávisle na tom, zda to vědomě vnímá či nikoli.

Už sama tato synchronicita činí osobu komplexním fenoménem, byt‘ by byl obsah sebejednodušší. Říkáme-li, že v nějakém člověku žijí různé vnitřní osoby, říkáme tím zároveň, že duše se sama organizuje tak, že vytváří jednotky, z nichž každá se vyjadřuje v pěti rovinách zároveň. U stromu je to pro nás samozřejmé: kořeny, kmen, větve a listy patří k sobě. Tvoří jednotku. Naše hypotéza zní: stejným způsobem tvoří tělesné reakce, pocity a vnitřní obrazy, respektive symboly, myšlenky a vibrace jednotky – vnitřní osoby.

Ty ve své systémové souhře tvoří celkový obraz duše. Psychologie, která se zabývá těmito pěti rovinami odděleně a například se zcela soustředí na emocionální rovinu nebo pracuje téměř výlučně v mentální rovině, může bezesporu přinést mnoho dobrého. Bude mít ale také velkou potíž pochopit a vysvětlit celkový obraz lidské duše, souvislosti a jejich smysluplnou souhru. Psychologie, která sice zohledňuje všech pět rovin, ale zachází s nimi jako s jednou jednotkou, tedy jako se stromem místo s lesem, nemůže dostát svévoli a protichůdnosti našich vnitřních částí.

Bude stále v pokušení vytvářet celost tam, kde by bylo lepší akceptovat realitu naší vnitřní mnohosti a protikladnosti, pochopit její hlubší smysl  – a využít jejich výhod. Neexistuje žádný důkaz, že naše hypotéza o vnitřních osobách je správná. Ale lehkost, s níž je možné vnitřní osoby oslovit a poznat, mnohost překvapujících informací, které o sobě sdělují, a pocit úlevy, ba osvobození, který většina lidí má, když začínají dynamiku ve svém nitru vědomě prožívat a chápat, jsou dostatečnými důvody, abychom tento předpoklad vzali vážně a domysleli ho do všech důsledků.

Konec.

z knihy Inteligence duše od Artho Stefan Wittemanna, vydané v roce 2000 nakladatelstvím Pragma

Monoatomické zlato rozvíjí intuici

Ormus269b - Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2) MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2) OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2) monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​


KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zkrásní pokožku

199 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

299 Kč

ZLATÉ KAPKY

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*