Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2)

Stejně jako v ostatních rovinách je možné i ve čtvrté - jazykové rovině - transportovat všechny myslitelné obsahy: romantiku, náboženství, filozofii, ironii atd. V této rovině se ale také dají nejlépe zprostředkovat racionální a matematicko-logické obsahy. A protože racionalita a logika jsou zvlášť důležité pro rozvoj vědy a techniky, vyvinula se jazyková rovina v nejoblíbenější komunikační rovinu naší společnosti.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Knihy, časopisy, počítače, přednášky a téměř celý systém školství podporují vysoce užitečné, ale poněkud jednostranné zdůrazňování této roviny. Cenou za to je jistá neschopnost vyjadřování v ostatních čtyřech rovinách. Často vnímáme to, co po nás naše vnitřní osoby chtějí, nejprve jako myšlenky – tedy jako „vnitřní hlasy“. Protože se ale zároveň vyjadřují ve všech pěti rovinách, nazýváme je také vnitřními osobami.

Rovina 5 – vibrace a energie

Čím dál více lidí si uvědomuje realitu roviny vibrací. Náš jazyk má jen málo výrazů schopných popsat komplexní interakce, jimiž jsme spojeni v rovině vibrací. Například říkáme „někdo má charizma“ nebo „bylo mezi nimi napětí“. Děti a zvířata jsou v kontaktu s touto rovinou většinou více než dospělí. Ale i vy určitě znáte ten fenomén, že „cítíte“, když ve vašem vztahu k druhému člověku něco nehraje – přestože navenek se všechno zdá docela normální. I touto rovinou a jejím „jazykem“ se ještě budeme podrobněji zabývat.

Souhrnně můžeme říci:

Každá osoba se vyjadřuje v pěti rovinách zároveň, nezávisle na tom, zda to vědomě vnímá či nikoli.

Už sama tato synchronicita činí osobu komplexním fenoménem, byt‘ by byl obsah sebejednodušší. Říkáme-li, že v nějakém člověku žijí různé vnitřní osoby, říkáme tím zároveň, že duše se sama organizuje tak, že vytváří jednotky, z nichž každá se vyjadřuje v pěti rovinách zároveň. U stromu je to pro nás samozřejmé: kořeny, kmen, větve a listy patří k sobě. Tvoří jednotku. Naše hypotéza zní: stejným způsobem tvoří tělesné reakce, pocity a vnitřní obrazy, respektive symboly, myšlenky a vibrace jednotky – vnitřní osoby.

Ty ve své systémové souhře tvoří celkový obraz duše. Psychologie, která se zabývá těmito pěti rovinami odděleně a například se zcela soustředí na emocionální rovinu nebo pracuje téměř výlučně v mentální rovině, může bezesporu přinést mnoho dobrého. Bude mít ale také velkou potíž pochopit a vysvětlit celkový obraz lidské duše, souvislosti a jejich smysluplnou souhru. Psychologie, která sice zohledňuje všech pět rovin, ale zachází s nimi jako s jednou jednotkou, tedy jako se stromem místo s lesem, nemůže dostát svévoli a protichůdnosti našich vnitřních částí.

Bude stále v pokušení vytvářet celost tam, kde by bylo lepší akceptovat realitu naší vnitřní mnohosti a protikladnosti, pochopit její hlubší smysl  – a využít jejich výhod. Neexistuje žádný důkaz, že naše hypotéza o vnitřních osobách je správná. Ale lehkost, s níž je možné vnitřní osoby oslovit a poznat, mnohost překvapujících informací, které o sobě sdělují, a pocit úlevy, ba osvobození, který většina lidí má, když začínají dynamiku ve svém nitru vědomě prožívat a chápat, jsou dostatečnými důvody, abychom tento předpoklad vzali vážně a domysleli ho do všech důsledků.

Konec.

z knihy Inteligence duše od Artho Stefan Wittemanna, vydané v roce 2000 nakladatelstvím Pragma

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2)269b - Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2) MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2) OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Každý člověk má pět rovin své osobnosti (2) monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*