Bolesti v kolenou nejčastěji souvisí s artrózou: Jak je léčit?

Omezují vás v běžném fungování bolesti v kolenou? V prvé řadě byste měli určit přesný důvod této nepříjemnosti. Bolesti v kolenou totiž odkazují na řadu zdravotních problémů, z nichž nejčastější je pouhé přetížení, ovšem ve vážnějších případech i artróza.

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč


Bolesti v kolenou nejčastěji souvisí s artrózou: Jak je léčit?
Bolesti v kolenou nejčastěji souvisí s artrózou: Jak je léčit? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolesti v kolenou potrápily snad každého z nás. V některých případech brzy samy odezní, někdy se však jedná o dlouhodobou záležitost. Pokud vás delší dobu trápí postupně se zvyšující bolesti v kolenou, rozhodně tuto skutečnost nepodceňujte a začněte s ohledem na své zdraví jednat.

Bolesti v kolenou nikdy nepodceňujte

Z jakého důvodu byste neměli svá bolavá kolena ignorovat? Stav kolenního kloubu a chrupavky se může v průběhu promarněného času, který byste mohli věnovat tolik potřebné léčbě, rapidně zhoršovat. Následná léčba tohoto zdravotního problému bude mnohem náročnější a často se nevyhnete ani operaci kolene. Je však možné, že se při podcenění léčby počínajících bolestí v kolenou tohoto problému nezbavíte úplně nikdy.

Jednorázové přetížení i artróza

Bolesti v kolenou vznikají z různých příčin. Zvlášť u mladých lidí k nim dochází z důvodů jednorázového přetížení. Bolavá kolena tak v jejich případě nemusejí představovat závažný zdravotní problém. Stěžujete si naopak na dlouhodobé bolesti v kolenou a velký problém vám dělá dříve nenáročná chůze do kopce či ze schodů? Příčinou vaší bolesti je nejpravděpodobněji kloubní onemocnění zvané artróza.

REKLAMA
kloub eso - Bolesti v kolenou nejčastěji souvisí s artrózou: Jak je léčit?

Artróza se nevyhýbá ani mladším ročníkům

Když vás kolena bolí dlouhodobě a daná bolest má stále intenzivnější charakter, máte zřejmě co do činění s artrózou. Zda se toto závažné kloubní onemocnění týká i vás, vám potvrdí, či vyvrátí specialista, u kterého projdete sérií odborných vyšetření.

Při artróze, která nejčastěji postihuje kolenní a kyčelní klouby, dochází k poruše obnovy kloubní chrupavky. Změnu zaznamenávají i samotné kosti kolenního kloubu a přilehlé tkáně. Artróza přitom vzniká z různých příčin. Jaké z nich jsou nejčastější?

  • genetické dispozice
  • nadváha a obezita
  • nadměrné a jednostranné zatížení postiženého kloubu při určité činnosti
  • úraz
  • vrozená či vývojová vada

Ke vzniku artrózy může dojít i vlivem vážnějšího onemocnění. Na vině může být například zánětlivé onemocnění kloubů, metabolické onemocnění či hormonální porucha zvaná akromegalie. V tomto případě byste měli přistoupit nejprve k léčbě tohoto primárního onemocnění a teprve pak se pustit do léčby artrózy.

shutterstock 1220885050bandáž final 300x200 - Bolesti v kolenou nejčastěji souvisí s artrózou: Jak je léčit?
Bandáž pomůže.

Bolesti v kolenou související s artrózou: Jak je léčit?

Artróza a s ní související bolavá kolena nejčastěji postihují osoby starší 65 let. Toto kloubní onemocnění se však nevyhýbá ani mladším ročníkům. Když u vás tedy specialista odhalí počínající artrózu, pusťte se ihned do její léčby, a to i přirozenou cestou. Jaké máte možnosti?

  1. Máte-li nadváhu či obezitu, zhubněte.
  2. Omezte jednostrannou zátěž kolenního kloubu.
  3. Naordinujte si přiměřenou pohybovou aktivitu, kterou je například jízda na kole či rotopedu.
  4. Začněte navštěvovat vhodná rehabilitační zařízení.
  5. Pravidelně používejte správné kompenzační pomůcky, jako jsou ortézy a bandáže.

Bolavá kolena lze léčit i přírodní cestou

Jestliže vás trápí bolesti v kolenou spojené s artrózou, pomohou vám rovněž některé bylinky a  přírodní doplňky. Zaměřte se na přípravky, které jsou protizánětlivé, tlumí bolest a také brzdí destrukci kloubní chrupavky.

Proti dlouhotrvajícím bolestem v kolenou platí například odvar z kůry stromy Chuchuhuasi, který popíjejte každý den alespoň v průběhu jednoho celého měsíce. Chuchuhuasi umí v bolavém koleni rovněž likvidovat ložisko zánětů. Od bolesti v kolenou vám pomůže také Muay Thai krém , který má analgetické účinky, zmírňuje otoky a zklidňuje i velmi přetížené klouby.

Svá bolavá kolena si mažte rovněž konopným balzámem či Maximum balzámem. Oba přírodní přípravky zmírňují projevy artrózy a uleví vám i od dalších problémů s klouby.

Analgetické, protizánětlivé a zklidňující účinky mají na vaše bolavá kolena rovněž zevní obklady z odvaru z kostivalu lékařského nebo z kůry Vilcacory. K vnitřní regeneraci poškozených kloubů, chrupavek a kostí používejte rovněž speciální bylinné kapsle, které v sobě spojují sílu léčivých bylin, léčivých hub a rovněž vitaminů a minerálů.

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*