Nesnáším Tvou nesnášenlivost až na kost?

V poslední době se hojně v diskuzích používá slovo nesnášenlivost. Všiml jsem si, že mnoho diskutérů má poměrně široký rozptyl, co si pod tím vlastně představují. Respektive jejich postoj k danému slovo závisí na emoční vyrovnanosti, na výši inteligence a zejména na úrovni vědomí. Zkrátka platí, že když dva dělají totéž, není to totéž.

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Klasická forma nesnášenlivosti je spojena s nenávistí. Bytostně se nedokážeme ztotožnit s projevem, postoji, názory, životním stylem, vyznáním, inteligencí jiného člověka a tak jej s velmi negativistickým podtextem nesnášíme. Činíme tak, přestože naši svobodu nijak neomezuje, respektive strach z jejího okleštění je neodůvodněný, ba dokonce záměrně a zcela uměle přiživovaný někým jiným.

Byli bychom raději, kdyby subjekt, který nesnášíme, vůbec neexistoval a tak nám svou existencí neotravoval naši mysl. V extrémním případě by měl konečně dostat rozum a měl by se začít chovat jinak. Rozumějme podle nás. Ve skutečnosti je takový projev pouze příznakem naší vnitřní touhy diktovat a měnit svět podle našeho pohledu na realitu.

Na druhou stranu se za nesnášenlivost často mylně považuje kritický pohled na jednání jiného člověka, jehož názory a postoje naopak vedou k omezování svobody, ať už naší či někoho jiného.

Typickým příkladem je kuřák, který si zapálí cigaretu na vlakovém nástupišti, přestože má nad sebou cedulku Kouření zakázáno. Když jej nekuřák slušně požádá, aby cigaretu uhasil, dostane se mu spílání, co si to vůbec dovoluje mu cokoliv říkat. Nekuřák je podle tohoto kuřáka nesnášenlivý vůči jeho svobodné vůli zapálit si, kde on bude chtít. Skutečnost, že hájení své svobody obtěžovat jiné svým kouřem je projevem ignoranství a neohleduplnosti, mu již ale nedochází.

Takže abychom si to sesumírovali, nesnášenlivost určitě je emotivně negativní postoj vůči člověku či skupině lidí, kteří nás či někoho jiného na svobodě nijak neomezují, ale naopak my chceme omezit je.

Na druhou stranu nesnášenlivost určitě není kritický postoj vůči člověku či skupině lidí, kteří nás či někoho jiného na svobodě naopak omezují či chtějí omezit, ať už sami či prostřednictvím někoho jiného.

Děkuji za pozornost.

georg

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*