Toto dítě dosud nesnědlo ani gram cukru

Kvůli tomu, že dnešní zpracované potraviny obsahují velké množství rafinovaného cukru, je téměř nemožné se mu vyhnout. I přestože člověk říká, že vůbec nesladí. Grace Cooper je však zářnou výjimkou. Díky vědomostem a odhodlání svých rodičů ve svých dvou a půl letech života je na tomto bílém jedu zcela nezávislá.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Téměř všechny potraviny pro kojence dnes jsou údajně ekologické a zdravé, často se pyšní nálepkou 100% zeleniny nebo ovoce. Ve skutečnosti jsou však doslova nabité zpracovaným cukrem a konzervačními látkami. Týká se to především produktů velkých korporací, ať už nadnárodních nebo i českých.

Uvědomělí rodiče se proto buď orientují na nabídku malých zodpovědných firem anebo si mnohdy připravují a vyrábějí vlastní dětskou výživu. Jen tak mohou mít jistotu, že budou vědět, co v ní doopravdy je.

„Až bude Grace dost stará na to, aby pochopila, proč se její matce nelíbí sladké a zpracované potraviny, dovolím jí, aby si sama zvolila, zda má zůstat na čisté organické stravě,“ říká její máma Shan Cooper, která se sama musela vypořádat s potravinovými alergiemi, které ji trápily po celý její život.

Byla nucena od základu změnit své stravování, aby mohla normálně fungovat. Vyřadila veškerý lepek, mléčné výrobky a zpracované potraviny. Její jídelníček je nyní plný čerstvého ovoce a zeleniny. A stejným způsobem pak začala stravovat i svou holčičku.

Jelikož jídlo Grace obsahuje plnohodnotné živiny, má neobyčejně silný imunitní systém. Přestože si hraje s dětmi, které často trápí kašel a nachlazení, jí to vůbec neublíží. Nemocná byla zatím pouze jednou. Jak už se Shan zmínila, až Grace dostane rozum, může si sama vybrat, co chce jíst.

Třeba zkusí přeslazená jídla, aby zjistila, že jí nedělají dobře. Ať už tak či onak, alespoň jí dojde, že místo dvanácti koláčků ji stačí sníst třeba jen dva nebo tři. Naučí se tak uvědomělému přístupu ke stravování, bez vzniku závislostí.

Shan zkrátka pečlivě dbá na to, aby Grace jedla, co jí dělá dobře, což je snahou všech zodpovědných rodičů. „Každý den děláme pokroky,“ uzavírá Shan. (zdroj: disclose.tv, překlad: georg)

REKLAMA

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*