Naše kočka vidí, co my ani nemůžeme

Kočky jsou mnohými považovány za symbol mysticismu díky jejich elegantnímu a pružnému tělu a upřenému pohledu, který dokáže „zhypnotizovat“ kohokoliv. Podle posledních vědeckých poznatků existuje další důvod, proč považovat kočky za záhadné tvory. Je to proto, že kočky vidí to, co my našima očima zpozorovat nedokážeme!

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kočky, stejně jako některá jiná zvířata, jsou schopny vidět psychedelické pruhy na květinách nebo ozdobné vzory na křídlech ptáků, které jsou lidskému oku neviditelné.

Tajemství za tímto super zrakem našich čtyřnohých kamarádů tkví v UV světle. Podle nedávné studie dokáží kočky, stejně jako psi a některá další zvířata, vnímat tento typ světla, které lidé vnímat nedokáží.

„Existuje mnoho věcí, které odrážejí UV záření a které jsou schopna, na rozdíl od nás, některá citlivá zvířata vidět,“ řekl Ronald Douglas, profesor biologie na City University of London a spoluautor studie. „Jde například o určité vzory na květinách, které ukazují, kde se nachází nektar nebo stopy moči zvířat. Sobi například dokáží zpozorovat ledního medvěda, protože sníh odráží UV záření ale bílá srst ne.“

Kočky, psi a sobi mohou proto spatřit zvířata s bílou srstí, zatímco většina lidí uvidí pouze… bílý sníh.

Douglas, který se specializuje na optiku a Glen Jeffery, profesor neurovědy na University College v Londýně tvrdí, že kočky, psi, ježci, hlodavci, netopýři, lasičky a okapi dokáží detekovat významné úrovně ultrafialového záření. „Po desetiletí jsme si byli vědomi toho, že mnoho bezobratlovců, jako např. včely, vidí ultrafialové záření,“ pokračuje Douglas a říká, že na stejný seznam byli nedávno zařazeni ptáci, ryby a někteří plazi. „Vědci se však domnívali, že většina savců není schopna vidět ultrafialové světlo, protože nemá vizuální pigment s maximální citlivostí na ultrafialové světlo, ale čočky podobné těm lidským, které zabraňují proniknutí ultrafialového světla do sítnice,“ řekl Douglas.

Profesor Douglas vysvětlil, že vizuální pigmenty absorbují světlo a přeměňují jej na elektrickou aktivitu, která se pak přenáší nervovými buňkami. Zdá se však, že pro citlivost na ultrafialové záření nejsou vždy nutné. Místo toho mohou u některých zvířat přenášet vlnové délky ultrafialového světla průhledné části oka, jako je rohovka nebo čočka.

Tato schopnost umožňuje, aby sítnicí proniklo více světla, „což by bylo velmi užitečné pro noční zvíře, jakým kočka je,“ pokračuje Douglas.

Také by to mohlo vysvětlit, proč jsou kočky tak zaujaté obyčejnými předměty, jako je kus papíru. Někdy jsou do papírů, látek, pracích prostředků, šamponů, a kosmetiky přidány chemické látky, aby byl předmět světlejší. Jakmile tyto optické zesvětlovače absorbují ultrafialové světlo, mohou v očích zvířat citlivých na UV paprsky vypadat jinak.

Někteří lidé, například ti, kteří podstoupili operaci šedého zákalu, mohou také vnímat část UV světla, většina to však nedokáže.

cat 300572 640 - Naše kočka vidí, co my ani nemůžeme„Všichni víme, že ultrafialové záření může být škodlivé,“ řekl Jeffery v Discovery News. „Často pracuji v Arktidě, kde jsou úrovně UV záření velmi vysoké a kde je mnoho sněhu a ledu. Tyto povrchy odrážejí 90 % UV záření, kterému jsou pak zvířata vystavena. Pokud nenosíte brýle, začnou vás oči během 15 minut bolet.“

Studie sobů však ukázala, že jim opakované vystavení ultrafialovému světlu vůbec nevadí.

Je možné, že kočky, sobi a další zvířata, která jsou schopna detekovat UV paprsky, mají ochranný mechanismus. Vědci se také domnívají, že UV světlo vytváří větší rozostření.

„V jedné věci jsou lidé dobří: vidí více detailů,“ dodává Douglas a dospívá k závěru: „Možná proto máme čočky, které „blokují“ ultrafialové světlo. Pokud je nemáte, může se svět zdát rozostřenější.“ (zdroje: in5d.com rspb.royalsocietypublishing.org)

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

269b - Naše kočka vidí, co my ani nemůžeme ORMUS AKTIVUJE DNA a ZLEPŠUJE INTUICI

Ormus, tedy monoatomické zlato, se již od dob starého Egypta často dává do souvislosti se zvyšováním inteligence a komplexně zdravím mozku. Nedlouho poté, co David Hudson objevil ormus a začal jej analyzovat, prohlásil, že látka dokáže opravit tělo na genetické úrovni. Odborníci, kteří se účinky ormusu zabývají, rovněž tvrdí, že tato látka dokáže opravit chyby v DNA a dokonce aktivovat "spící" DNA.

2665 - Naše kočka vidí, co my ani nemůžeme OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Naše kočka vidí, co my ani nemůžeme http://bit.ly/ormus_zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 90% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 90% 20 g ZDARMA.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*