Michael Werner, farmaceut, který vůbec nejí

Doktor chemie jménem Michael Werner je generálním ředitelem farmaceutického výzkumného institutu ve Švýcarsku. Tento člověk tvrdí, že nepozřel žádnou pevnou potravu od 1. ledna 2001. V říjnu roku 2004 byl podroben desetidennímu pozorovacímu vyšetření na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve Švýcarsku, a stejně jako Jani nevykazoval žádné významné nebo nebezpečné fyziologické změny. Výsledky této studie však stále čekají na své zveřejnění.

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dean Radin přichází s rozumným vysvětlením toho, proč tyto výsledky možná nebudou nikdy zveřejněny a proč se tomuto fenoménu nevěnuje více pozornosti:

quinoa 125 NEW - Michael Werner, farmaceut, který vůbec nejíAsi nejzvláštnějším aspektem breathariánských vyšetření je konfrontační povaha tohoto fenoménu a zatím takřka naprostý nezájem vědecké komunity. Pokud je možné žít bez jídla, mělo by být snadné to demonstrovat a v případě potvrzení by vědecké a společenské dopady byly nesmírné.

Faktem zůstává, že stejně jako u mnoha jiných pozorovaných fenoménů, které věda neumí vysvětlit, považuje většina vědců podobné věci za směšné a krajně nepravděpodobné, a proto jejich zkoumání ani nechtějí věnovat svůj čas. Již předem je zavrhnou, místo aby k nim přistupovali s vědeckou neutralitou a zaujetím.

Dalším důvodem tohoto mlčení může být jednoduše strach. Vědci spoléhají na financování od různých skupin a vědí, že pokud bude téma příliš kontroverzní, bude financování takového výzkumu zamítnuto. Stejně dobře vědí, jaké kritice by museli čelit ze strany vědecké komunity hlavního proudu, kdyby se rozhodli publikovat studii na ezoterické téma.

Werner se naučil breathariánství od australské duchovní učitelky jménem Jasmuheen, která nyní vyučuje přechod k životu bez jídla. Jasmuheen se také účastnila studie, začala však vykazovat známky stresu, vysokého krevního tlaku a dehydratace už po 48 hodinách.

chia99 - Michael Werner, farmaceut, který vůbec nejíVětšině z nás je určitě jasné, že nejde o něco, co bychom mohli jednoduše ihned vyzkoušet. Může to být velmi nebezpečné a existuje několik zpráv o úmrtích v důsledku zkoušení těchto praktik. Zřejmě je to složitější, než jen přestat jíst a pít.

Věda půstu

Věda nyní dokazuje, jak prospěšné je zdržet se příjmu potravy. Mark Mattson, šéf Laboratory of Neuroscience na National Institute of Aging a profesor neurověd na Johns Hopkins University, měl skvělou přednášku na konferenci TED na téma půstu. Jak se ukázalo, postění vytváří nové kmenové buňky, opravuje DNA, bojuje s rakovinou, parkinsonovou i alzheimerovou chorobou a mnoha dalšími nemocemi.

Důležité je také poukázat na to, že veškeré modely kalorické restrikce ve studiích na zvířatech vykázaly významné zdravotní přínosy a zlepšení včetně prodloužení života.

Více o vědě půstu se dozvíte v přednášce TED talk Dr. Mattsona a v detailnějším článku pod tímto odkazem.

zdroj: www.justamazingrecipes.com

překlad: ScoreV

REKLAMA

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*