Přírodní antidepresiva: Jaké jsou výhody?

Pozorujete u sebe úzkostné či depresivní stavy nebo máte problémy s nespavostí? Než sáhnete po pilulce, vyzkoušejte mnohem šetrnější přírodní antidepresiva. Představíme vám jejich výhody.

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Přírodní antidepresiva: Jaké jsou výhody?
Přírodní antidepresiva: Jaké jsou výhody?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přírodní antidepresiva vás uklidní, povzbudí a rovněž vám uleví od špatné nálady, rozmrzelosti i od úzkostných či depresivních stavů. Bylinky s antidepresivním působením jsou přitom k našemu tělu šetrnější nežli konvenční antidepresiva v pilulkách, která mohou mít také řadu negativních účinků. Po kterých přírodních antidepresivech můžete sáhnout a jaké mají výhody?

Třezalka tečkovaná se řadí mezi nejúčinnější přírodní antidepresiva

K silným přírodním antidepresivům patří jednoznačně třezalka tečkovaná. Jak potvrzuje výzkum z roku 2016, léčba touto bylinou pomáhá lidem trpícím mírnou až středně těžkou depresí. Třezalka lékařská dále snižuje stres a podporuje zdravý spánek. Pokud po ní chcete sáhnout, nikdy ji nekombinujte s konvenčními antidepresivy v pilulkách nebo s alkoholem. Jejich kombinace by mohla potenciálně mít vážné vedlejší účinky.

Jaké má třezalka tečkovaná na rozdíl od konvenčních antidepresiv výhody? Její užívání nemá vedlejší účinky. Tato bylinka se však řadí mezi přírodní antidepresiva, při jejichž užívání byste se neměli příliš vystavovat slunečním paprskům a neměli byste na nich rovněž pít alkohol.

Kava kava uleví od úzkostných stavů

Mezi účinná přírodní antidepresiva se řadí také kava kava neboli pepřovník opojný. Tato rostlina původem ze západní části Tichého oceánu přináší úlevu zejména od úzkostných stavů nebo od nervozity. Kava kava udržuje tělo a mysl v klidném a spokojeném stavu, eliminuje stres a rovněž zajistí klidný a nepřerušovaný spánek. 

Díky tomuto přírodnímu antidepresivu se rovněž zbavíte neklidného spánku. V kavě kavě jsou totiž obsaženy kavalaktony, které blahodárně působí na spací vzorce a návyky. Tak, jako tomu je v případě třezalky tečkované, při užívání kavy kavy neberte konvenční antidepresiva ani nepijte alkohol.

Kozlík lékařský: Přírodní antidepresiva proti úzkosti a nespavosti

Výborným přírodním antidepresivem je i kozlík lékařský. Jde o bylinku, která celkově zklidňuje nervový systém, tlumí stres a pomáhá také od lehkých úzkostných stavů. Kozlík lékařský vás dále zbaví případných strachů. Díky této bylince vyřešíte i špatné usínání, neklid během spánku nebo nespavost.

I kozlík lékařský se řadí mezi přírodní antidepresiva s minimálními nežádoucími účinky. Ani tuto bylinku však nekombinujte s konvenčními antidepresivy a alkoholem. Užívání kozlíku se vyhněte i tehdy, pokud budete řídit auto nebo vykonávat práci, která vyžaduje zvýšenou míru pozornosti.

Ašvaganda působí blahodárně na lidskou psychiku

Mezi nejlepší přírodní antidepresiva, která se k lidskému tělu chovají velmi šetrně, se dále řadí ašvaganda. Jedná se o bylinku proti stresu, proti úzkosti a na dobrý spánek, která pozitivně působí jak na lidské tělo, tak na lidskou psychiku. 

Ašvaganda vás zbaví nahromaděného stresu, lehkých úzkostných stavů a také únavy. Nabije vás novou energií a vrátí vám ztracenou vitalitu. Vyřeší rovněž vaše problémy s nespavostí nebo s usínáním a zajistí tak nepřerušovaný a kvalitní spánek.

Nejšetrnější přírodní antidepresiva: Meduňka, levandule a heřmánek

Hledáte přírodní antidepresiva, která jsou k lidskému tělu opravdu šetrná? V tom případě se můžete obrátit na uklidňující účinky meduňky lékařské, levandule lékařské nebo heřmánku pravého. 

Meduňka lékařská zklidňuje organismus a tlumí úzkost. Tato bylinka rovněž odbourává stres a je přírodním lékem proti nespavosti. Stresu vás zbaví a snadné usínání i klidný spánek dále zajistí levandule lékařská. Toto jemné přírodní antidepresivum můžete užívat ve formě čaje i ve formě aromaterapeutického esenciálního oleje, který se přidává do aromalamp nebo do koupele.

Jestliže se vám špatně usíná, hůře spíte a čelíte nadměrnému stresu, vyzkoušejte rovněž heřmánek lékařský. Tato bylinka uklidňuje, ulevuje od stresu a úzkosti a také podporuje relaxaci a spánek. Na podporu svého psychického zdraví můžete vyzkoušet také bylinnou směs. A to například zklidňující mix meduňky, kozlíku a levandule. Opustí vás únava, úzkost, nechuť do různých aktivit, a naopak získáte energii a dobrou náladu.

REKLAMA

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*