Borůvky prospívají srdci, mozku i cukrovkářům

Vědci na celém světě neustále zkoumají potenciál borůvek pro boj s nemocemi. Studium těchto plodů nabitých antioxidanty, vynáší na světlo stále více zdravotních výhod. Ať už se jedná o pozitivní vliv na mozkové funkce, trávicí soustavu, močové cesty nebo srdce. Borůvky příznivě ovlivňují rovněž zdraví cukrovkářů a stejně tak jsou výbornou prevencí proti rakovině.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Výzkumník James Joseph a jeho tým z Výzkumného centra lidské výživy univerzity Tufts v Bostonu zjistil, že konzumace borůvek může zlepšit motorické funkce a zároveň eliminovat ztrátu krátkodobé paměti. Stejně tak se podle bostonských vědců borůvky mohou osvědčit jako prevence Alzheimerovy choroby.

Jiná nedávná studie týmu vedeném doktorem Robert Krikorian z univerzity v Cincinnati naznačila, že pravidelné pojídání borůvek, rostoucích ve volné přírodě, může zpomalit ztrátu kognitivních funkcí a snížení deprese u starších osob.

Lynn Adams z kalifornského výzkumného centra Beckman prokázala schopnost borůvek zastavovat růst nádorů prsu. Její kolegové z arkansaského Dětského centra výživy se pro změnu zaměřili na účinky borůvek na správné fungování kardiovaskulárního systému. Zjistili, že látky obsažené v plodech snižují hladinu cholesterolu, krevní tlak, chrání proti cévním mozkovým příhodám a snižují oxidační stres.

Mnozí cukrovkáře zřejmě nepřekvapí, že borůvky mají schopnost snižovat hladinu krevního cukru. Výzkumnice Mary Ann Lila z karolínské státní univerzity dospěla ke zjištění, že borůvkové fytochemikálie si dokonce zvládají poradit s extrémní hyperglykémii. Tedy s neobyčejně vysokou hladinu krevního cukru v krvi, spojenou s metabolickým syndromem, což trápí především obézní pacienty.

Nutno podotknout, že bylináři si v tomto směru cení spíše listů než plodů. A stejně tak je důležité zdůraznit, že v případě poškození slinivky borůvky nemohou v žádném případě nahradit aplikaci inzulinu. O tom, že buňky slinivky je možné regenerovat za pomocí peruánské bylinky Cuti Cuti, jsme již psali.

Zdravotních výhod pojídání borůvek je celá řada. Takže vzhůru na borůvky:-)

Hodně trpělivosti při sběru lesní plodů přeje amber

zdroje:
vlastní
http://www.wildblueberries.com/health-research/research/

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*