Borůvky prospívají srdci, mozku i cukrovkářům

Vědci na celém světě neustále zkoumají potenciál borůvek pro boj s nemocemi. Studium těchto plodů nabitých antioxidanty, vynáší na světlo stále více zdravotních výhod. Ať už se jedná o pozitivní vliv na mozkové funkce, trávicí soustavu, močové cesty nebo srdce. Borůvky příznivě ovlivňují rovněž zdraví cukrovkářů a stejně tak jsou výbornou prevencí proti rakovině.

eshop energie života nabízí


ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Výzkumník James Joseph a jeho tým z Výzkumného centra lidské výživy univerzity Tufts v Bostonu zjistil, že konzumace borůvek může zlepšit motorické funkce a zároveň eliminovat ztrátu krátkodobé paměti. Stejně tak se podle bostonských vědců borůvky mohou osvědčit jako prevence Alzheimerovy choroby.

Jiná nedávná studie týmu vedeném doktorem Robert Krikorian z univerzity v Cincinnati naznačila, že pravidelné pojídání borůvek, rostoucích ve volné přírodě, může zpomalit ztrátu kognitivních funkcí a snížení deprese u starších osob.

Lynn Adams z kalifornského výzkumného centra Beckman prokázala schopnost borůvek zastavovat růst nádorů prsu. Její kolegové z arkansaského Dětského centra výživy se pro změnu zaměřili na účinky borůvek na správné fungování kardiovaskulárního systému. Zjistili, že látky obsažené v plodech snižují hladinu cholesterolu, krevní tlak, chrání proti cévním mozkovým příhodám a snižují oxidační stres.

Mnozí cukrovkáře zřejmě nepřekvapí, že borůvky mají schopnost snižovat hladinu krevního cukru. Výzkumnice Mary Ann Lila z karolínské státní univerzity dospěla ke zjištění, že borůvkové fytochemikálie si dokonce zvládají poradit s extrémní hyperglykémii. Tedy s neobyčejně vysokou hladinu krevního cukru v krvi, spojenou s metabolickým syndromem, což trápí především obézní pacienty.

Nutno podotknout, že bylináři si v tomto směru cení spíše listů než plodů. A stejně tak je důležité zdůraznit, že v případě poškození slinivky borůvky nemohou v žádném případě nahradit aplikaci inzulinu. O tom, že buňky slinivky je možné regenerovat za pomocí peruánské bylinky Cuti Cuti, jsme již psali.

Zdravotních výhod pojídání borůvek je celá řada. Takže vzhůru na borůvky:-)

Hodně trpělivosti při sběru lesní plodů přeje amber

zdroje:
vlastní
http://www.wildblueberries.com/health-research/research/


ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

posílí ledviny

499 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*