Pět absolutně nezdravých „zdravých“ jídel

Ne každý se snaží zhubnout, ale mnoho lidí chce nejspíš jíst zdravěji. Výraz „jíst zdravěji“ může mít mnoho významů – jíst více čerstvých a méně průmyslově zpracovaných potravin, upřednostňovat místní potraviny před dováženými nebo častěji vařit vlastní jídla doma.Občas může být při nákupu obtížné správně si vybrat mezi tím co je zdravé a tím co je sice zpracované, ale praktičtější. A i když máte jen ty nejlepší úmysly, nemusí být balené potraviny ve skutečnosti tak zdravé, jak vypadají. Zde je pět běžných potravin, které se na první pohled tváří jako zdravé, a navíc pár rad.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ochucené jogurty

Vápník je pro naše tělo důležitý a jistě jste si všimli, že obchody mívají celý regál věnovaný nejrůznějším jogurtům, avšak některé ovocné jogurty neobsahují téměř žádné ovoce, a naopak jsou plné cukru.

Rada: Pokud chcete tělu dodat vápník, vitamin D, probiotika a bílkoviny, vždy volte čistý jogurt bez přísad a cukru. Můžete si jej osladit sami lžičkou medu nebo javorového sirupu nebo přidat vlastní ovoce.

Nízkotučné arašídové máslo

Ořechová másla jsou důležitá například pro sportovce, zvlášť pro ty, kteří to myslí vážně, ale ořechové máslo by mělo mít jednu přísadu (možná dvě): ořechy (a možná sůl). Kvůli chuti přidávají výrobci nejrůznější přísady včetně cukru, aby nahradili absenci tuku.

Rada: Kupte si pražené, nesolené arašídy a rozmixujte je do hladka v mixéru (přibližně pět minut) a posypte špetkou soli pro dochucení.

Muffiny z ovesných otrub

Muffiny mezi zdravé potraviny nepatří, ale kvůli zmínce o otrubách si lidé myslí pravý opak. Otruby jsou bohaté na vlákninu, jsou minimálně zpracované, pomáhají udržovat zdravé zažívání atd. V muffinech je však kromě zdravých otrub i velké množství cukru a řepkového oleje. Muffin (i otrubový) může ve skutečnosti obsahovat 400 až 500 kalorií a více než 40 gramů cukru.

Rada: Upečte si vlastní malé muffiny. Uložte je do mrazáku a vždy si jeden nebo dva rozmrazte a rozdrobte do neslazeného řeckého jogurtu nebo si k nim uvařte dvě vejce natvrdo pro rychlou snídani.

Müsli

Oves, tuk, sušené ovoce, ořechy – vše chuťově výborné. Dobrá chuť však s sebou většinou nese i vyšší kalorickou hodnotu v celkově menším množství. Půl šálku müsli může snadno přesáhnout 200 kalorií. Dodat tělu energii předtím, než si jdete například zaběhat je určitě dobrý nápad, vždy ale dbejte na správnou porci.

Rada: Na müsli používejte odměrku, abyste mohli přesně určit porci.

Hotové nápoje smoothie

Doma namíchaný smoothie přijde vhod po tréninku nebo na snídani, je ale nutné dávat si pozor na obsah cukru. Hotové smoothie zvolte, pouze pokud si můžete zvolit přísady nebo si přečíst složení. Dbejte na to, aby obsahovaly nezpracované, čerstvé ovoce a zeleninu bez zbytečných přísad a aby neměly více než 300 kalorií, méně pokud jde pouze o svačinku.

Rada: Připravte si větší dávku smoothie a rozdělte ji na několik porcí, takže budete mít na několik dní připravenou zdravou a chutnou snídani. (zdroj: runnersworld.com)

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*