Pět absolutně nezdravých „zdravých“ jídel

Ne každý se snaží zhubnout, ale mnoho lidí chce nejspíš jíst zdravěji. Výraz „jíst zdravěji“ může mít mnoho významů – jíst více čerstvých a méně průmyslově zpracovaných potravin, upřednostňovat místní potraviny před dováženými nebo častěji vařit vlastní jídla doma.Občas může být při nákupu obtížné správně si vybrat mezi tím co je zdravé a tím co je sice zpracované, ale praktičtější. A i když máte jen ty nejlepší úmysly, nemusí být balené potraviny ve skutečnosti tak zdravé, jak vypadají. Zde je pět běžných potravin, které se na první pohled tváří jako zdravé, a navíc pár rad.

eshop energie života nabízí


SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč

SCHIZANDRA 100 cps

posílí imunitu

349 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ochucené jogurty

Vápník je pro naše tělo důležitý a jistě jste si všimli, že obchody mívají celý regál věnovaný nejrůznějším jogurtům, avšak některé ovocné jogurty neobsahují téměř žádné ovoce, a naopak jsou plné cukru.

Rada: Pokud chcete tělu dodat vápník, vitamin D, probiotika a bílkoviny, vždy volte čistý jogurt bez přísad a cukru. Můžete si jej osladit sami lžičkou medu nebo javorového sirupu nebo přidat vlastní ovoce.

Nízkotučné arašídové máslo

Ořechová másla jsou důležitá například pro sportovce, zvlášť pro ty, kteří to myslí vážně, ale ořechové máslo by mělo mít jednu přísadu (možná dvě): ořechy (a možná sůl). Kvůli chuti přidávají výrobci nejrůznější přísady včetně cukru, aby nahradili absenci tuku.

Zdraví

Rada: Kupte si pražené, nesolené arašídy a rozmixujte je do hladka v mixéru (přibližně pět minut) a posypte špetkou soli pro dochucení.

Muffiny z ovesných otrub

Muffiny mezi zdravé potraviny nepatří, ale kvůli zmínce o otrubách si lidé myslí pravý opak. Otruby jsou bohaté na vlákninu, jsou minimálně zpracované, pomáhají udržovat zdravé zažívání atd. V muffinech je však kromě zdravých otrub i velké množství cukru a řepkového oleje. Muffin (i otrubový) může ve skutečnosti obsahovat 400 až 500 kalorií a více než 40 gramů cukru.

Rada: Upečte si vlastní malé muffiny. Uložte je do mrazáku a vždy si jeden nebo dva rozmrazte a rozdrobte do neslazeného řeckého jogurtu nebo si k nim uvařte dvě vejce natvrdo pro rychlou snídani.

Müsli

Oves, tuk, sušené ovoce, ořechy – vše chuťově výborné. Dobrá chuť však s sebou většinou nese i vyšší kalorickou hodnotu v celkově menším množství. Půl šálku müsli může snadno přesáhnout 200 kalorií. Dodat tělu energii předtím, než si jdete například zaběhat je určitě dobrý nápad, vždy ale dbejte na správnou porci.

Rada: Na müsli používejte odměrku, abyste mohli přesně určit porci.

Hotové nápoje smoothie

Doma namíchaný smoothie přijde vhod po tréninku nebo na snídani, je ale nutné dávat si pozor na obsah cukru. Hotové smoothie zvolte, pouze pokud si můžete zvolit přísady nebo si přečíst složení. Dbejte na to, aby obsahovaly nezpracované, čerstvé ovoce a zeleninu bez zbytečných přísad a aby neměly více než 300 kalorií, méně pokud jde pouze o svačinku.


9c028f662cbe688f0722fdf4c364b99b 0 - Pět absolutně nezdravých „zdravých“ jídel

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

692d6448a6724dd52c2810e72b5d7733 0 - Pět absolutně nezdravých „zdravých“ jídel

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

adcdffece8bf3832c4d67f6b2e6e3b3f 0 - Pět absolutně nezdravých „zdravých“ jídel

ŠKORNICE FORTE

nahradí viagru

799 Kč

d8a9da134e7ab4e2d4cbc10bc3528917 0 - Pět absolutně nezdravých „zdravých“ jídel

PSYLLIUM 250g

doplní vlákninu

129 Kč


Rada: Připravte si větší dávku smoothie a rozdělte ji na několik porcí, takže budete mít na několik dní připravenou zdravou a chutnou snídani. (zdroj: runnersworld.com)


MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

dodá antioxidanty

399 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*