Manipulativní techniky 8: Předstírání nevinnosti

Toxičtí lidé jako jsou zákeřní narcisisté, psychopati a lidé s antisociálními vlastnostmi, provozují ve vztazích nehorázné chování, které vykořisťuje, ponižuje a zraňuje jejich intimní partnery, členy rodiny a přátele. Užívají množství diverzních taktik k narušení reality jejich obětí a k odklánění vlastní zodpovědnosti. Ačkoliv si tyto taktiky může osvojit každý, zákeřní narcisisté je užívají ve zvýšené míře ve snaze uniknout zodpovědnosti za své jednání. Postupně uvádíme 20 diverzních taktik, které užívají toxičtí lidé, aby nás umlčeli a ponížili.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Návnada a předstírání nevinnosti

Toxičtí jedinci nás nalákají na falešný pocit bezpečí, jen aby získali příležitost předvést svou krutost. Vlákají nás do bezduché a chaotické debaty, která může s někým bez pojmu o úctě velmi rychle přerůst v energiezivota Banner3 - Manipulativní techniky 8: Předstírání nevinnostihádku. Pouhý nesouhlas nás může vlákat do počátečních zdvořilých odpovědí, dokud nebude jasné, že ten člověk má zákeřný motiv a chce nás roztrhat na kusy.

Tím, že nás „zlákají“ zdánlivě racionálním a nevinným komentářem, mohou si s námi začít hrát. Pamatujme si: Zákeřní narcisisté znají naše nejistoty. Znají fráze, jež nás rozčilují a nahlodávají naše sebevědomí.

Znají rušivá témata, jež obnovují naše zranění. A těchto znalostí zákeřně využijí k tomu, aby nás provokovali. Jakmile se necháme nachytat, poodstoupí a nevinně se zeptají, zda jste „v pořádku“ a budou mluvit o tom, jak nás nechtěli rozrušit.

Tato falešná nevinnost má za účel využít naší nepozornosti a donutit nás uvěřit, že nás skutečně nechtěli zranit, dokud se to nestává tak často, že realitu jejich zákeřnosti již dále nelze popírat.

Když si jejich léčku uvědomíte, můžeme se úplně vyhnout své účasti. Mezi běžné návnady patří provokativní hlášky, urážky, bolestivá obvinění a nepodložené zobecňování. Také náš instinkt nám může prozradit, kdy se na nás chystá návnada. Pokud se nám z určitého komentáře dělá zle a při jeho rozvedení ten pocit přetrvává, je to známkou toho, že možná potřebujeme víc prostoru, abychom vyhodnotili situaci, než na ni zareagujeme.

Zkoušení hranic a sladké sliby

Narcisisté, sociopaté a další toxičtí lidé neustále zkoušejí a testují naše hranice, aby zjistili, které z nich mohou překročit. Čím více narušení pro ně skončí bez následků, tím více tlačí na pilu. Proto lidé, kteří si prošli emocionálním a fyzickým týráním, často zakusí ještě vážnější zneužívání pokaždé, když se vrátí ke svým trýznitelům.

Tyrani obvykle lákají své oběti zpět sladkými sliby, falešnými pocity lítosti a prázdnými slovy o tom, jak se změní, jen aby své oběti zneužívali ještě hůře. V nemocné mysli tyrana slouží toto zkoušení hranic jako trest za to, že jsme se postavili jeho zneužívání i za to, že se k němu vracíme. Když se narcisisté snaží stisknout emoční reset, místo abychom ustoupili, ještě více své hranice zpevněme.

Pamatujme – vysoce manipulativní lidé nereagují na empatii nebo soucit. Reagují na důsledky.

zdroj: www.thoughtcatalog.com

překlad: ScoreV

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Manipulativní techniky 8: Předstírání nevinnosti269b - Manipulativní techniky 8: Předstírání nevinnosti MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Manipulativní techniky 8: Předstírání nevinnosti OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Manipulativní techniky 8: Předstírání nevinnosti monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*