Dieta nepomáhá. Proč? Známe utajovanou odpověď

V našem trávicím traktu máme různé bakterie - „dobré" i „špatné". Potřebujeme oba druhy. Potřebujme však, aby byly v rovnováze. Hlavním krmivem pro špatné bakterie (kvasinky) je rafinovaný cukr, droždí a rafinovaná (bílá) mouka. Protože tato strava v našem jídelníčku převládá, zkuste dnes najít výrobky bez těchto přísad, jsou tam dávány úmyslně), špatné bakterie se přemnoží a doslova zdivočí! Přitom vytvářejí látky, které v nás vyvolávají drogovou závislost.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Dieta nepomáhá. Proč? Známe utajovanou odpověď.
Dieta nepomáhá. Proč? Známe utajovanou odpověď. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Špatné bakterie způsobují, že doslova žadoníme o další bílou mouku, cukr a další věci. Stalo se vám (jako mně), že jste večer chodili po bytě a v zoufalé touze po něčem sladkém jste vymetali ledničku, špajz? A když jste nic nenašli, jeli jste nakonec na nonstop benzínku něco sladkého si koupit?
To je přímo fyzická závislost! (A proto žádná nárazová dieta nemůže dlouhodobě fungovat, snad jen dieta podle nositele Nobelovy ceny by mohla zabrat, poznámka redakce.)

Důsledkem je opět překyselení organismu. Naproti tomu dobré bakterie trpí hlady, živoří a nemohou vykonávat svoji trávicí funkci.

Tím je narušeno vstřebávání živin. My navíc tyto bakterie účinně hubíme pomocí antibiotik. Jídlo pak není dobře zpracované, začne hnít a rozkládat se. Rozmnožují se plísně, které produkují jedy – mykotoxiny, které zamořují a ničí naše tělo.

Dieta nepomůže, pokud je tělo zanesené jedy

Jedy blokují funkce těla. Poslední výzkumy ukazují, že toxiny jsou schopné blokovat všechny funkce těla! Překyselený a jedy zamořený organismus pak není schopen odbourávat tuky.

Dokáže je ukládat, avšak ne odbourávat. Víte, co to znamená ve světle minulé kapitoly? V dálce již na vás mává rakovina!!!

Některé potraviny také vyvolávají zánět sliznice tenkého střeva. Pokud je sliznice zanícená, stává se nepropustná pro ty nejdůležitější živiny (vitamíny, minerály atd.). Které potraviny to jsou? To se většině lidí žel nebude líbit: uzeniny, cukr, bílá mouka, masové konzervy, bublinkové limonády, alkohol, nasycené mastné kyseliny, přesolování jídla…

To přináší opět dva důsledky:

1) neschopnost dokonale zpracovat potraviny, a tedy přibírání na váze
2) zánět opět znamená kyselou tkáň… A tak je úplně jedno, že chodíme cvičit do fitness centra, držíme diety, konzumujeme nízkotučné výrobky a chráníme se před cholesterolem. Dokud nevytvoříme v našem těle podmínky k tomu, aby tělo bylo schopné odbourávat tuky, budeme mít pořád problémy.

Dieta může pomoci jen krátkodobě a jen někomu

Samozřejmě každý jsme jiný a občas se někomu podaří zhubnout. Ovšem kvůli metodám potravinářského průmyslu opět rychle znovu přibírá.

Abychom mohli začít hubnout, potřebujeme:

a) zastavit „jízdu na horské dráze“
b) zbavit se kyselého prostředí v našem organismu
c) detoxikovat organismus
d) dodat tělu bioaktivní vitaminy a minerály (o tom více později)

Ještě jedna poznámka – k hubnutí: Do tuků tělo odkládá škodlivé látky (jedy).

Pokud začnete hubnout, je nutné hubnout pomalu a stále detoxikovot tělo.

Jinak uvolněné toxiny mohou poškodit vaše zdraví (mám na myslí pomáhat odvádět toxiny z těla – dostatečným pitím, konzumaci vlákniny, která na sebe toxiny naváže atd.).

A tělo zamořené jedy není schopno hubnout.

Detoxikace je prvním předpokladem pro hubnutí.

z knihy Nespěchejte do rakve, kterou můžete zakoupit v eshopu Energie života

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*