Pásový opar: Jak se ho zbavit přírodně?

Pásový opar nejčastěji postihuje osoby starší 50 let, ale může se objevit také u mnohem mladších jedinců. Jaké jsou příčiny tohoto bolestivého virového kožního onemocnění a jak podpořit jeho léčbu přírodní cestou?

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč


Pásový opar: Jak se ho zbavit přírodně?
Pásový opar: Jak se ho zbavit přírodně? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pásový opar neboli herpes zoster patří k velmi bolestivým kožním onemocněním virového původu. Nejčastěji se objevuje na hrudníku a zádech, postižený však může být také obličej nebo krk. Toto virové kožní onemocnění se může vyskytnout i na dalších částech těla. Jaká je jeho hlavní příčina?

Pásový opar a jeho příčiny

Zajímá vás, jak pásový opar vzniká? Jeho příčinou je herpes zoster virus, což je přesně tentýž virus, který způsobuje plané neštovice. Jelikož snad každý z nás prodělal v dětství plané neštovice, s herpes zoster virem se bohužel nemusíme loučit navždy. Tento vir přečkává v nervových buňkách, v momentě určitého podnětu se může projevit právě ve formě pásového oparu.

REKLAMA
cordyceps forte - Pásový opar: Jak se ho zbavit přírodně?

Herpes zoster virus se nejčastěji probouzí při výrazném oslabení imunity. Jeho příčinou je dlouhodobý stres, nadměrná dlouhodobá námaha, špatná životospráva, ale i vážnější onemocnění nebo úraz.

Příznaky pásového oparu

Jak poznáte, že se vám dělá pásový opar? K prvním příznakům tohoto kožního onemocnění virového původu patří bolestivost, pálení a pnutí. Do dvou dnů se v tomto místě nemocnému v pruzích vysejí červené skvrnky, ze kterých posléze vzniknou puchýřky. Po té, co puchýřky zaschnou se změní ve stroupky, které se nakonec odloupnou.

Pásový opar se zpravidla dělá v pruzích, které kopírují určitý nervový svazek. Kromě těchto problémů pociťuje nemocný slabost, malátnost a velkou únavu. Rovněž má zažívací potíže, zvýšenou teplotu a vykazuje zduření lymfatických uzlin.

Přenos pásového oparu

Nemocný je pro své okolí vysoce infekční zvláště v době výsevu puchýřků. Z toho důvodu by se k němu neměly přibližovat zejména děti, u kterých může herpes zoster virus způsobit plané neštovice.

Pokud budete dodržovat základní hygienická pravidla, přenosu herpes zoster viru se nemusíte příliš obávat. Tento přenos totiž probíhá stykem kůže s kůží, která má na sobě určitou oděrku, která pro toto onemocnění představuje vstupní bránu.

A co pásový opar u dětí? Pokud se na dítě po styku s nakaženým poprvé přenese herpes zoster virus, projeví se zpravidla jako plané neštovice. Tento virus přetrvává v těle a až později se může případně vyvinout právě v pásový opar.

Jak je to s tímto onemocněním u těhotných žen? Je zvláště kritické v první polovině těhotenství, kdy může poškodit plod nebo vyvolat potrat. Když se pásový opar u těhotné objeví tři týdny před porodem, může nakazit přímo dítě, u kterého se v prvních dnech po porodu mohou objevit plané neštovice.

Přírodní léčba: V hlavní roli antivirotika a vitamin C

Ptáte se na to, jak se zbavit pásového oparu přírodně? V případě této doplňkové léčby máte hned několik možností. V prvé řadě do svého jídelníčku zařaďte potraviny a přírodní doplňky stravy obsahující vitamíny řady B, vitamín C (rakytník řešetlákový, Camu Camu) a zinek. Každý den vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody a snažte se vyhýbat stresovým situacím. 

Pásový opar jasně signalizuje, že vaše imunita není zcela v pořádku. Pro její posílení začněte užívat echinaceu, schizandru čínskou, Acai berry nebo hlívu ústřičnou. Aby vaše imunita fungovala, jak má, pomohou vám dále extrakty z hub Reishi, Maitake či Cordyceps, se kterými pracuje zejména čínská medicína. Blahodárné látky extrahované z těchto hub aktivují oslabený imunitní systém a zvyšují obranyschopnost lidského organismu.

Jelikož je pásový opar kožní onemocnění virového původu, zbavíte se jej přírodně také pomocí silných přírodních antivirotik. Která to jsou především? Pomůže vám extrakt z grepových jader, Vilcacora a zejména Sandre de drago neboli dračí krev, které silně působí proti virům a zároveň posilují imunitní systém.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*