Tři úrovně rozhodování v životě, která je vaše?

Lidský život je plný rozhodnutí, která tvoří náš osud. Podle toho, jak vědomě se rozhodujeme, můžeme tvořit svou realitu a dále zvyšovat míru úspěšnosti. Samozřejmě budeme hovořit o rozhodnutích nefatálních, tedy vratných, byť mnohdy jen teoreticky.

REKLAMA

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

1. Základní úroveň

rozhodnutí1a - Tři úrovně rozhodování v životě, která je vaše?1.a) Nerozhodování

V této fázi, která je pro mnohé z nás konečná, se rozhodnutí spíše anebo zcela vyhýbáme. Ze strachu před důsledky určité volby si raději nevybereme vůbec. Jenže důsledek takového nerozhodování je často ještě mnohem horší, než kdybychom se rozhodli pro jednu z variant. Pokud tento postoj k životu zachováme až do jeho konce, jde jen o promarněný život.

Míra úspěšnosti: 0%

rozhodnutí1b - Tři úrovně rozhodování v životě, která je vaše?1.b) Loterie – rozhodování naslepo

Jsme moudřejší, protože jsme přišli na to, že nejhorší je nerozhodnout se vůbec. Jdeme do opačného extrému a rozhodujeme se pokaždé. Jenže impulzivně a naslepo, aniž bychom si zjistili veškeré dostupné informace o následcích své volby. Tudíž 50/50 je pouze zdánlivá úspěšnost, jelikož úspěšnost původního rozhodnutí s každým dalším dílčím klesá, pokud se netrefíme. Když se pak dostaneme do úzkých, nejsme často schopni rozklíčit, které rozhodnutí bylo původní.

Dochází zde k syndromu finálního rozhodnutí této úrovně. Buď se vrátíme zpět do úrovně 1.a) anebo postoupíme do vyššího levelu.

Míra úspěšnosti: 20%

rozhodnutí1c - Tři úrovně rozhodování v životě, která je vaše?1.c) Pečlivé rozhodování

V této úrovni, poučení o častých nezdarech v úrovních předchozích, se snažíme pečlivě rozhodovat na základě všech možných dostupných informací. Ale pouze nám dostupných informací, což se často může ukázat jako nedostatečné. Tudíž postup životem může být podobný jako v úrovni 1.b), ale míra úspěšnosti je mnohem vyšší.

Míra úspěšnosti: 40%

rozhodnutí2 - Tři úrovně rozhodování v životě, která je vaše?2. Pokročilá úroveň

Rozhodujeme se na základě intuice, ať už vrozené či získané během života. Pokud se se přesto necháme okouzlit rozumem a rozhodneme se pro nesprávnou variantu, nijak nás to nerozhodí, protože vnitřně víme, že každé rozhodnutí se dá napravit. Sice nás to stojí energii navíc, ale to za případnou změnu směru zpět na pro nás správnou cestu stojí.

Míra úspěšnosti: 60%

3. Nejvyšší úroveň

3.a) Zlatá střední cesta

rozhodnutí3a - Tři úrovně rozhodování v životě, která je vaše?Pokud si máme vybrat ze dvou variant, jdeme prostřední cestou, protože vždy máme možnost svou cestu snadnou korigovat příklonem k první či druhé variantě. Občas se nám ovšem může stát, že jedna z variant mezi tím zmizí z našeho dosahu, což znamená, že naše životní cesta půjde ve šlépějích druhé varianty. Ať tak či onak, je to jen znamení, že jsme se rozhodli správně, i když jsme se vlastně nerozhodli, i když i to je diskutabilní 🙂 pokud z toho nejste chytří a týká se vás tato úroveň, vůbec nevadí, hlavní je, že vnitřně cítíte, jak žít:-)

Míra úspěšnosti: 80%

rozhodnutí3b - Tři úrovně rozhodování v životě, která je vaše?3.b) (Ne)rozhodování

Na první pohled by se mohlo zdát, že se dostáváme zpátky na úroveň 1.a), ale opak je pravdou. Když dva dělají totéž, není to totéž. V této úrovni se totiž rozhodujeme zcela komplexně tak, že jdeme celým prostorem variant, vytyčenými mezi dvěma krajními. Tato úroveň je ovšem už pro mistry života, což ovšem neznamená, že ji nemůžete dosáhnout i vy. Jen je zapotřebí pochopit zákony příčiny a následku, tedy kauzality. A k tomu ještě účel jednotlivých životních peripetií. A být plně vědomý.

Míra úspěšnosti: 100%

Parádní život plný živé energie přeje amber

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*