Atopický ekzém: Poradíme, jak se ho zbavit

Atopický ekzém je kožním onemocněním, které může potrápit každou věkovou skupinu. Jedná se o zánět, který se projevuje hlavně u citlivé kůže a může způsobit nepříjemné svědění nebo pálení. Vždy je nutné přihlížet na to, že atopický ekzém nikdy neodezní úplně. Pomocí správných metod je ale možné jeho projevy minimalizovat a ulevit tak své pokožce.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč


Atopický ekzém: Poradíme, jak se ho zbavit.
Atopický ekzém: Poradíme, jak se ho zbavit. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Projevy jsou jasné a lze je rozeznat na první pohled. Atopický ekzém totiž způsobuje, že je kůže vysušená, má lehce „šupinatou“ texturu na dotek a chemické látky je citlivá a postupně se rozšiřuje po celém těle. Pokud postižený nebere ohled na to, že se na jeho kůži objevil znak atopického ekzému a dál pokračuje v nevhodné péči o pokožku, může se kožní problém rozšířit.

Odhalte příznaky včas a ihned přistupte k léčbě

Kůže může být podrážděná u dětí, ale i u dospělých osob. Některé kosmetické nebo hygienické přípravky obsahují látky, ke kterým se tělo může stavět odmítavě a reagovat kožními problémy. Některé příznaky atopického ekzému jsou nenápadné, ale rychle se rozšiřují.

  • zarudnutí
  • citlivost na dotek
  • odlupování kůže
  • tvorba strupů
  • tvorba šupinek

Na atopický ekzém platí posílení kožní bariéry

Příčin vzniku existuje spousta. Může se jednat o genetiku, působení alergenů, nevhodné podnebí, bakterie, kvasinky a spoustu dalších. Podrobné vlivy rozebírá například odborná práce z Farmaceutické fakulty v Hradci Králové, která se atopickým ekzémem zabývá do hloubky.

Pokožka je zesláblá a potřebuje posilnit svou strukturu. To je hlavním cílem při léčbě ekzému. Právě proto je nutné začít léčbou přímo uvnitř těla. Zdravou pokožku podporuje dostatečná hladina zinku, kterou můžete doplnit ve formě doplňků stravy. Nezapomínejte vždy zinek užívat až po jídle, jelikož na prázdný žaludek může působit dráždivě a vyvolávat nepříjemné pocity a zvracení.

Přistupujte k pokožce citlivě

Koupel by neměla probíhat příliš často, přičemž byste měli brát zřetel na vhodné produkty, které kůže bude snášet. Běžná mýdla z drogerie obsahují mnoho látek, které například odpovídají za to, aby přípravek více pěnil, měl příjemnou vůni, byl trvanlivý a měl lákavou barvou. Cenou za to je však to, že jsou některé látky pro pokožku dráždivé. Zaměřte se raději na přírodní kosmetiku, která posiluje kožní bariéru.

BIO kosmetika obsahuje oleje, výtažky z bylin a další prospěšné přírodní látky, které zbavují kůži infekce, oleje ji zklidňují a atopický ekzém tak zmírňuje své příznaky. Při pravidelném užívání citlivé kosmetiky si můžete všimnout minimalizace zarudnutí a snížení svědění.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*