Jak se zbavit rýmy rychle a přirozeně

Rýma dokáže pěkně pozlobit. Pokud ale víme, co ji opravdu způsobuje, tak i víme, jak se rýmy zbavit a že pomůže i přírodní léčba. Není tedy nutné sahat po lécích a kapkách do nosu.

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč


Jak se zbavit rýmy rychle a přirozeně.
Jak se zbavit rýmy rychle a přirozeně. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Rýma je zánět nosní sliznice, který je často virového původu. Akutní rýma je součástí zánětu horních cest dýchacích. Nejčastěji nás potrápí v souvislosti s nachlazením. Tato akutní rýma může mít mnoho podob. Nejčastěji ale začíná jako velice intenzivní vodnatá rýma, která pak přechází do hustší sekrece s ucpáním nosu. Na rýmu existuje řada léků či přírodní léčba. Jak se ale zbavit rýmy rychle a přirozeně.

REKLAMA

Nikoliv černý, ale BÍLÝ PÁTEK v eshopu Energie života!

Slevy na téměř všechny produkty značky Energie života!

ZOBRAZIT VŠECHNY SLEVY


Rýma dokáže sama odejít do týdne až čtrnácti dnů. Rýma je totiž reakcí těla. Pokud se tedy zbavíme virů, tak zmizí i rýma.  Pokud se chceme virů zbavit, tak je důležité posílit svou obranyschopnost. V tom nám nejvíce pomůžou betaglukany. Přírodní látky, které zrychlí a zvýší aktivitu imunitních buněk. Jejich účinek je osvědčený a je to způsob, jak se opravdu rychle zbavit rýmy.

Dále jsou to doplňky, které nám dodají potřebné vitamíny a látky, které obranyschopnost posílí. Skvělá je v tomto šťáva z rakytníku, která je bohatá na vitamín C a antioxidanty. Nepřekonatelným zdrojem vitamínu C jsou pak plody camu camu.

Myšlenky souvisí s tím, jak se zbavit rýmy

Viry vnímáme jako narušitele naší zóny či hranice zdraví, tedy vyrovnanosti a klidu. Na úrovni myšlenek se tedy jedná o pocity, které nějak náš klid narušily. Nejčastěji je to spojeno s pocity ublížení, pocity křivdy a smutku.

Tento nějaký pocit si často nepřipouštíme, potlačujeme ho a jsme smutní jen uvnitř nás samých. Toto vnitřní rozkolísání se pak zhmotní v oslabené obranyschopnosti, rýmy a dalších případných příznaků. Stačí si tedy často v klidu vše uvědomit a vyplakat se nejen prostřednictvím intenzivní vodnaté rýmy. Tělo se díky tomu začne rychleji zotavovat.

Proto, jak se zbavit rýmy, nejvíce pomáhá být v klidu, odpočívat a dostatečně spát. Rýma je takový první signál, který když uposlechneme, tak se z ní brzy dostaneme. Pokud vnitřní pocit neventilujeme, tak v nás zůstane a často přejde do vzteku, který se na úrovní těla projeví jako bolest uší, dutin, apod. Rýma se zhorší, je-li žlutá či zelená, hnisavá. V takovém případě už navštěvujeme lékaře.

Bylinkový „coldrex“ jménem samahan

S odplavováním škodlivých myšlenek je vhodné, aby i na úrovni těla docházelo k dostatečnému příjmu tekutin. Pomáhají z těla odplavovat škodliviny a zmírňují rýmu, vysychání sliznic, apod. Nejlepší se jeví teplé vývary a čaje, které tělo dokáží posílit.

Obzvláště jsou to různé bylinné směsi  a tinktury. Například bylinná tinktura rýma a nachlazení. Tato tinktura působí i jako prevence a při začínajícím nachlazení, začínající viróze či při alergiích. Působí na horní cesty dýchací a obsahuje mydlici, mochnu husí a kurkumu.

Skvělým nápojem při nachlazení, chřipkách a jiných virových onemocněních je bylinkový „coldrex“ samahan. Jedná se o směs několika ayurvédských bylin, které tělo podporují v jeho obranyschopnosti. Přináší tak úlevu od řady příznaků včetně rýmy a mohou ho i děti.  Je to skvělý způsob, jak se zbavit rýmy.

S pitným režimem často přijímáme i lehkou stravu, abychom si celkově odlehčili tak, jak si potřebujeme myšlenkově a pocitově odlehčit.

A co do nosu, když máme rýmu

Rýmu si pak můžeme vnějšími přípravky značně zpříjemnit. Skvělé jsou v tomto aromaterapeutické olejíčky, které lze užívat i vnitřně. Nosní sliznice pohladí, nedráždí a při správné aplikaci se dostanou do všech dutin. Je to skvělá přírodní léčba, jak se zbavit rýmy.

Olejíčky existují i pro aplikaci kolem nosu. Existují i směsi, které lze nakapat na ubrousek a nechat v místnosti či nakapat do lázně, kde vlhký vzduch spolu s danou esencí pomůže k uvolnění nosu. Lze využít i aromaterapeutické spreje pro dezinfekci a osvěžení vzduchu. Je to skvělá přírodní léčba, jak se zbavit rýmy.

Tyto olejíčky nemají vedlejší účinky jako běžně dostupné léky na rýmu a sliznice nedráždí. Nejčastějšími léky na rýmu jsou kapky do nosu a spreje do nosu. Ty je nutné užívat přiměřeně. Vhodnější je použít roztoky mořské vody ve formě spreje do nosu.

Existují dvě varianty těchto roztoků, izotonický a hypertonický roztok. Izotonický roztok je přirozený buňkám lidského těla a slouží pro každodenní hygienu nosu. Můžou ho děti od narození a skvěle nos vyčistí například před aplikací olejíčku do nosu.

Hypertonický roztok je mírně slanější, než jsou buňky lidského těla. Díky tomu přirozeně uvolňuje ucpaný nos. Často je v kombinaci s mědí, která působí antibakteriálně. Využívá se především při infekčních rýmách. Chrání nás před komplikacemi rýmy. Oba roztoky lze užívat vícekrát za den.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*