Blokáda zad: Příčiny a způsoby léčby

Ohnuli jste se pro těžkou věc, ovšem ucítili jste ostrou bolest, zablokovala se vám záda a nedokážete se narovnat do původní pozice? Tento bolestivý problém zakusil v životě snad každý z nás. Jaké jsou hlavní příčiny zablokovaných zad a jakým způsobem je léčit?

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Blokáda zad: Příčiny a způsoby léčby.
Blokáda zad: Příčiny a způsoby léčby. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Blokáda zad, laicky označovaná jako houser, se nejčastěji týká nejproblematičtější oblasti, kterou je bederní páteř. Z jakého důvodu? Bedra představují nejvíce zatěžovanou část páteře. Záda se vám tak mohou zablokovat při jakékoliv situaci – aniž to sami čekáte – a také v jakémkoliv věku.

REKLAMA
muay active cream - Blokáda zad: Příčiny a způsoby léčby

Blokáda zad a její příčiny

K blokádě zad nejčastěji dochází v důsledku zvýšené námahy a přetížení svalů. Jak už jsme zmínili, tzv. houser vzniká v jakémkoliv věku vlivem nesprávného pohybu, přetížení při práce nebo při zvedání těžkých předmětů. Za blokádu zad často může také prochladnutí nebo průvan.

S houserem se v životě setkalo až 80 procent z nás. Tato akutní bolest zad je totiž často i následkem nesprávných životních návyků. Blokádu zad způsobuje také nedostatečná, ale i nadměrná fyzická aktivita, špatné držení těla, jednostranná zátěž, obezita, stres či sedavé zaměstnání.

Co je pro housera typické

Jakým způsobem se blokáda zad neboli houser projevuje? V oblasti bederní páteře ucítíte velmi ostrou bolest a pálení, ale i tah a tlak do dolních končetin. Tento nepříjemný stav přichází znenadání a postiženého dokáže na dlouho dobu paralyzovat. Při houseru jste zkrátka v bolestivém stažení a výrazně omezeni v pohybu.

Blokáda zad a její léčba

Zablokovala se vám znenadání záda a potřebujete si od této akutní bolesti co nejdříve ulevit? Jedním z nejrychlejších a nejúčinnějších způsobů, jak uvolnit zablokovaná záda, je aplikace suchého tepla. Nahřejte tedy nahřívací polštářek s pohankou nebo třešňovými peckami a přiložte jej na postižené místo. Za hodinu až dvě by se vám mělo výrazně ulevit.

Při blokádě zad namažte dále bolestivé místo thajským MUAY THAI krémem proti bolesti, který dokáže uvolnit bolesti svalů a kloubů. Bolest zad zmírníte také vnitřně, a to práškem z kořene kava kava, který má protizánětlivé a analgetické schopnosti. Můžete si být jisti tím, že thajský MUAY THAI krém a kava kava jsou velmi účinné a zabírají velmi rychle.

Tipy, jak předcházet blokádě zad

U řady lidí se blokáda zad objevuje mnohem častěji nežli taková migréna. Chcete, aby vám houser přestal tolik komplikovat život? Pusťte se do prevence blokády zad. Co vše pro to musíte udělat?

Pokud máte nadváhu či obezitu, zhubněte.

Pravidelně cvičte. Se správnými cviky na záda váš pomůže fyzioterapeut, který vám doporučí vhodnou sportovní aktivitu. Pro zdravá záda je nezbytná také každodenní chůze.

Zaměřte se na správné držení těla. Pokuste se v jedné ose držet hlavu, krk, hrudník a bederní páteř. Správné držení těla si nejprve zkuste nacvičovat doma před zrcadlem.

Máte sedavé zaměstnání? V tom případě alespoň jednou za hodinu vstaňte od počítače a projděte se po kanceláři nebo na toaletu. Jestli máte možnost, zkuste pracovat také ve stoje.

Vaší páteři uleví i správné sezení. Nastavte si své kancelářské křeslo tak, abyste nohama dosáhli na zem. Mezi vašimi stehny a lýtky přitom musí být úhel 90 stupňů. Svá záda držte ve vzpřímené pozici a své nohy mějte položené na zemi.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*