Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?

Každý z nás během puberty trpěl nepříjemným kožním onemocněním známým také jako acne vulgaris. Avšak někteří z nás trpí tímto onemocněním i ve svém dospělém věku. Proč tomu tak je a jak se ho zbavit?

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?
Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Naše kůže má svůj vlastní mechanismus vylučování mazu a potu. Akné na obličeji vzniká při vyšší produkci tohoto mazu v mazových žlázách a koříncích chloupků, kde následně tvoří hrbolky s hnisavým vrcholem.

Bez pochopení příčiny nelze vyléčit jakoukoliv nemoc. A to i v případě akné na obličeji, pokud řešíme jen následky v podobě pupínků. Během pubertálního období je příčina kvůli hormonální nerovnováhy celkem jasná. Ale málo kdo ví, že i v dospělosti můžeme trpět nerovnováhou svých hormonů nebo žít nezdravým životním stylem, který je zásadní příčinou akné.

Celkově lze jako možné příčiny akné uvést tyto důvody:

  • hormonální nerovnováha
  • slabá funkce jater
  • slabá funkce ledvin
  • slabá funkce žlučníku
  • přílišná fyzická aktivita, např. sport
  • špatná strava, nadměrná konzumace pálivého a ostrého koření
  • vysoká hladina stresu
  • nedostatečný pitný režim
  • vysoká míra intoxikace organismu

Jak si můžeme od akné pomoci?

V žádném případě hnisavé pupeny nevytlačujeme. Nejlépe uděláme, pokud identifikujeme příčiny vzniklého onemocnění a následně je odstraníme. Určitě je také vhodné snížit konzumaci kávy, bílého cukru i mouky, smažených jídel, taveného sýru a mléka, černého čaje i alkoholu.

Všechny tyto potraviny tělo zatěžují a vyčerpávají. To pak nemá dostatečný prostor pro přirozenou regeneraci. Pokud snížíme příjem těchto potravin, tak je vhodné ještě přirozenou regeneraci a očistu organismu podpořit vhodnými superpotravinami. 

Na akné také můžeme využít spoustu vnějších přírodních produktů jako je třeba:

Pro zlepšení hormonální činnosti pak doporučujeme doplňky stravy jako je kotvičník zemní  či maca peruánská. Také můžeme na akné aplikovat pleťové masky z rajčat či okurky.

Závěrem

Pokud se již dlouhodobě snažíme řešit příčinu akné skrze stravu a užívání přírodních olejů, ale výsledky se stále nedostávají, tak je nutno zvážit zda netrpíme oslabenou funkcí jater, ledvin nebo žlučníku.

V tomto případě je na místě vyhledání odborné pomoci a užívání přírodních produktů podporující tyto orgány. Také je potřeba tomuto způsobu léčby věnovat čas, než začneme vidět, že akné opravdu mizí.

Jakub

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*