Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?

Každý z nás během puberty trpěl nepříjemným kožním onemocněním známým také jako acne vulgaris. Avšak někteří z nás trpí tímto onemocněním i ve svém dospělém věku. Proč tomu tak je a jak se ho zbavit?

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč


Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?
Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Naše kůže má svůj vlastní mechanismus vylučování mazu a potu. Akné na obličeji vzniká při vyšší produkci tohoto mazu v mazových žlázách a koříncích chloupků, kde následně tvoří hrbolky s hnisavým vrcholem.

Bez pochopení příčiny nelze vyléčit jakoukoliv nemoc. A to i v případě akné na obličeji, pokud řešíme jen následky v podobě pupínků. Během pubertálního období je příčina kvůli hormonální nerovnováhy celkem jasná. Ale málo kdo ví, že i v dospělosti můžeme trpět nerovnováhou svých hormonů nebo žít nezdravým životním stylem, který je zásadní příčinou akné.

Celkově lze jako možné příčiny akné uvést tyto důvody:

  • hormonální nerovnováha
  • slabá funkce jater
  • slabá funkce ledvin
  • slabá funkce žlučníku
  • přílišná fyzická aktivita, např. sport
  • špatná strava, nadměrná konzumace pálivého a ostrého koření
  • vysoká hladina stresu
  • nedostatečný pitný režim
  • vysoká míra intoxikace organismu

Jak si můžeme od akné pomoci?

V žádném případě hnisavé pupeny nevytlačujeme. Nejlépe uděláme, pokud identifikujeme příčiny vzniklého onemocnění a následně je odstraníme. Určitě je také vhodné snížit konzumaci kávy, bílého cukru i mouky, smažených jídel, taveného sýru a mléka, černého čaje i alkoholu.

Všechny tyto potraviny tělo zatěžují a vyčerpávají. To pak nemá dostatečný prostor pro přirozenou regeneraci. Pokud snížíme příjem těchto potravin, tak je vhodné ještě přirozenou regeneraci a očistu organismu podpořit vhodnými superpotravinami. 

Na akné také můžeme využít spoustu vnějších přírodních produktů jako je třeba:

Pro zlepšení hormonální činnosti pak doporučujeme doplňky stravy jako je kotvičník zemní  či maca peruánská. Také můžeme na akné aplikovat pleťové masky z rajčat či okurky.

Závěrem

Pokud se již dlouhodobě snažíme řešit příčinu akné skrze stravu a užívání přírodních olejů, ale výsledky se stále nedostávají, tak je nutno zvážit zda netrpíme oslabenou funkcí jater, ledvin nebo žlučníku.

V tomto případě je na místě vyhledání odborné pomoci a užívání přírodních produktů podporující tyto orgány. Také je potřeba tomuto způsobu léčby věnovat čas, než začneme vidět, že akné opravdu mizí.

Jakub

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*