Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?

Každý z nás během puberty trpěl nepříjemným kožním onemocněním známým také jako acne vulgaris. Avšak někteří z nás trpí tímto onemocněním i ve svém dospělém věku. Proč tomu tak je a jak se ho zbavit?

eshop energie života nabízí


REISHI 100 kapslí

prodlouží váš věk

449 Kč

REISHI prášek 100 g

prodlouží váš věk

249 Kč

HROZNOVÉ JÁDRO 20 g

zkrásní pokožku

299 Kč

SPIRULINA tbl.

vyčistí krev

180 Kč


Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?
Akné na obličeji. Jak se ho můžeme zbavit?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Naše kůže má svůj vlastní mechanismus vylučování mazu a potu. Akné na obličeji vzniká při vyšší produkci tohoto mazu v mazových žlázách a koříncích chloupků, kde následně tvoří hrbolky s hnisavým vrcholem.

Bez pochopení příčiny nelze vyléčit jakoukoliv nemoc. A to i v případě akné na obličeji, pokud řešíme jen následky v podobě pupínků. Během pubertálního období je příčina kvůli hormonální nerovnováhy celkem jasná. Ale málo kdo ví, že i v dospělosti můžeme trpět nerovnováhou svých hormonů nebo žít nezdravým životním stylem, který je zásadní příčinou akné.

Celkově lze jako možné příčiny akné uvést tyto důvody:

  • hormonální nerovnováha
  • slabá funkce jater
  • slabá funkce ledvin
  • slabá funkce žlučníku
  • přílišná fyzická aktivita, např. sport
  • špatná strava, nadměrná konzumace pálivého a ostrého koření
  • vysoká hladina stresu
  • nedostatečný pitný režim
  • vysoká míra intoxikace organismu

Jak si můžeme od akné pomoci?

V žádném případě hnisavé pupeny nevytlačujeme. Nejlépe uděláme, pokud identifikujeme příčiny vzniklého onemocnění a následně je odstraníme. Určitě je také vhodné snížit konzumaci kávy, bílého cukru i mouky, smažených jídel, taveného sýru a mléka, černého čaje i alkoholu.

CHANCA PIEDRA 100 g

Všechny tyto potraviny tělo zatěžují a vyčerpávají. To pak nemá dostatečný prostor pro přirozenou regeneraci. Pokud snížíme příjem těchto potravin, tak je vhodné ještě přirozenou regeneraci a očistu organismu podpořit vhodnými superpotravinami. 

Na akné také můžeme využít spoustu vnějších přírodních produktů jako je třeba:

Pro zlepšení hormonální činnosti pak doporučujeme doplňky stravy jako je kotvičník zemní  či maca peruánská. Také můžeme na akné aplikovat pleťové masky z rajčat či okurky.

Závěrem

Pokud se již dlouhodobě snažíme řešit příčinu akné skrze stravu a užívání přírodních olejů, ale výsledky se stále nedostávají, tak je nutno zvážit zda netrpíme oslabenou funkcí jater, ledvin nebo žlučníku.

V tomto případě je na místě vyhledání odborné pomoci a užívání přírodních produktů podporující tyto orgány. Také je potřeba tomuto způsobu léčby věnovat čas, než začneme vidět, že akné opravdu mizí.

Jakub


QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

AŠVAGANDA 50 g

uklídní a povzbudí

129 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*