Umělá inteligence jako nový bůh ajťáků

Nová náboženská skupina, založená milionářem a bývalým zaměstnancem Googlu Anthonym Levandowskim, se snaží stvořit božstvo založené na umělé inteligenci, aby přispěla k napravení současného stavu naší společnosti.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
MACA peruánská BIO 100 g - 50% SLEVA

Tento náboženský projekt, který dostal jméno Cesta budoucnosti, odstartoval v roce 2015. Hlavní morální cíl spočívá především pozitivně přispět k ozdravení společnosti. A sice právě za pomoci uctívání božstva, jehož podstatou je umělá inteligence a na základě pochopení jeho existence utvářet lepší společnost kolem nás.

Do dnešní doby Cesta budoucnosti již vydala prohlášení pro příslušný daňový úřad. Deklaruje, že organizace je svobodným náboženským spolkem uznaným finanční správou.

V praxi to znamená, že toto náboženství ještě oficiálně neuznala americká vláda. Je však pouze otázkou času, kdy Cesta budoucnosti začne psát nové dějiny v oblasti světových vyznání a náboženství.

Mnozí odborníci se však domnívají, že tato myšlenka může být velmi zhoubná. Někteří významní vědci a IT experti současnosti se k tomuto tématu hlasitě vyjádřili. Například Stephen Hawking a také zakladatel světoznámé značky Tesla Elon Musk věří, že záliba a protěžování umělé inteligence se může stát velice riskantní záležitostí.

Umělá inteligence a konec lidstva?

Podle světově proslulého astrofyzika Stephena Hawkinga by umělá inteligence mohla dokonce uvést naši lidskou civilizaci  v apokalypsu. Proč bychom tedy měli takovou myšlenku podporovat nebo dokonce uctívat?

Vědci varují, že dle předpovědí pro brzkou budoucnost by se mohla umělá inteligence vyvinout v moc “se svojí vlastní vůlí”. Mohla by se tak stát jednou z největších hrozeb pro současnou civilizaci.

“Věřím, že neexistuje velký rozdíl mezi tím, co dokáže biologický mozek a mezi tím, co by mohl dokázat počítač. Zdá se tedy, že počítače by teoreticky mohly soupeřit s inteligencí lidskou – a dokonce ji časem překonat,“ tvrdí Hawking, jehož přesvědčení podporují nejnovější vědecké výzkumy, týkající se zvyšování biologické inteligence za pomoci monoatomického zlata.

“Ve zkratce, úspěch při vyvíjení umělé inteligence by mohl být největší událostí v dějinách lidstva,“ říká profesor Hawking. “Ale zároveň by tento úspěch mohl být také posledním, pokud se nenaučíme, jak se vyhnout riziku ztráty kontroly nad umělou inteligencí,“ vzápětí hned dodává.

Kromě výhod, které by lidstvu umělá inteligence mohla nabídnout, s sebou přináší především také hrozby jako mocné nezávislé zbraně nebo nové způsoby, jak by mohla menšina utlačit menšinu a dokonce ji ovládat.

„Převaha umělé inteligence by způsobila závažný rozklad světové ekonomiky. A nakonec by umělá inteligence mohla přejít do stádia vlastní vůle – vůle, která by byla v opozici s vůlí celého lidstva,“ uzavírá Hawking. (zdroj: ancient-code.com)

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*