Sedm znaků, jak rozpoznat egoistické narcisy

„Člověk je průměrem pěti lidí, se kterými tráví nejvíce času“, říká Jim Rohn, slavný americký autor, motivační mluvčí a podnikatel. ​A je to tak, typy osobností, kterými jsme obklopeni, mají vliv na naše sebevědomí, motivaci, postoje a dokonce i úspěch. Každý z nás určitě už zažil přenos pozitivní energie, když trávil čas s někým optimistickým a komunikativním.

eshop energie života nabízí


SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

149 Kč

ŠKORNICE FORTE

přírodní viagra

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Opačný typ osobnosti, která šíří negativní vliv, je však mnohem běžnější. A nejvýše na seznamu jsou narcisté. Narcismus, definovaný jako mírná mentální porucha, je charakteristická přehnaným vnímáním vlastní důležitosti a hlubokou potřebou získat obdiv a uznání ostatních. Tito sebestřední lidé nejsou schopni vidět svět z pohledu ostatních a za důležité považují pouze své vlastní názory, touhy a plány.

Aby mohli neustále být ve středu všeho, narcisté manipulují, lžou nebo urážejí ty, kdo jim nevykazují bezmezný obdiv. Konkrétně se u nich opakuje určitý vzor chování. Níže je uvedeno 7 jasných znamení, které vám je bezchybně umožní rozpoznat a snadno se s nimi vypořádat:

1. Já, já, já

První a nejnápadnější znamená, že člověk má co dočinění s narcistou. Narcisté jsou egocentriční – chtějí se prezentovat v tom nejlepším světle, jako ti nejchytřejší a nejvtipnější. Dokáží mluvit hodiny o svých chytrých rozhodnutích, která jim změnila celý život, a popisovat všechny možné zážitky, v nichž jsou za hrdiny nebo nutí člověka souhlasit. Vůbec se nedivte, pokud zničehonic uprostřed konverzace změní téma a začnou se vychloubat.

2. Zlehčování úspěchů

Pro narcisty je nesnesitelné, pokud se nachází v přítomnosti úspěšnějšího člověka, protože tyto pocity nedokáží s nikým sdílet. S danou situací se tedy bohužel vypořádají tak, že buď ignorují nebo bagatelizují úspěchy své vlastní rodiny, přátel a kolegů. Narcisté v pracovním prostředí většinou podhodnocují práci svých podřízených a snaží se požadavky svého šéfa či šéfky uspokojit lpěním na jeho či jejích rozkazech.

3. Agrese a strach

Ačkoliv jsou narcisté často spojování s okouzlujícím chováním, ve skutečnosti je tomu trochu jinak. Často vykazují známky pasivně agresivního chování, stěžují si na to, že je ostatní nechápou, žárlí na úspěšnější a přespříliš kritické autority. Dostávají se do stavu, kdy se snaží na sebe upoutat pozornost tím, že jdou proti všem a všemu. Občas mohou dokonce i slovně osočovat své přátele či kolegy, což jim dává pocit nadřazenosti a moci.

4. Hra na oběť

Narcisté jsou odborníky na hraní si s lidmi a velmi charakteristická je pro ně právě hraní si na oběť. Často přehánějí náročnost situace, ve které se nacházejí, zveličují své problémy a mluví o těžko řešitelných zdravotních problémech. Není ani úplně nevídané, že si dokonce nějaký ten problém i vymyslí. Psychologicky je toto chování možné vysvětlit potřebou upoutat pozornost tím, že je ostatní budou litovat. Podobnou taktiku také často používají v situacích, kdy se snaží zamaskovat své špatné chování nebo omyl, kterého se dopustili.  Snaží se vyhnout vině, ale záhy se staví do pozice oběti.

5. Psychologická triangulace

Někdy narcisté zoufale potřebují někoho, kdo by podpořil jejich argumenty. Tzv. „triangulační hra“, kterou používají, je velmi prostá: zahrnuje třetí stranu v konverzaci, kterou přesvědčí, že jejich diskutér nemá vůbec pravdu, dokud nedojde k rozpoutání potyčky mezi danými dvěma jednotlivci. Narcista tak má pocit, že ho někdo podporuje, protože už od začátku přece měl pravdu.

6. Promiň – ale všechno je to tvoje chyba!

Tahle hra pak ještě pokračuje zmíněným snižováním úspěchů. Když narcista cítí, že se dostal do ohrožující situace, svalí vinu na ostatní. Přenesením viny na ostatní získá zpět pocit nadřazenosti a důležitosti.

7. Už jsem takový, ber nebo nech!

Je bohužel prakticky nemožné, že u narcisty dojde k nějaké změně. Tato porucha je zdravotní stav, který je možné léčit jen v případě, že daná osoba o to má zájem. Terapie by nefungovala na někoho, kdo si neuvědomuje, že nějaký problém vůbec má. V horším případě pak může nabídka pomoci způsobit výbuch vzteku, protože budou mít zraněné ego.

Vyléčit narcistního člověka tak není vůbec snadné. Můžeme se z jejich taktik však poučit a být vždy o krok napřed. (zdroj: curiousmindmagazine.com)

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Ormus269b - Sedm znaků, jak rozpoznat egoistické narcisy MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Sedm znaků, jak rozpoznat egoistické narcisy OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Sedm znaků, jak rozpoznat egoistické narcisy monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​


SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

199 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*